Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

AKYM VYSETRENIM SA DA ZISTIT \

vsevedka

Nerozumiem, kde je problém, prečo ti neurobili krvné vyš. na protilátky proti boreliám./myslím že môže doporučiť neurológ, imunológ.../
Borelióza sa prejavuje erythémom migrans/začervenaie kože,vyrážka/, horúčkou, únavou, bolesťami svalov, zväčšenými uzlinami, ale i inými príznakmi podľa štádia ochorenia.
Ak sa ochorenie potvrdí je potrebná liečba ATB:Amoxicilin, Doxycyklinom, u chronickej formy Lendacinom,Ceftriacinómom,Cefatoxinom.

eleonora232

vsevedka, co je to "zisťovaní tlaku mozgovomiešneho moku"??? mna kusol kliest v juli tohto roku. mam 40, bola ma klby, bolesti chrbti-medzi lopatkami, problemy s dychanim, tlaky v zahlavy(ale tie mam uz asi 10 rokov)...ja neviem, som zufala z toho lebo mi nerobia ziadne spec. vysetrenia len inj. od bolesti a nic nepomahaju.vraj na osteoporozu je este skoro povedali,ja neviem, tapem, no nemas dnes znamosti, tak ta len odbijaju... :-((

vsevedka

Majka, lumbálka sa robí napr. pri meningitíde, skleróze multiplex,guillan-barého syndróme.Robí sa tiež pri podozrení na zápalové ochorenie mozgu, mozgových obalov, miechy,ale tiež pri aplikácií liečív do mozgovomiešneho moku, pri zisťovaní tlaku mozgovomiešneho moku a pod.

vsevedka

Tou rumbálkou si myslela lumbálku, čiže lumbálnu punkciu, ktorou sa odoberá mozgovomiešny mok.Všetky uvedené vyšetrenia sú však špeciálnymi vyš. z krvi.Kedy ťa poštípal kliešť?Mala si príznaky L.Boreliózy?

eleonora232

vsevedka, velmi pekne Ti dakujem za odpoved. No este by som chcela vediet ci aj tie druhe vysetrenia sa robia z krvy, ci sa to nahodou nerobi "rumbalkou" ci ako sa tomu hovori ked sa berie vzorka z miechy...

vsevedka

Jednoducho vyš. z krvi. Vyšetrujú sa protilátky B.burgdorferi imunofluorescenčnou metódou alebou metódou ELISA.Keď sa aj týmito testami potvrdia pozitívne protilátky proti boréliám, neznamená to ešte na 100% ochorenie boreiózou.Preto sa niekedy robia zložitejšie, dopňujúce vyšetrenia Immuno-Blot test alebo Western Immunoblot, ktoré by mali garantovať, že test nebol omylne pozitívny.

eleonora232

dakujem za odpoved. a je to 100 %-ne vysetrenie???
ked som mal kliesta tak mozem sa tam pytat hocikedy ked mam nejake podozrenie???

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

AKYM VYSETRENIM SA DA ZISTIT \ - Fórum - ZDRAVIE.sk