astigmatizmus /toricke sosovky

sage

to sa neda takto presne preratat, cena za 1 ks. su velmi velke rozdiely v cene najma na zaklade toho, ci si kupujes sosovky jednodnove, dvojtyzdenne, alebo mesacne, a potom sa cena odlisuje aj u jednotlivych predajcov. lacnejsie su sosovky s dlhsou dobou vymeny a kupovane cez net. to si vsak mozes dovolit, ak si zvyknuty na sosovky, poznas parametre rohovky a znasanlivost svojho oka.
pre zaujimavost, na jednom z internetovych obchodov stoji 6 ks torickych sosoviek Pure Vision toric 66,06€, su to mesacne sosovky, takze ti vystacia cca 3 mesiace. teda cena 1 sosovky je 11,01€.
toricke sosovky sa vsak robia od hodnoty cylindra 0.75D po 2.25D.
ja nenosim toricke, ale napriklad "moja" znacka je u opticky dvakrat drahsia, ako v internetovom obchode. raz rocne vsak musim navstivit opticku, aby mi skontrolovala predny segment oka, ci je v poriadku.

wowo1

ja si myslim,,,,ale len teoretizujem ze nenahradia okulare,,lebo astigmatizmus je velmi zlozita porucha ,,kde su zle pomery s hladiska anatomie oka,,takze,,,ked sa ti cocka len trochu na oku pretoci ,,tak vidis prave zle,,a typujem cenu 3 000 a viac