Extrakcia osmicky, komplikacie

Príspevok v téme: Extrakcia osmicky, komplikacie
perinbaba

chcela by som sa opytat, ci mate niekto skusenosti s komplikaciami po extrakcii osmicky. konkretne predvecerom mi vybrali spodnu osmicku, zakrok trval dlho a bol dost komplikovany (zub bol neprerezany a vrasteny), zubar mi zub nakoniec vrtal a rozpiloval a po kuskoch vyberal. vraj preto, lebo to bolo blizko nervov a sedmicky... co ma vsak zarazilo bol zaver, ked povedal, ze to "vyzera tak", ze moja osmicka mala len tri korene (koren. vybezky). mam poriadne opuchnute lice, boli ma to a neviem si predstavit, co sa moze zacat diat, ak mi tam nieco zostalo... zapal okostice? ako by som to citila, ako to prebieha a aky je potom postup?

parazitik

tak s tymi 8 som si uzila. dve mi vytrhavali, pohoda jahoda a v novembri mi tretiu vysekavali, hodinu mi to vyberal ale to bolo ok vtedy lenze som tam dostala zapal, lebo som trochu podcenila odporucania, priznavam, teda, chodila som hned v ten den po mraze, ale inak sa mi nedalo. a lico som mala ako skrecok od druheho dna asi tri vkuse, bola som aj na precisteni, lebo ani tabletky od bolesti nepomahali, dostala som antibiotika a bolelo to ako slak. este mam ist na vyrezavanie poslednej, ale statocne to odkladam uz pol roka :D

Mirusiatko

mne vyberali spodne osmicky tuto stredu, nic ma nebolelo uz na druhy den len opuch bol na druhy den velmi velky - ako skrecok som vyzerala, teraz to uz postupne odpucha jediny problem mam v tom ze sa mi na jednej strane utvorili afty a tam kde bola povodne osmicka na pravej strane mi ostal taky maly vacok a trochu to boli myslite ze to moze byt zahnisane? alebo to boli len ta afta ktora je pri stichoch? dakujem za rady

Mirusiatko

mne vyberali spodne osmicky tuto stredu, nic ma nebolelo uz na druhy den len opuch bol na druhy den velmi velky - ako skrecok som vyzerala, teraz to uz postupne odpucha jediny problem mam v tom ze sa mi na jednej strane utvorili afty a tam kde bola povodne osmicka na pravej strane mi ostal taky maly vacok a trochu to boli myslite ze to moze byt zahnisane? alebo to boli len ta afta ktora je pri stichoch? dakujem za rady

ATIDE/ESMERA

nestraš, ja sa chystám na extrakciu osmičky, tiež ju mám neprerezanú,v rastenú v ajsne, a bojíms a moc, ci to bude dlho trvať, či to rpedsa len neucítim, a ako to bude bolieť potom...

JaBezZuba

Mne dnes vytiahol zrastene horne dve osmicky moj zubar Mudr. Kocis z Vranova. Korene boli od seba, kazdy zub mal vlastne korene. Trvalo mu to asi 10 minut. Bolo to uplne v pohode, bez bolesti. Klobuk dole, je najlepsi.

tekvicka_

ja som mala extrahovane osmicky horne v stredu - nie tuto - v minulosti a opuchnute som mala asi do nedele a este dlhsie, len take viditelne to bolo asi 4 dni. ked som sla do skoly uz som nevyzerala ako skrecok ale stale som to citila, ze som nemohla naplno otvorit usta, inak som komplikacie nemala,ale trvalo proste to dlho kym odpuchlo a prestalo boliet. je to rana, ja som mala tiez neprezerane a strasne velke, este tie doktorove komenty ze to este nevidel, ze to vyzera akoby som mala zrastene dva zuby a pod. takze nic jednoduche. ja by som este pockala, pokial je to napuchnute a boleste nie je prilis velka - rany sa musia zahojit. to uz ale musis vyhodnotit sama

AdamKrt

Uzivam dlhodob Wobenzym a aj pri chirurgickej extrakci osmicky, som ho prave uzival. Preslo to celkom v pohode. Co som sa dozvedel, tak vsetci s tym mali komplikacie, stomatochirurg sa tomu vysmieval a moj imunitny system je praveze slabsi. Lenze, co mi povedala na zubarka, ze od toho stomatochirurga chodia ludia este 3 dni na krcne... Znama bola pred par dnami tiez od neho a musel jej tam vysekavat z kosti. Ide sa zblaznit od bolesti, ale vraj bola na kontrole, zapalene to nema a hoji sa jej to dobre. Odporucal som jej Wobenzym, ale kaslala na to a trapi sa dalej...

