Hrcka na zadocku

Príspevok v téme: Hrcka na zadocku
klarika

Ahojky, chcela by som sa spytat, co moze byt hrcka na zadnici nevytrca a nie je vyditelna len je hmatatelna a dost boli pri dotyku. Vlatne tak som ju objavila den ma bolelo pri sadani na tvrdsie stolicky, no nic tam nebolo. Na druhy den som sa skumala a je je asi 1cm velka ked ju chytim prstami... Neviem ci je to banalna vec, prasknuta cievka alebo neviem, preto neviem ci mam ist k lekarke.

Viki 33

Dobry den
Prosim poradte mi..Nahmatala som si hrcku v zareze na gatkach v hornej casti.je mala cela modra,akoby zrazena krv.moze to suvisiet zo zapalom mocovych ciest lebo ten mam ...

Sonia9939

Dobry den!.
Chcem sa opytat ..na analnom otvore som si nasla zopar ciernych hrckov.. vyzeraju akoby to bola zrazena krv ale by dotyku to trosku boli.
Co to moze byt , a co mam robit?
Dakujem za odpoved!
Sona

Patrik serfi

Dobry mam taky problem mam taky hrcku v analnom otvore je takej bielej farby ... Za odpoved vopred dakujem ....

Patrik serfi

Dobry mam taky problem mam taky hrcku v analnom otvore je takej bielej farby ... Za odpoved vopred dakujem ....

jana88

hrcka na kostrci je podkozna cysta. ta sa zapali tvori hnis a miesto opucha. treba ist na chirurgiu kde sa to nareze vycisti a niekolko dni sa chodi na cistenie. ked to nieje opuchnute tak sa ta cysta musi operacne vybrat pod celkovou anestezou lebo sa to bude stale objavovat.nepomozu na to ziadne domace mediciny ani ziadne masticky. ked je tam hnis tak to ziadna masticka nezachrani. hnis musi ist von.

Sasa111222

Ahoj, prosím pomôžte mi, tiež asi tak pred 3 dňami som si všimla, že ma pri sedení niečo tlačí, je to medzi polkami zadku asi tak 3cm od chrbtu, nie je to vidno, je to hmatateľné a dosť veľké, ale nič nevytrča, nebolí to ani pri chôdzi a vlastne kým nesedím alebo neležím vôbec o tom neviem, mám však pocit, že sa to zvačšuje. Som však až do konca augusta v Nemecku na brigáde a bojím sa aby to nebolo niečo vážne. Poraďte mi prosím, čo si mám skúsiť kúpiť v lekárni, lebo k doktorovi tu nemám kam ísť a po nemecky viem len málo. ďakujem

lillien123

pridávam sa do klubu vredov - abscesov. Vytvorilo sa mi to pred týždňom na kostrči, presne na čiarke, nevedela som sedieť, ležala som len na bokoch, bolesť strašná, bola som nadopovaná tabletkami od bolesti. Najprv som si myslela, že je to hemeroid, príznaky podobné, liečila som aj príslušnou masťou na ne, nepomohlo šak jasné ... hrozila mi pohotovosť, ktorej som sa bála ako čert kríža po prečítaní všetkých tých diskusií o tom ako to treba chirurgicky odstrániť, potom nemocnica operácia (akože isto!)Natrela som to gafrovou masťou (podobný hoc menší problém som mala aj na stehne, skoro až pri rozkroku, puklo, vytlačilo sa dala sa masť a bolo po všetkom)ešte k tomu som začala s obkladmi (čaj z dubovej kôry) pekne to zmäklo, vred praskol, vytlačil sa hnis, krv celý ten sajrajt (že ho bolo požehnane)a viete čo? bolo dobre! na druhý deň som si už vedela polosadnúť, ale reku idem k obvodnej, že čo to presne, absces mi potvrdila, dala masť FUCIDIN a že ak do nespľasne chirurgia a rezať. Masť pomohla, hojí sa to krásne, po dvoch dňoch natierania je z toho už len malá gulička ktorá stále mizne a mizne, už viem sedieť, ležať a všetko možné robiť. Takže som šťastná, že žiadna chirugia nehrozí, netreba všetko riešiť nožom, keď sa tomu dá pomôcť aj inak

Marek_

Mňa takáto hrčka trápi tiež posledné dni, je to na takom mieste že na nej skoro sedím. Už som bol aj u lekárky s tým, tá bez toho aby sa toho čo len dotkla povedala že gafrova mast a zmizne to, zabudol som ako to nazvala, tak sa mi uľavilo že to je ten lepší prípad u mňa. No už to je asi 5 dní na gafrovej masti a nezmizlo, čítal som tu že zaberá už za 2 dni. Mne sa to asi po tých 2 dňoch zmenšilo výrazne, no dnes už to je asi tretí deň čo sa to len zväčšuje a je to bolestivejšie, stále to nijak extra nevytŕča nad kožu a nie je ani moc sfarbená. Neviem kde sa stala chyba, no skúsim ešte pár dní počkať, neviem či si dávam tú masť zle (na noc zalepím) alebo čo...

badynka

Ja mám tiež tu hrcku na konecniku skoro vvnútri.mám použiť tu gafrovu masť alebo ísť k doktorovi pretože som skoro v šiestom mesiaci tehotenstva.dakujem za rady