Mlady vek na chudnutie?

Príspevok v téme: Mlady vek na chudnutie?
maja12345

Dobrý deň, mám na Vás otázku. Od štyroch rokov mám problém s váhou (vtedy som prekonala jedno ochorenie,teraz si nespomeniem na názov, no napáda to pečeň a nie je to až také nezvyčajné), bola som aj v kúpeľoch na delenej strave, držala som stravovanie iba s bio potravinami a dio sladkosťami (k jednej odborníčke som chodila), aj sama som pár diet poskúšala (ale nie hladovkové, jedla som všetky druhy jedla, len menej a sladkosti som vylúčila). Vždy u mňa nastal jojo efekt. Až predminulý rok v lete sa mi podarilo schudnúť, z pôvodnej váhy 80kg pri 160cm som schudla za 8 mesiacov na 63kg, žiaľ,na Vianoce som dostala žlčové kamene, v marci som bola na operácii a potom som pomaly, jemne začala priberať(som si menej strážila váhu). To by nebol ten problém, ale na Nový rok som sa teraz rozhodla zo 68kg pri výške 165cm schudnúť na 55kg, už som aj schudla 3kg, ale mám stále dilemu, lebo doktori, okolie, mamina ma podporujú, ale niektoré učiteľky mi v kuse vravia, že teraz nemám chudnúť, že som ešte vo vívoji...tak neviem, čo mám robiť, doktorky ma za chudnutie chvália, ale bojím sa, nejako menej rastiem ten posledný rok a pol (podľa výsledkov krvy je všetko v pohode). Môj jedálniček: raňajky-jogurt alebo detská výživa s cereáliami, desiata a olovrant-ovocie,niekedy zmrzlina, obed-čo máme v škole,doma,večera-napr.dusená zelenina s cestovinami a tuniakom.Celkovo to robí do 1500kcal denne.Pohyb týždenne-2x telesná, 1x tanečná, 1x aerobik, 1x tenis, plus každý deň 20 min cviky na posilnenie svalov a chodím po schodoch pri každej príležitosti. Je všetko v poriadku? Môžem v mojom veku chudnúť? Ak nie, odkedy môžem chudnúť? Ďakujem veľmi pekne, hádam mi pomôžete.D

malickasom

len to neprezen s tym chudnutim ako jedna moja kamoska, ktora tusim v 17tich prestala mat menstruaciu...nemala ziadnu anorexiu ani bulimiu, vlastne neviem o co jej islo, ale mala potom problemy. sport je jej zivotny styl, nie je to posadnutost ale mam pocit ze furt rata kalorie zeby nahodou nepribrala. vahu sa jej podarilo udrzat ale zenske problemy pokracovali...a ked mas len 14 tak este mozno aj trochu vyrasties...

maja12345

Tak mam 14 rokov, prepac, som yabudla lebo som to kopirovala z Officu a tam som mala hore vek, len som ho tu neprekopirovala :D dakujem velmi pekne, no niekedy si dam len zeleninu, ale ja som dost na sacharidy tak si tie cestoviny dam, ked mam chut (dost casto) :D

malickasom

no nenapisala si ze kolko mas vlastne rokov. ja myslim ze nadvaha v kazdom veku skodi. je to podla mna dobre ze sa normalne stravujes a mas vela pohybu, len tak dalej...inak cestoviny na veceru by som nejedla, to mi nepride velmi dietne... skor skus po obede dat olovrant a vecer uz nejest alebo ked tak len nejake ovocie...aj ked vlastne pokial mas tolko fyzickych aktivit, tak no problem... drzim palce