Je to enzymaticky pripravok, liek, ktory pomaha zlepsit imunitu cloveku, zlepsuje hojrenie ran, ma protizapalove ucinky a riedi krv - rozpusta krvne zrazeniny. Pritom je to bezpecne, pretoze ide len o silnejsie mnozstvo vytazkov. Je to starsi liek, takze dnes uz normy hovoria o povolenych vacsich mnozstvach. Pri extrakcii zuba by som odporucal 5 tabliet 3x denne. Ja uzivam preventivne mesacne 3 tablety 3x denne po dobu 10 dni a potom pauza 20 dni, aby si telo na to nezvyklo a malo ucinok. Clovek nemusi mat strach, ze sa tym predavkuje, su to koncentrovane enzymy napr. z ananasu, papaje. Je to drahe, na trhu su aj silnejsie pripravky, ale u nas ich nedostat. Uzivam to uz vyse 10 rokov a podstatne mi to zlepsilo moju mizernu imunitu.

Estik

Aj ja som po operácii neprerezanej osmičky vľavo dole a stále mám hrozné bolesti. Mne to už ale robili 20x, ale nikdy som nemala až takéto bolesti. Ja som si to dávala robiť kvôli tomu, že mám chronický zápal 3-klanného nervu a dúfam, že touto operáciou sa zbavím ukrutných bolestí, na ktorá trpím už 7 rokov. Teraz po tomto zákroku som po týždni bola na kontrole a vytláčal mi zubár krvné zrazeniny, zase mi všetko rozpichal, lebo mi vyberal aj 3 stehy. No dúfam, že sa to už konečne začne zlepšovať, lebo aj ja mám bradu strašne strnutú a stále musím užívať analgetiká, čo je v mojom dosť veľký problém,lebo v auguste som bola operovaná na žalúdočné polypy. Teraz si ranu vyplachujem repíkom, kamilkami a šalviou a ešte mi predpísal Milgamu,ale zatiaľ mám hrozné bolesti, poraddte čo dalej, lebo ma bolí teraz žalúdok, 3-klanný nerv a rana po extrakcii. Ďakujem

ksl

ja som tiež bola s osmičkou ako ty.Mala som komplikáciu - zahnisalo mi to a po týždni mi to museli znova prečisťovať... Taktiež mi narušili nerv v spodnej sánke,necítila som si štvrtinu sánky s troma zubami,akokeby neboli moje.Že vraj je to pri takých ťažkých zákrokoch bežné a ten nerv sa má do pol roka zregenerovať.Mne to trvalo ozaj 6mes.kým sa mi ten pocit znecitlivenosti stratil. Zápal okostice ti tak rýchlo nevznikne,treba sa sledovať,je dôležité aby opuch aj bolesť zo dňa na deň postupne ubúdali. Ak nie,stále to bolí a poľaví len na tabletky proti bolesti,ale po určitom čase(napr.Paralen po 4 hod) sa vráti,to je znak,že nie je to v poriadku a nehojí sa to.Vtedy treba ísť ku lekárovi to skontrolovať. Rana po 8čke sa hojí dlho,niekoľko mesiacov a môže sa stať,že ti z tej rany budú akokeby vyrastať ostré ihličky - to sú úlomky kosti,ktoré vychádzajú.Mne vyšla len jedna taká trieska,alebo ako to nazvať.Neboój,nič brutálne ti nehrozí,už keď si prežila pílenie a sekanie,tak liečenie bude malina... Veľa zdravia a nech sa ti to dobre hojí...

andy

To je divné, že to máš stále zapuchnuté. Mala by si s tým skočiť na rengen, aby si mala istotu, že ti tam nič neostalo. Ak áno, neviem, aký je postup. Držím palce