Pleseň na nechtoch na rukach a nohach

Príspevok v téme: Pleseň na nechtoch na rukach a nohach
Kvetinka

V porodnici som sa nakazila cez ranku na ruke.Bola som na kožnom ,užila som 2tabl.,viac som tam nešla.2 roky som uživala homeopatika,pomohli,držali infekciu pod kontrolou,žial prestala učinkovať.Potom som vyskušala naturoterapiu 1,5 roka,nepomohlo,stale sa mi to zhoršuje.Som už zufalá,trva to 4 roky.Prosim pomôžte,poradte,kde sa obratiť.Ozve sa mi niekto s rovnakým problemom? popripade aj vyliečený? Lekari tvrdia ,že sa to nedá vyliečiť.Ďakujem

vichrica

chcela by som sa opýtať chodí ku nám nakupovať do obchodu 1 bezdomovec a má ruku červenú a na celom predku ruky má biele flaky ktoré ako keby vychádzali s tej ruky a vyzerá to ako plieseň je možné že by to bolo nákazlivé?a mohla by som to chytiť? Dúfam že my niekto bude vedieť poradiť píšte na môj email 1vichrica24@azet.sk dakujem

tpch

otazka znie, kolko tam naozaj toho zinku je. Asi nie vela vzhladom na to, ze sa tu plesen nepodarilo doteraz znicit :-D
No a ak je zazrata v nechtovych platnickach, mozes ich zinkovymi kationmi priamo polievat, neuspejes. A za 10eur? hahaha

RNG

Zinkove iony zabijaju mnohe mikrobym, vcitane candidy a plesni, dokonca zinkovy preparat PepZin je ucinny proti Helikobakteru pilori. Takze neviem.
Ale ma plesne standardne odporucam oreganovy olej(2-5%) alebo roztok GSE, lebo oba mam osobne oskusane a povodne tento navod prisiel od viacerych alternativnych lekarov, ktori s tym maju uspech

tpch

A ze sa plesen na nechtoch a nohach neda uplne vyliecit? No tym tvojim 10eurovym predrazenym shitom urcite nie, to je samozrejme, ale liekmi urcite ano.

dominius

vyliečiť sa to nedá úplne ale jednoznačne sa dajú zmierniť príznaky a to hlavne prevenciou, nejde len o telo ale aj o šaty a topánky, ktoré treba dezinfikovať, môj otec má podobné problémy a nato som mu zohnal sprej na nohy a obuv, asi 10-eurová záležitosť sprej sa volá Healthly feet obsahuje Glycerín - zvlhčuje a zvláčňuje, Síran zinočnatý - sťahuje póry a obmedzuje potenie, zároveň podporuje odlupovanie starých buniek z pokožky a tým kožu zmäkčuje ak máte záujem kontaktujte ma na mail

modráčik

Monušš,napis mi na meil, poradim Ti co robit.Mam s tym skusenosti, aj teraz bojujeme s tym s mojim manzelom a celkom sa to zlepsuje....nemaju sa tu pisat nazvy produktov ani firma, tak preto ak chces, mozeme si o tom napisat na meili.Horeske slnko vobec nie je riesenie, nakolko este viac pokozku vysusi!!!!okrem ineho.

Monušš

Zdravím chcela by som sa opýtať. Mám problém moja koža je suchá mám lupienku-psoriázu.Mám 22 rokov. Na rukách sa mi už asi tretí rok cez leto ak sa mi koža opáli slnkom porobia biele flaky, ked som navštívila moju kožnu doktorku tá m odporúčila liečbu - fototerapiu-tzv.horské slnko.No len nemám čas na to.CHcela by som sa opýtať,či náhodou nie je na to iná metoda liečby.Jedna známa mi povedala, že to môžu byť plesne, že na to niejaká vodička existuje.Kdežto moja kožná to nazvala flakaté vajce.Tak Vás prosím o nejakú dobrú radu ako sa toho môžem zbaviť dakujem.

Soso2ka

Teraz som nasla na nete ze zelenanie nechtu sa moze objavit z tohto pricinu!Nechtová dizajnérka zrejme prebrúsila až príliš prirodzený necht, alebo má svoje pomôcky, štetce a iné nástroje na gelové nechty nedostatočne vydenzifikované. Skrátka zaniesla infekciu pod gelový necht na tvoj prirodzený. Nechaj si to vyrásť a radím zmenu dizajnérky.