Neviem napisat sloh

Príspevok v téme: Neviem napisat sloh
jaja18

O rok maturujem a sucastou maturity je aj sloh. nikdy v zivote som este ziadny sloh sama nenapisala!!! bojim sa, ze neprejdem..to bude hanba :( prosiiim pomozte mi, co mam spravit aby som ten sloh na tych maturach zvladla?? ja pochybujem ze to napisem.....to bude hanba :( pritom mam jednotky, dvojky ale sloh ten napisat neviem...:(((( ja sa strasne bojim, normalne to tam psychicky nezvladnem :( prosiim poradte mi ako mam prist na tie myslienky co by som mohla napisat ?? lebo mna nic nikdy nenapadne, mozem rozmyslat aj neviem ako dlho.. vobec nic !!! :( ja neviem ci mam nejaku vadu alebo co to je so mnou ale to uz neni mozne :( ach jaaj, co by som dala za to keby som napisala aspon 5 viet !!!!!!!!!!!!! :-(((((

moniqa87

jaja18, teraz ti sem dam dve temy a na jednu napises sloh a hodis ho sema my ho ohodnotime, ok?

rozpravanie
tema: "prišívanie gombíka" (to nam raz dala nasa profka na strednej a vzisli z toho fakt vtipne pribehy)

uvaha
tema: "Ak dbáme o šťastie iných, nachádzame svoje vlastné."

tak a teraz cakame na tvoj sloh...

moniqa87

no, ci si vybrat uvahu zalezi od cloveka samotneho, ak je to clovek hlbavy, ktory sa rad piple so vsetkym vo svojej mysli, tak samozrejme, ale su aj taki co im uvaha vobec nejde...

danula

podľa mna ak máš takýto problém ,tak najlepšie je si vybrať nejaku úvahu...je to už síce dávno,čo som ja maturovala, ale myslím, že taká úvaha by nemala byť ťažký oriešok...záleži od témy...veľa šťastia

leerka

ved si zadaj neaku temu slohovu, ja neviem napr si daj neaky vyrok a potom o tom nieco napis....uvod a zaver su iba take omacky, tam staci par viet...a do jadra das vsetko to podstatne....ved je vela o com pisat, len hlavne nezabudni k teme, nie ze vybocis a zacnes pisat neake bludy.....ja si pamatam, ze ked som pred styrmi rokmi maturovala, tak nam dali take 2lahke temay a 2tazke a ja osm si vybrala tu tazku, lebo som rada pisala slohy na tieto veci....a mne slohy aj vzdy isli, ja som ten sloh mala za 2,5hod zmaknuty cely, cize a necistopis a potom prepisovanie a napisala som toho vela, lebo ma toho bvela napadalo....
mne sa zda, ze sa stale na nieco vyhovaras,,,,ved odvcera si uz neaky jeden npaisany mat mohla, mala si ho hodit sem a my by sme ti ho skontrolovali :-) popripade ta vyvarovali chyba a posudili, ci ozaj ten sloh vies alebo necies napisat....tak si daj z aulohu, ze cez vikend neaky napses...

luciaaa

Neboj sa, na mature ta nieco napadne. Nebudes mat inu moznost. Ja som tiez nikdy nevedela pisat ktovieako slohy, no ale ked musis, tak vypotis zo seba cokolvek. Zatial si skus najst nejake temy co zvyknu byt na maturach a skus nieco pisat. Ale nestresuj, ja som este nepocula, zeby niekto kvoli slohu nezmaturoval.

moniqa87

ee, ja si pamatam, ze my sme sloh spravit museli, aspon na 4, inak ten dotycny letel....
tak ale skolske zakony sa menia stale, takze na nic sa neda spoliehat...
pane boze, u nas na skole kazdy spravil sloh...
tym ze tu budes nariekat nic nevyriesis, pokial viem, napisala si, ze mas este rok, nez budes maturovat, nemozes si najst niekoho kto ti bude kazdy tyzden zadavat nejake temy, ty budes kazdy dyzden pisat jeden sloh, on ti to bude kontrolovat a opravovat ta a tym sa postupne zlepsis?
nariekat ti nepomoze