antikoncepcia YAZ

123lienka

Hmm .. ako to tu tak čítam vidím, že téma o ktorú sa zaujímala pisateľka, ktorá vytvorila túto diskusiu sa tu vôbec nerozoberá. Ľudia sú fakt niekedy úžasné tvory... prečo človek, ktorý sem pridá príspevok si najprv neprečíta nadpis reps. názov témy. Myslíte že niekoho kto sa pýtal aká je nová antikoncepcia YAZ zaujíma váš názor na samotnú antikoncepciu ??? Druhá vec prečo pokladám ľudí za zvláštnych? Každý človek je sám o sebe výnimočný. Niekomu na chrípku pomôže jeden druh antibiotík, niekomu zas niečo iné. Ale ani jeden tomu druhému nevyčíta druh toho lieku ktorý užíva. Keď vám lekár predpíše nejaké lieky na tlak, srdce, pečeň alebo na čokoľvek iné odmietnete ho ak vám liek môže pomôcť ? Myslím že nie. Tak potom prečo ľudia ktorý antikoncepciu či už odsudzujú alebo sú proti nej sa snažia takéto fóra znepríjemniť naozaj nemiestnymi poznámkami ako to všetko škodí a kadečo. Ked si dievča dá predpísať tabletky vie do čoho vstupuje pretože každý lekár vás na vedľajšie účinky upozorní, a v prípade že to neurobí pri každej antikoncepcii ako aj pri akomkoľvek inom lieku je príbalový letáčik ktorý človeka informuje. Každý liek má vedľajšie účinky ktoré sa môžu ale nemusia objaviť... kamarátka môže brať tie isté lieky a môže jej byť zle a podobne a vy sa cítite ako ešte nikdy predtým. Všetko je to o individualizme nás samých. Absolútne pri ničom na tomto svete sa nedá ovedať že je 100% a že niečo pomôže všetkým. Sú ľudia ktorý by bez liekov neprežili. Myslíte že lieky na kadejaké choroby nezaťažujú pečeň? Nezaťažuje pečeň náhodou aj alkohol, mastné jedlo, vysoký obsah tukov atd??? Podľa mňa by si pisatelia mali najprv uvedomiť o čom je táto diskusia a až potom pridávať príspevky. Ja osobne užívam antikoncepciu YAZ a zatiaľ nemám problémy. Cítim sa nádherne slobodná a mám proste dobrý pocit. YAZ je síce trošku drahá záležitosť a tak isto každý na to môže reagovať inak ale myslím si že vyskúšať sa to dá. Ak nevyhovuje treba zmeniť. Dneska je na trhu veľmi veľké množstvo dostupných výrobkov takže nie je problém si vybrať.

wella33

ahojte chcem sa spýtat,biele tabletky tiež chrania pred otehotnenim???možem mat normalny sex????mate skusenosť????

niekto

no tak k tej peceni bola tu babba ktorej sa znacne zhorsili preto to prestala brat a ked sa dobre pamatam hovorila ze to ma stoho ...

moja baba nieje jedina ktora ma vacsiu chut do jedla uz som to tu viac krat cital

a ja som jej to nedovolil mala bolestivy menzes takze jej to lekar predpisal uz to dobrala zatial ju pokial viem nic nebolelo takze dufam ze to uz nebude musiet brat

machulka006

jaj a ešte niečo...NIEKTO - pečeňové testy sa už nerobia, resp. lekár ti nie je povinný ti ich robiť pri užívaní HAK, lebo sa zistilo, že to nemá taký dopad na pečeň ako si všetci myslia...

machulka006

pokiaľ viem najväčšie zmeny libida k horšiemu spôsobuje antikoncepcia na zlepšenie pleti... a je to na gynekologovi ktorú antikoncepciu žene predpíše...
:)
AIRIANA - ty si to nepochopila, toho 3/4 roka som to brala súčasne s antibiotika = tzn. antibiotika + antikoncepcia 3/4 roka v kuse...
inak som pred tým brala antikoncepciu už rok a nejaké drobné. beriem ju vkuse už tretí rok...

s tou chuťou do jedla nebudem s tebou súhlasiť, každý gynekolog by ti to vyvrátil...
to že to má tvoja holka, nemusí byť z HAK...
btw, prečo svojej babe s takýmto názorom dovolíš brať HAK?

a ešte k AIRIANE - áno je pre mňa pohodlné brať antikoncepciu, keďže najbližších asi šestť sedem rokov by som otehotnieť nechcela, iná možnosť mi ani neostáva, keď antikoncepcia je najspolahlivejšia ochrana proti počatiu...

zuzana175

machulka006: to myslis ake nove druhy hak ,ze nespôsobuju zmenu libida? mas odskusane vsetky? ci ako to je.vymenuj zopar nazvov

airiana

machulka006- myslim ze tvoj jediny problem je to, ze hak pokladas za velmi pohodlne a nemienis si pripustit aky ma dopad na organizmus ako vacsina bab...zial sklamem vas, nasledky mozu prist hned na druhy den, mozno o rok, mozno za 5 rokov ...ak mas stastie nikdy,ale na to by som sa prilis nespoliehala, tazke nasledky nastavaju pri dlhodobom pouzivani tj. roky a roky, ale mozu uz skor nastat. co sa tyka tych testov hm brala si to uzasne tristvrte roka, no to je mi ale doba...to ako sa ti poskodi pecen neuvidis za taku kratku dobu

niekto

takze pecenove testy sa robia prave preto ze tu pecen zatazuje to ze si ju mala v poriadku nezamena ze musia mat vsetci
jo a kedze hak nevyhnutne sposobuje trombofiliu zatazuje krvny obeh

hovoril som o mentruacii po vysadeni hak bola tu jedna baba ktor stym mala problemi rozhasilo jej to cyklus

to by ma zaujimalo ze ktore lebo ta moja to brala 2 mesiace (lebo mala bolestivy menzes ) a po tyzdni bola asi ako lad co je doteraz
a co som sa pytal na tomto fore tak chut sa moze obnovovat aj pol roka
niektore mozno neznizuju chut ale aj dnes mozes kupit taku ktora znizuje

to ze tie prsia su prechodni jav som nevedel dakujem za info :)

to stym priberanim neviem ci som to cital tu ako prispevok alebo na nejakej odbornej stranke ale som si na 100% isty ze chut do jedla zvysuje ( vidim to na frajerke )