Ovčie kiahne

Príspevok v téme: Ovčie kiahne
veľmi tvrdý death metalista

Dostal som ovčie kiahne. Mám 18 rokov. Dočítal by som sa že by som potom mohol mať s tym vážne problémy s dajakým oparom či čom. Takže chcem položiť ešte pár otázok ohľadom celej tejto problematiky:
1) Ako dlho bude trvať kým kiahne zmiznú?
2) Môžem sa sprchovať ? Ako často?
3) Môžem si vlasy umývať klasickým šampónom? Tí bastardi sa mi objavili aj tam
4) Môže sa nakaziť moja mamka ktorá chorobu prekonala v 15tich?
5) Ako dlho by som mal ležať, môžem chodiť na PC?
6) Môžem si do čaju dávať cukor? Nebude mi to škodiť? Môžem jesť vyprážané? A čo mám vlastne jesť, piť počas tohto obdobia?
7) Keď si vyrážky nebudem vôbec škrabať, určite mi neostanú v budúcnosti jazvy?? Mám značne zamorenú aj tvár a klasické jebáky robia svoje
Ale hlavne ma zaujíma toto:
Keď si tie kiahne potieram takým mentolovým tekutým púdram a vyzerám po ňom ako strašidlo, je možné že mi s tým môže súčasne zmiznúť aj akné? Lebo to ma trápi už roky a kiahne len druhý deň takže tak.
Ak tu je niekto kompetentný kto mi vie odpovedať na všetky otázky, tak pls nech mi odpovie trpezlivo. Som z tejto choroby hrozne sfrustrovaný a bojím sa že kôli kiahnam vynechám kopec hodín v škole a potom sa mi to parádne vypomstí. Do školy si želám nastúpiť už od 3. februára.
Ďakujem

Peto T

Skor by sa to dalo povedat o mumpse, ktoreho komplikaciou moze byt zapal semennikov. Aj ked ktovie, mozno pri ovcich kiahnach by v pripade zriedkavych srdcovocievnych komplikacii mohlo dojst k poruche erekcie, neviem.

Kazdopadne, u ludi so zdravou imunitou by sa to nemalo stat.

Ak chces zmiernit a zrychlit priebeh, mozno Ti pomoze tolerancna liecba vitaminom C - pozri kap. Rychlokurz (na konci) a Ovcie kiahne. rizikaockovania.sk

Tojky

mam 18 rokov a dostal som ovcie kiahne. koluju reci ze po prekonani choroby je mozne riziko, ze sa clovek stane neplodnim alebo ba dokonca impotent, rad by som vedel co je natom pravdy.dakujem

18hviz

do dvoch tyzdnov by mali byt suche...mozes sa sprchovat,aj umyvat vlasy...skus si kupit hypermangann,a kupat sa v tomje to celkovo dobre na pkozku,len neviem,ci sa to este vyraba...nemusis lezat..pokial nemas teplotu,a kPC chodit mozes,mama to nedostane,pokial to uz prekonala,jest mozes vsetko...ak si to skrabat nebudes,tak ti vyrazky urcite nezostanu...a po tych dvoch tyzdnoch mozes ist uz do skoli,..aj ked este sem tam nejaka vyrazka bude,ale kedzze su uz seche,...teda mali by byt..tak nie su uz infekcne