obchodna akademia alebo gympel?

brunette

zalezi od toho aka obchodna alebo aky gympel, napr.oa v trnave je vraj najtazsia na slovensku a oa v hlohovci je podradna skola a tak to mas aj s gymplamy niektore su lasie niektore zas tazsie, fakt zalezi aj od toho v akom meste je ta skola:D: D:D

lll

ja si tiez podavam prihlasku na strednu a dala som si OBCHODNU AKADEMIA a MANAZMENT CESTOVNEHO RUCHCU,po ktorom odbore ziskam lepsie uplatnenie?ktory odbor je narocnejsi?ktory si ma vybrat,ak by ma na oba prijali?

labu77

To ti je veda, ze?
Ja osobne preferujem OA, kedze ju sama mam ukoncenu maturitou. Gymnazium je tiez fajn, ale je to skor priprava na VS. Skus sa zamerat na to, co potom. Ak by si chcela dalej studovat so zameranim na ekonomiku, je lepsia OA. Ak medicinu, isto je vyhodou mat gymnazium :-D

[zruseny8]

tak zalezi podla toho ci chces studovat na vysokej alebo nie. ak chces, tak si urcite vyber gympel pretoze predpokladam ze v 15. este nevies co budes chciet robit v buducnosti a mozno sa zmenis, nazory sa ti zmenia a na toto je velmi dobre gympel, je to vlastne vseobecna skola z ktorej mas otvorene moznosti, len ma tu nevyhodu ze po nej musis ist na vyske. s gymnaziom dnes si ziadnu pracu nenajdes. no a obchodna je uz vlastne skola urciteho zamerania, aj po nej mozes ist na vysku, ale uz nemas take moznosti ako z gympla, pretoze urcite predmety tam mat nebudete. jej vyhodou je to ze ak nemusis ist na vysku.
neda sa jednoznacne povedat ktora skola je lahsia, kazda je svojim sposobom tazka!!!

annia

chodila som na oa... nie je to o tom, ktora je lahsia... chodilo k nam vela ludi z gympla na doucovanie, bud ekonomiky, ucta ale aj matiky... ak ta laka uctovnictvo tak chod na oa...

romanka

Myslim, ze lahsia je OA. Ale skola sa podla toho nevybera, ale podla toho co chces v zivote robit a ci chces ist na vysku. Ak chces ist na VS, tak lepsi bude gympel.

oneil

cakala som otazku,ze na ktoru mam ist,z ktorej mam lepsie uplatnenie..a nie toto,oni su na rovnakej urovni,podla mna,ale ja by som si vybrala OA

babuliatko

to co za otazka:)skor by si sa mala spytat z ktorej nieco budes mat a nie ktora lahsia ked xces ist na lahku skolu chod na sou.