Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako schudnúť, keď nemôžem cvičiť?

Príspevok v téme: ako schudnúť, keď nemôžem cvičiť?
leeeenula

Ahojte... mám 17 rokov a mám veľký problém s bruškom... mám strašné faldy moja váha je strašná a všetci ostatný sa mi smejú... napriek všetkému nemôžem cvičiť... ked som bola mala mli sme ťažkú autonehodu a ja som pri tom ochrnula a teraz som na vozíčku... je to strašny pocit ale ak by ste mi mohli poradiť nejakú dobru dietu alebo nejaký cvik ktorý by som mohla cvičievať aj po sediačky .. bola by som vam za to veľmi vˇačná.. moja matka je proti všeliakym dietam.. vždy ked za nou pridem s tym že chcem schudnuť, okomentuje to tym že za to nemožem.. :-( prosim pomožte !!! :-(

usacek14

Ahojte potrebujem pomoc som po operácii chrbtice a nemôžem cvičit, ani zdvýhat tažké veci. vyskúšala som dajaké spreje pred jedlom aby my nechutilo vela jest, ale nepomohlo nič!Tiež si myslim že by som potrebovala upravit jedálniček rano my vobec nechuti jest a večer by som ziedla všetko!!! pomožete my prosím Dakujem

janasa

ahoj leeenula, ja ta chapem dlho som trpela nadvahou a vlastne este stale mi chyba nejake to kilo zhodit, ale uz som si nasla system a viem co robim, takze to ide. Sice nie som na voziku, ale mam tak zniceny clenok a koleno, ze som rada, ze kusok prejdem pesi, sporty u mna vobec neprichadzaju do uvahy.

Pri chudnuti je pohyb iba 20-30% uspechu!!! Je to hlavne psychicka zalezitost, kedy sa citis aktivna, vyplavuju sa endorfiny a mas zo seba dobry pocit. Takze by som ti definitivne doporucila robit tak vela ako sa ti da - ako ti ludia uz doporucili, nejake fit lopty, pripadne plavanie v specializovanych centrach ak mas po blizku, pripadne travit cas na cerstvom vzduchu.

Mozno by bolo dobre najst aj nejaku aktivitu, typu umelecky alebo knizny kruzok a podobne. Nieco co ta bavi, co by ti pomohlo prist na ine myslienky a kde by si stretla ludi, s ktorymi sa citis dobre...

Ide to aj bez pohybu, to ti mozem potrvrdit! (moj pohyb su len take pseudo pilates / joga), kde nic moc nespalim, ale citim sa po nich dobre.

Ale vela mozes robit cely den = ja pri pozerani tv, ked cestujem v buse a podobne, vzdy stahujem a uvolnujem svaly - vzdy sa na niektore zameriam a uz to frci. (takto mozes posilovat brusne svaly, zadok, stehna a nikto o tom ani nemusi vediet!!!!) je to parada :)

Treba upravit jedalnicek, mozno znizit prijem, ale nevrhni sa na ziadne radikalne riesenia! To nikam nevedie.

Z toho co mam osvedcene - ziadne sacharidy (ani celozrne) na veceru - aspon zo zaciatku vyluc sacharidy ako velmi sa ti da, ak zvladas, tak ani na obed. (skor si daj vela, vela zeleniny, kuracie maso, ryby, tvaroh, rozne semiacka, vela vlakniny - pridaj si napr. lyzicu otrub na salat,hrst semiacok, pokvapkaj olejom, k tomu rybicky a mas perfektnu veceru...) Skus si na nete pocitat viac o strave s nizkym Glykemickym Indexom a snaz sa podla toho riadit.

Drzim palce a hlavne si ver! :)

vevericka

mozno by nebolo zle skusit fitloptu, zlepsuje stabilitu a posilnila by si a ruky, tie mozes aj dvomi flasami napustenymi vodou..okrem toho skus nejake sporty, alebo tance, neviem odkial si, ale v Ba je zvaz tancujucich vozickarov..treba len googlit..vela stastia:)

ivanka_83

a co tak nejaky sport pre handicapovanych?zabavis sa, mozno budes aj vyborna a najdes vela priatelov s podobnym udelom zivota.uvidis, ze budes aj stastnejsia, ked budes mat kamaratov ako si ty.a ani nebudes tak riesit vahu.

majka_

rozumiem, ze cvicenie je pre teba asi narocnejsie. ale co ak by si sa skusila poradit s lekarkou, zeby si chcela nejake cvicenia vyskusat, ze co by ti odporucala? viem totiz, ze vacsina kamaratov, ktori su na vozicku maju problemy s vahou, lebo sa nehybu (za co vsak nemozu rovnako ako aj ty). na zaciatok by som ti odporucala delenu stravu. cize napr. masko so zeleninou, viac ovocia a zeleniny ak nejes, alebo resp. aj masko s ryzou alebo zemiakmi, ale v mensich porciach a castejsie (odporuca sa jest 5x denne ale v mensich davkach, z toho 2x by to malo byt ovocie a zelenina). a po 18:00 by sa nemalo spravne jest, aby ti stihlo vytravit to, co zjes a nesla si spat s plnym zaludkom. a ak budes po 18:00 hladna, tak pi vodu alebo dzus alebo nieco take. to plati u mna, ked sa snazim cvicit (ale na vozicku nie som, tak je to trosku lahsie pre mna). ale aj tak ti odporucam sa s lekarkou poradit. totiz citala som, ze existuje nejaky denny stacionar tusim v bratislave ci kde (a myslim, ze aj v inych mestach), kde ludia na vozicku a aj bez neho (s nejakym handicapom) v ramci svojeho dna aj cvicia, lebo vela ludi s ochorenim ci vozickom ma tendenciu priberat. tak skus sa o niecom takom poradit. viem, ze stacionar v tom clanku navstevovali kazdy den ti ludia a stravili tam svoj prakticky cely cas, kym ich rodicia boli v praci alebo kde. ale tebe by som odporucala nejake ine cvicenia (trebars rehabilitacne alebo lekarka ti viac povie). tak skus :o). drzim palce

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ako schudnúť, keď nemôžem cvičiť? - Fórum - ZDRAVIE.sk