ako mam zvladnut rozchod?

svetlana6

ahoj. zda sa, ze z opacneho konca slovenska ako ty :o) ja som tu knihu nasla v kniznici. jej zhrnutie je to, ze po rozchode si ma clovek dopriat cas na smutenie za vztahom, MA pocuvat smutnu hudbu, MA pozerat romanticke filmy, MA mysliet na toho druheho a na vsetko pekne, co spolu zazili a MA vela plakat. postupne by sa s tym mal takto vysporiadat, druhemu odpustit a mal by byt pripraveny na novy zivot a novy vztah. mal by pocitit a oddat sa 4 hlavnym emociam- hnevu, smutku, lutosti a strachu. je to vraj uplne v poriadku a vraj velmi prospesne. ak si tymto obdobim clovek neprejde, uzavrie sa vraj do seba a nikdy neodpusti, nikdy sa s tym nevyrovna. potom mu to bude branit v dalsom zivote. ak neuzavrie jednu kapitolu/predosly vztah, bude mat vraj problemy aj v tom druhom. netreba sa vraj hned vrhat do druheho vztahu (co robia casto najma muzi), ale treba prejst obdobim, ked bude iba sam. smutenie vraj trva priblizne od 3-9 mesiacov. pointou je, aby si po case tomu druhemu odpustila a pri spomienke na neho myslela len na to dobre, co ste spolu prezili, bez toho, ze by ta to rozplakalo a pod. netreba na druheho zanevriet, alebo vraviet ako ho neznasame, nemilujeme... treba si len pripustit, ze ste sa jeden k druhemu proste nehodili. ak sa vyrovnas s minulostou, budes pripravena a otvorena buducnosti, ktora ma pre teba prichystanych este vela krasnych chvil a isto aj toho praveho :o) takze nedaj na ziadne dobre mienene rady znamych, typu "neplac, spamataj sa, hlavu hore, niecim sa rychlo zamestnaj, kasli na neho, bol to pako a pod." proste sa oddaj smutku a jedneho dna zistis, ze uz je vsetko ok a ty si pripravena ist dalej.

tinkuska001

svetlana8 velmi ma to mrzi,fuu 8 rokov,to je fakt dost..moj priatel mal velku chybu,on bol velmi uzavrety,on isiel neviem napr.do mesta a on nepovazoval za dolezite mi to povedat,pre neho to bolo normalne,no pre mna nie,nie aby som chcela vyzvedat alebo co,ale ked ide niekam tak by mi to snad aj mohol povedat.urcite si tu knihu kupim lebo potrebujem sa nejak zamestnat.

picurka

svetlana
prečo ste sa rozišli? ako ti je? myslis ze nejaka knižka pomoze?

drzim ti palce nech to zvladas a si stastna

svetlana6

ahoj. ak chces a budes mat trosku casu skus si precitat knizku mars a venusa zacinaju odznovu (je to o tom, ako sa zotavit po rozchode alebo strate blizkeho cloveka a znovu najst lasku) ja ju prave citam, pretoze sme sa pred tyzdnom rozisli s priatelom. po 8mich rokoch :o( nechcem to znevazovat, ale v tvojom pripade (po rocnej znamosti s chalanom, ktory si ta pravdepodobne ani dostatocne nevazil) sa z toho dostanes ovela skor, neboj. budem ti drzat palce. velmi dobre ti rozumiem ako si na tom, ja takisto nemam pri sebe ziadnu dobru kamosku. takisto sa vsetky kade tade rozprchli, a tak samotu poznam :o(

rada

ten smer poznam ale je tam tych dedin viac tak to je tazke a kde chodis do skoly ja som ten smer chodila do prace Maly Saris je to od sarisa ako daleko ked chces napis