Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Extrakcia osmicky, komplikacie

Príspevok v téme: Extrakcia osmicky, komplikacie
perinbaba

chcela by som sa opytat, ci mate niekto skusenosti s komplikaciami po extrakcii osmicky. konkretne predvecerom mi vybrali spodnu osmicku, zakrok trval dlho a bol dost komplikovany (zub bol neprerezany a vrasteny), zubar mi zub nakoniec vrtal a rozpiloval a po kuskoch vyberal. vraj preto, lebo to bolo blizko nervov a sedmicky... co ma vsak zarazilo bol zaver, ked povedal, ze to "vyzera tak", ze moja osmicka mala len tri korene (koren. vybezky). mam poriadne opuchnute lice, boli ma to a neviem si predstavit, co sa moze zacat diat, ak mi tam nieco zostalo... zapal okostice? ako by som to citila, ako to prebieha a aky je potom postup?

Dexterr

Ľubka mal som to aj ja tak pred týždňom bral som lieky proti bolesti a kúpil som v lekárni aj tamtun verde a vyplachoval som si ústa po jedle + repíkom som si to vyplachoval. Opuch mi odišiel po 3-4 dňoch aj bolesti už to iba trošku občas pobolieva bol som aj dnes u zubára a on povedal, že sa to dlho hojí a kľudne to môže aj dva týždne pobolievať ale ako som napísal bolesti odišli po 3-4 dňoch

Lubka. K

Ahojte aj ja som po extrakcii 8, uz6 den no stale mam neznesitelne bolesti, lekar mi dal zinat, a drenaze , ze zapal tam neni, no opuch je stale, bola to narocna extrakcia 2h, 45 ,,, uf nikdy viac... Len co dalej

Teredska

Dobrý deň, chcela by som sa podeliť o môj dnešný zážitok. Dnes o 12 som bola na extrakcii zuba, ľavej dolnej osmičky. Včera večer pred spaním som si čítala rôzne fóra, ktoré ma veľmi vystrašili..pre tých čo sa na tento zákrok chystajú : môj zákrok trval presne 15 minút bez bolesti, zvuky sú trošku nepríjemné ale dá sa prežiť v pohode.. teraz som 7 hodín po zákroku, stále si prikladám ľadové obklady ale inak u mňa sa nejaká hrozná bolesť nedostavila..všetko v pohode..už som aj jedla polievku..aj keď chuť do jedla nie je nejaká veľká :) treba si poležať, oddychovať! Opuch je asi pravidlom takže vyzerám ako keby som si v ústacch schovávala oriešok :) Dúfam, že to takto bude pokračovať ešte do kontroly a do úplneho uzdravenia..držím palce tým, ktorých to čaká..a nenechajte sa zbytočne rozľadiť fórami :) všetko bude v pohode! (zákrok mi robili na heydukovej v bratislave) Pekný deň :)

NEBOJSA

Bolesť zubov nie je nič prijemne ale ak mate nejaky problem so zrastenymi zubami tak chodte v Bratislave na Heydukovu ul.tam su dobry lekari na taketo problemi a vedia sa spravat k pacientom mam s nimi osobnu skusenost.cela zubna klinika je tip top.

Veronika007

Ahojte mám super tip. Vyberali mi osmičku zub, mala som to zapálené a zubár mi nechcel dať antibiotiká, tak som začala jesť cesnak. Vždy som si ho nastrúhala, nechala chvílu v ústach na strane, kde mám boľavé miesto a potom zjedla. Je to prírodné antibiotikum a má silno protizápalové účinky, mne to zaberá skoro na všetko! Po jednom dni čo som zjedla tak 7-8 strúčikov sa mi to úplne zlepšilo, fakt odporúčam! Rovnako keď je niekto nachladnutý a niečo naň ho niečo lezie, jednodňová cesnaková kúra a hneď ste fit! :)

tinuska111

s wobenzymom pri zubnych zakrokoch mam skusenosti aj ja. Brala som ho par dni pred, hlavne po zakroku. Uplne rychlo mi odpuchla tvar, ta rana sa nezapalila a podla doktora sa ukazkovo hojila :)a da s kupit aj mensie balenie, take akurat ked si idete dat vyberat osmicku hehe

zuzulko

tak všetci mate pravdu v jednom že je to strašne nepríjemný zákrok a hrozí po nom zápal už len tým, že v ústach je prostredie aké je a imunita nas všetkých je nedostatočná. existuje vela prostriedkov prirodnej medecíny, napr aj vobenzim, . okrem toho mam dobré skúsenosti s prirodnými produktmi audiron, alebo oraklin priamo potierať a nasvecovať červeným svetlom lasera alebo použiť lampu biostimul účinky sú rýchle ustupuje bolesť a rýchlo sa rana hojí. kde zohnať oraklin alebo audiron najdete na internete. hoci mam možnosť poradiť viac, nechcem porušiť pravidlá fora.

parazitik

Mirusiatko, ten vacok je podla mna v pohode, ved to je vlastne rana co sa musi zahojit, tak aj to rozryte dasno ma vselijake tvary... ja som tam tiez take daco mala ale potom mi museli vybrat stehy a potom to velmi bolelo, ledva som usta mohla otvarat, tak netusim ako to potom vyzeralo. zapal by si podla mna vedela keby si mala, to by bolelo uplne neznesitelne a este aj teplotu som mala

parazitik

tak s tymi 8 som si uzila. dve mi vytrhavali, pohoda jahoda a v novembri mi tretiu vysekavali, hodinu mi to vyberal ale to bolo ok vtedy lenze som tam dostala zapal, lebo som trochu podcenila odporucania, priznavam, teda, chodila som hned v ten den po mraze, ale inak sa mi nedalo. a lico som mala ako skrecok od druheho dna asi tri vkuse, bola som aj na precisteni, lebo ani tabletky od bolesti nepomahali, dostala som antibiotika a bolelo to ako slak. este mam ist na vyrezavanie poslednej, ale statocne to odkladam uz pol roka :D

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Extrakcia osmicky, komplikacie - Fórum - ZDRAVIE.sk