Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Plateni dani za byt (prosim kto vie,nech poradi)

Príspevok v téme: Plateni dani za byt (prosim kto vie,nech poradi)
byt

Prosim vas,kto sa trochu vyzna v tychto veciach o plateni dani za byt,nech mi poradi.r.2004 sme kupili byt,sme druhy majitelia,byt mame v osobnom vlastnictve.Za byt platime dane od roku 2005 kazdy rok,ale minule mi znama povedala,ze by sme mali byt 5rokov od plateni dani oslobodeni.Ma pravdu,alebo nie.DAKUJEM ZA ODPOVED/ospravedlnujem sa,je to stranka pre zdravie,som si toho vedoma,ale nemam kde sa na to informovat/

adriana

V roku 2004 som kupovala štátny byt od mesta do osobného vlastníctva.Bola som 1.majiteľ.S listom vlastníctva som šla na magistrát,a tam mi povedali,že už to oslobodenie -prvých 5 rokov od odkúpenia neplatí,že sa zmenil zákon.

wrba

myslim ze to oslobodenie bolo ,vtedy ked sa prechadzalo so statneho na osobne vlastnictvo.ale skus sa informovat na vynikajucom portaly ktory je plny ekonomov a danovych poradcov a inych uradnikov,,www.porada.sk niekde v sekcii dane...

byt

usiko,dakujem za reagovanie,no prave ten mestsky urad by my asi moc nepomohol,lebo ked som tych 5rokov platila dan za byt,tak potvrdenku my dali,za zaplatenie,ale ani jeden rok som nedostala papier,ze nam bola dan z bytu vypocitana/mam len potvrdenku/ale aj tak dakujem,a ked my znama toto povedala,zacalo my to vrtat v hlave/teraz my ide len o princip,kto ma pravdu/
a kedze tato oblast ma moc nebavi tak preto sa radsej pytam ludi,ktorych to viac bavi a vyznaju sa v tom.

panča

ked platite dan, tak ste museli byt prihlaseni na danovom urade, kde vam dan vyrubili.od dane boli tusim oslobodeni len prvi majitelia -proste mala privatizacia, mate statny/druzstevny byt a odkupili ste ho do OS.V pripade nejasnosti sa treba obratit na spravcu dane -cize na danovy urad, ktoremu platite dan

usiko

moja, mas sa kde informovat, existuje danovy urad, tam zavolas a ked sa netrafis, tak ta odporucia na mestsky alebo miestny urad...mame dobu internetu, vyklikaj si to aj tam....ale mam pocit ze to tych piatich rokoch je pravda...aspon bola....

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Plateni dani za byt (prosim kto vie,nech poradi) - Fórum - ZDRAVIE.sk