Pre tých, čo bývajú v paneláku

Príspevok v téme: Pre tých, čo bývajú v paneláku
tinka228

Pred 4 rokmi sme si vtedy ešte s priateľom (dnes už manžel) kúpili byt v paneláku na 2 posch. Obaja sme žili v paneláku aj pred tým s rodičmi. Ale takéto čudné správanie našich niektorých susedov nevieme pochopiť. Napr. našej susede, čo býva pod nami, vadí, keď si prášim deky z okna. Že jej zašpiním okno. Pri tom rovno popod naše okná ide dosť frekventovaná cesta a nad ňou je ďalších 6 bytov, kde taktiež všetci prášia z okna. Ďalšia naša suseda (balkónová) má tiež problém s tým, že si z balkóna prášim behúnik. Lebo ona suší prádlo na šnúrach vysunutých von z balkóna (byty čo nemajú balkón to majú takto namontované na oknách). Neviem prečo nesuší na balkóne. Tak som jej povedala, že či jej nevadí tá cesta pod oknami a ďalších 5 susedov nad ňou, čo vyhadzujú ohorky z cigariet, muškátové listy a taktiež si prášia veci. Vraj si ja mám ísť prášiť von pred vchod.
Keď som s malým na prechádzke vždy sa pozerám po oknách a ľudia si normálne prášia veci z okna. Ešte nikdy som nikoho nevidela prášiť deku pred domom. Ani pred tým, keď som bývala s rodičmi, sme s tým nemali problém. Čo si o tom myslíte? Sú divné naše susedy alebo my?

ivanka_83

blavacik, ty si asi necital celu diskusiu, ze?milujem ludi, co ziju vo velkom meste a su z toho namysleny...prosim ta naco?
ja som zila par rokov v prahe.a mozem povedat, ze ju milujem.ale pre dieta mi nepride vhodna.neexistuje len dedina a velkomesto.to neviete, ze su aj atraktivne lokality, kde ziju ludia v rodinnych domoch?a bez prasiat blavacik...no ale klobasa z takeho domaceho by ti chutila, coo??

blavacik

Pre vasu informaciu (ree a spol.),ceny bytov sa pohybuju v BA od 2mil.vyssie, maly rodinny dom na minipozemku v BA a blizkom okoli pod 8-9 mil. nekupis.
Nerozumiem co kazdy pinda na BA a kazdy sa sem sere, hlavne východnári. Nikto vam tu nekaze byvat v panelakoch, na dedine medzi prasatami vam bude urcite líp.Vás blavácik :)

klokanka...

Zijem v lokalite kde je naozaj vela turistov nechcem konkretizovat kde tu na tomto fore sa to neoplati.Preto , ze je tu turizmus su drahe aj pozemky a vsetko s tym suvisiace. Samozrejme , ze sa daju postavit aj lacnejsie domy no tu novostavba 5-6 milionov co som zistovala.Konkretne som napisala tu sumu 8 preto , lebo je to dom co sa mi paci a keby som uz mala nejaky mat tak by som chcela ten co maju znami za 8.
teri vekom clovek naozaj asi dokaze viac vecí akceptovat a aj strpiet. Mne sa paci iba dedina kde mam babku inde si neviem predstavit zit okrem mesta.

teri

Ja byvam v Bratislave uz par rokov, no co mam skusenost, "debilov" je vsade rovnako a je ich viac nez dost. Zivot vo velkomeste mi absolutne vyhovuje ako mlademu cloveku. Mam vsetko na dosah ruk. Ked sa chcem kurturalne vyzit, nemusim riesit cestovanie a ine zalezitosti. Po divadle si dame s priatelom poharik vina a idem sa domov v klude vyspat. Ked zhanam nejaku literaturu, tiez nemam problem ju zohnat. Ako umelkina navstevujem kazdy tyzden aspon dve vystavy uznavanych umelcov, kino mam tiez par metrov od domu. A fitko tiez, aj plavaren...... Kedze som vyrastala na dedine, rozmyslam ze po takej styridsiatke sa urcite vratim domov k rodicom a postavim si tam dom s obrovskou zahradou a budem tam chovat vela zvieratiek :-)) Podla mna dedina je skor pre starsich ludi viac vyhovujuca. Ked som tam zila s rodicmi dost casto som trpela depresiami, ale to bolo o mne, ludia maju rozne pohlady na jednu vec :-)

reee

klokanka-tych 8 milionov za dom,to si prehnala,ale poriadne.to kde si dosla k takej sume?ale s tou blavou mas pravdu,je na figu.ako mesto je to organizovany chaos a je tam vacsia koncentracia debilov,ako po tych dedinach

klokanka....

Ja som nikoho neurazala,ze pista ako ty. Ja som povedala , ze tam nechcem zit. Zit tam nechcem preto , lebo milujem vyhlad na nase hory. A v Bratislave som bola kazde prazdniny a nic proti nej nemam. Ale proti arogantnym ludom to urcite ano. Mam brata co zije v anglicku uz dlho , ale nepovysuje sa ani nefrfle...Si predstav , ze tu mame aj Tesco a Ideu , Billu ,Nay......atd. Je rozdiel s ludmi diskutovat a ine ponizovat a stavat sam seba na piedestal.

ghetto girl

my byvame na prvom a na strane kde je terasa, je plech. vsetci nad nami a je ich 11, ked hodia dole spaky ci smeti ci prerabaju byty, skonci to u nas na plechu pod oknom. ak tu to smeti co sa rozkladaju a smrdia tak je to jednoducho radost.
tiez milujem nasich hornych susedov, ktori upratuju balkon tak ze jednoducho zametu spinu cez skary dolu k nam na balkon.

pista m.

Podla mna v Bratislave je najlepsia obcianska vybavenost, milujem ludi co boli raz-dvakrat za zivot v Bratislave a tvrdia ze by tu nechceli byvat, ze klokanka?? Sedliaci sa radi takto vyjadruju, lebo ked ich vylozite doprostriedka nejakeho velkomesta, tak maju problem domov trafit, takym je urcite najlepsie na malej osade s par sto obyvatelmi sdielat jednu autobusovu zastavku a minimarket, he he :-)) Zil som dva roky v Londine, rok v Amsterdame, pochadzam z vacsej dediny, no na dedide ma islo porazit z tych zaostalych ludi, su hadam 100 rokov za opicami, informacie zo sveta a novinky sa tam dostavaju rychlostou slimacieho tempa. Teraz zijem 4 roky v Bratislave a chcem tu zostat hadam az do dochodkoveho veku.

evitta

Kebyze si tu nebudujeme s manzelom karieru, tiez by som isla radsej k nasim na dedinu k Vahu, len to cestovanie je dost ubijajuce. Zivot v Bratislave ma aj svoje caro. Tou sumou som ti len chcela vykreslit to, ze sice sme sa radsej mohli za dom na dedine rozhodnut, no okolnosti su take co aj tuto moznost vylucili.