Da sa nedostat chripka, ked ju uz ma niekto z nasej rodiny?

Mimi323

Vevericka, asi si tu nová, viac sa poobzeraj po tomto fóre, potom napíš.
Vysoká dávka vit. C je 1000mg-6000mg ?
Ja beriem 2000mg denne, hlavne to treba zapiť dostatočným množstvom tekutín. Ďalej základné vitamíny - Zinok, Selén, probiotiká, Vit.E, to myslím že sa odporúča brať vždy a mal by to brať každý.
na ochranu pred chrípkou myslím že pomôže aj Citrovital (alebo ešte lepšie GSE) a Aloe.

vevericka

zuzi ..chripka je viralne ochorenie na to ti ATB urcite nezaberu..
samo..vitaminy ti mozu pomoct podporit imunitu, ked chripku este nemas..ked uz ju mas, napr taky vitamin C ti uz vobec nepomoze..ja som skor za imunitu podporujuce veci..napr take probioticke kultury ti pomozu, ked ich beries dlhodobo, ked sa chces chranit behom 2dni, ti neviem nic ucinne poradit..jedine to, ze by si sa mu mal vyhybat
okrem toho ja som aj ockovana, kazdy rok sa davam, asi posledne 3 roky a 3 roky som nebola chora tak neviem....(avsak teraz ti uz ani ockovanie nepomoze, este by to zhorsilo)

samo

damian, hadam v takomto ohrozeni 1000mg C vitaminu ma nezabije...ved ho neuzivam kazdy den. Ty asi narazas na to, ze vysoke davky cecka su skodlive,ze

jasnovidka

antibiotika su pri viroze uplne zbytocne. maju vyznam pri bakterialnej infekcii. samo, skus este vysoke davky vitaminu C v kombinacii so zinkom. aj ked ako prevencia bolo treba zacat robit zasoby skor.

samo

totiz, kedykolvek inokedy, ale buduci tyzden mam tolko povinnosti, ze nemozem na 4 dni zalahnut do postele,tak mam strach z tej pliagy...

zuzana12345

samo ja som mala raz v živote chrípku pred deviatimi rokmi.Bolo to hrozné.Popritom som sa celú zimu napchávala ovocím a vitamínmi.Zabrali mi až tretie antibiotika.Doma som bola skoro mesiac.Ani môj muž ani moje deti ju nedostali.Je to individuálne a tu chrípku dostať nemusíš.Ale ovocie a vitamíny sú len prevencia.Pred chrípkou ťa neochránia.