marihuana a život

Príspevok v téme: marihuana a život
xbx

Je nejako nebezpečné fajčenie marihuany v malom mnostve? Možno 2-3 krát za mesiac trochu.
Ovplivňuje rast svalov som kulturista, činosť mozgu, alebo celkovo nejaké zdravotné problémy môžu vzniknúť? Mám 17 rokov. Alkohol nepijem vôbec ani kvapku, nefajčím teda obyčajné cigarety bez trávy. Mám veľmi zaplnený rozvrh študujem, učím sa na 1 lebo chcem ísť na výšku, aktívne sa venujem športovaniu, a mám aj brigádu. Takže niektoré dni mám také zaplnené, že chodím spávať o pol 1 v noci a vtsávam o pol 6. Trávu si dám s kamošmi niekedy cez víkend aby som vypol od toho všetkého zhonu. Niesom závislí, nechýba mi to, cez týždeň počas školy si na ňu ani nespomeniem len mávam občas tie "relaxačné" víkendy. Takže škodí marihuana nejako na moje telo? Hlavne teda ma mozog a svaly ale aj celkové zdravie. Ďakujem za odpovede

SmutnýAnonym

ahojte všetci ... chcem sa s vami podelit o moje zážitky s marihuanou ...Príbeh začne pekne ale končí na piču ....možno si poviete že som nejaký kokot ktorý si vymyslel príbeh aby mladých odradil od užívania trávy... začal som huliť tohto roku v lete a ťahá sa to až dodneška čo je prakticky do Vianoc ... zo začiatku som nemal až také "stavy" , pretože som bol neskúseny fajčiar trávy ale keď som tomu prišiel na chuť bolo to niečo neuveritelné .... zo začiatku som mal zaostrené zmysly , chuť do jedla , energiu a hocičo príjemné ma napadlo , mal som pocit akokeby sa to splnilo ... na marihuane ma vždy lákalo to , že som mal pocit že táto droga na mňa neposobí priamo , ale len tak ako si to pripustím .... čiže mám nad sebou 100 % kontrolu ... zo začiatku keď som si do mozgu "naflipoval" (naflipoval-vytvoril halucináciu v hlave) niečo príjemné napr. že som niekde na pláži a je mi dobre tak to som marihuanu miloval ... ale keďže psychyka je sviňa , časom sa mi vytvárali tieto "flipy" čoraz nepríjemnejšie ... mával som pocity že sa zbláznim , pocit že som sa vrátil do minulosti a odznova prežívam nejaký nepríjemný zážitok z detstva a podobne .... v takých chvíľach som prepadal panike a zdalo sa mi že som sa zbláznil a že už navždy budem "pošahaný" a budem vyzerať ako nejaký psychopat .... mával som schizofréniu , úplne cudzích ludí som podozrieval že ma prenasledujú a podobne ... VERTE MI , niesú to príjemné veci .... už hulim zhruba pol roka ale čím dalej mám z trávy horšie stavy a "flipy" a mám pocit že mi to nerobí dobre na psychiku ... síce diagnózu F12(Poruchy psychiky a správania zapríčinené užitím kanabinoidov )--- síce ju nepoznám ale mám pocit že sa mi pomaly dostáva ho hlavy a cítim sa po užití marihuany ako psychopat .... ZREJME PRESTANEM HÚLIŤ ! ... kto ste nezačal ani nezačnite :/ ... na každého to pôsobí inak , no predstav si že práve TY môžeš byť ten komu z tej "neškodnej" trávy prepne v hlave a do konca života sa bude rozprávať sám so sebou :(

Gerbil

PANIC:

Je mi zle, keď čítam tento druh názorov; zle aj za teba.

A čo že je to látka biologického pôvodu? Všetko, čo z prírody pochádza je teda úplne v poriadku? Nechaj sa uštipnúť ľubovoľným jedovatým živočíchom a potom doktorom povedz, že veď to je predsa biologického pôvodu.

Marihuana, ako každá droga (vrátane cigariet a alkoholu!) je škodlivé svinstvo, ktoré len brzdí ľudstvo a škodí na všetkých rovinách. A o lekárskych účinkoch mi radšej ani nehovor. Odvolávajúc sa na biológiu, v prírode je mnoho látok, ktoré marihuanu a iné sajrajty bez problémov nahradia.

Anonymitis

Ked ma niekto uz dlhsie depresie(este pred zacatim s travou) a vcil huli kazdy den, 2-3x za den. Tak co sa mu stane a co ma robit?

Karina

Bratranec hulil par rokov a teraz skoncil so schizofreniou a panickou poruchou, nehovoriac o fyzickych problemoch..:) Konkretny pripad skodlivosti...