Ako dlho je mozne uzivat Citrovital?

1BEN1

Mimi a nemas z takych relativne vysokych davok nejake neziaduce ucinky napr. hnacky, bolest hlavy alebo nieco podobne? Lebo ja som zatial skusal zivat iba uplne mnimalne davky, ake su uvedene na obale Citrovitalu lebo som si chcel overit, ako bude na to moje telo reagovat, ale uz zvazujem, ze by som davky trochu zvysil. Takze vravis, ze davka 30 kvapiek Citrovitalu do 2 dl vody 2x denne je bezpecna? A to cely pohar vypijes naraz alebo ho postupne popijas v priebehu dna? Zatial pomaha? Akeho streptokoka mas? Mna uz boli dost dlho hrdlo, vobec sa toho neviem zbavit, hlavne ked rano vstanem tak ma boli najviac, na vytere som zatial nebol. Najprv som skusal kloktat slanou vodou a teraz kloktam roztokom Citrovitalu tak uvidim, ci to zaberie. Dakujem.

Mimi323

Ja užívam Citrovital proti Streptokokovi. Tiež sa chystám užívať to dlhšie. Keď ťa bolí hrdlo, tak lepšie asi sú kvapky, lebo sa dostanú do kontaktu s hrdlom. Dávkovanie z letáčika treba zdvojnásobiť, aby to malo žiadúci účinok. Ja pijem asi 30 kvapiek do 2 dl vody po 3 krát denne. Tých 30 kvapiek je približná dávka, lebo to tak trepem, lebo ten kvapkač nefunguje dobre. Voda má byť horká. Citrovital má oveľa menšiu koncentráciu ako GSE.

delphia

vsak prave ze podla potreby. ak ta dlhodobo boli hrdlo, tak ak citrovital zaberie, tak ho uzivaj ako antibiotika-7 az 10 dni. ak ani po tomoto case sa bolesti nezbavis, treba zajst za lekarom na vyter z hrdla. tabletkova forma- tam neviem ucinne davkovanie na den. RNG pisal ze je ucinnejsie ho pit -60 kv/0,5 l vody.

1BEN1

A to si ten Citrovital uzivala 7 dni na hrdlo ako kloktadlo alebo si ho uzivala vnutorne, teda pitim roztoku? Lebo nikde na obale ani pribalovom letaku ku Citrovitalu sa nespomina, ako dlho je mozne tento preparat bez prestavky uzivat a existuje aj tabletova forma Citrovitalu, kde sa uzivaju 2 tablety denne, ale taktiez nieje vobec vymedzene ako dlho. Vies uzivat podla potreby je asi tazko lebo mna boli hrdlo dlhodobo a preto ma urcite po 7 dnoch uzivania Citrovitalu boliet neprestane. Inac mam kuene kvapky a uvazujem, ci si nekupim este aj tablety, tie su asi vhodnejsie na vnutorne pouzitie.

delphia

da sa aj dlhodobo - napr. ako sucast protiplesnovky je mozne ho uzivat aj mesiac.
uzivaj ho podla potreby. napr. ja ked ma bolelo hrdlo, tak som ho uzivala ako antibiotika- 7 dni