Histaminova intolerancia - alergia bez alergie

katika_1

Máte niekto skúsenosti pri histaminovej alergii s jačmeňom alebo chlorellou? Ja som si ich kúpila na www.dobrezdravie.sk pred 2 mesiacmi a teraz mi prišli výsledky s touto diagnózou. Je mi po nich dobre, ale neviem či si ich môžem kúpiť znova. Ďakujem

Severka

ahojte ľudia tiež mi diagnostikovali HIT. Zjedla som niečo zakázané a mala som strašné bolesti a kŕče v bruchu. Veľmi moc ma nadúvalo a svrbela ma pokožka a bola som veľmi moc vyčerpaná.

Kto mi prosím vysvetlí toto?
diaaminoxidáza - 10,68
daorea 3 h - aktivita 5,2 U/ml - možná HIT.

dodka518

Dobry den. Takisto mi zistili alergiu na histamin (asi pred tristvrte rokom), ale vsetci tu pisete, ze ste na vysledky cakali 2 mesiace, no mne to zistili nahodou, ked zistovali, z coho sa mi po tele vysypali bolestive cervene skvrny s takou bielou malou vyrazkou v strede. Zistili mi to z tych beznych testov na alergie. Nikdy som nemala ziadne priznaky, az teraz poslednou dobou mavam krce v zaludku vzdy tak na hodinu ci dve a tak zahadne ako bolest pride aj odide. Navyse lekar mi vobec o histaminovaj intolerancii nepovedal nic navyse. Iba mi capil na stol 2 letaky a to bolo vsetko. No neviem co si mam o tych bolestiach mysliet (prichadzaju akoby v takych vlnach, kedy to zacne prisernou bolestou hrudnika a potom to prejde do zaludka a zrazu to zmizne a potom znova a znova) lebo v 13 rokoch mi zistili vrodenu skoliozu a s chrbticou to tak byva ze bolest zvykne vystrelovat vsade, tak teraz neviem ci je to jedno, alebo druhe, ci mozno nieco uplne tretie. No najviac ma trapi to, ze ked mam takeo probkemy v 19-nastich, staroby sa asi nedozijem.

iveta

Prajem pekný večer,aj ja mám potvrdenú histamínovú intoleranciu asi dva mesiace.Tu niekde som čítala že by malo byť založené združenie histamínovej intolerancie.Je tam už niekto zaregistrovaný??Potrebovala by som komunikáciu priebehu ochorenia a poprípade o stravovaní sa,lebo čím ďalej tým sa mi zdá že mám v tom chaos.Prosím ak by bol niekto ochotný a vie niečo o tom združení,prosím kontaktujte ma mailom:bohacikova@netspace.sk
ĎAKUJEM

RNG

Opakujem znova a znova, ludia pouzivajte enzymy, najma mliecna intolerancia sa da enzymami na mlieko(Dairy enzymes) uplne potlacit a telo odmorit. Vyhybanie sa mnohym jedlam co vam inac skodia celkove zmensi rozmanitost vasej vyzivy a to tiez telu skodi.

karotka

Ahojte, mne bola zistena tato choroba iba prednedavnom a som uplne schaosena... nemate nejake inspiracie na jedla? Uz doteraz to bolo miestami na hranici kreativity, kedze som nesmela vobec nic mliecne (alergia na ml. bielkovinu) ale teraz som uz uplne bezradna. Co si tak davate na ranajky, vecere, s chlebikom, do prace/skoly?

Vdaka za inspiraciu :)

Peto S

Vsetci kto mate HIT si skuste nechat urobit kontrolny odber, avsak nielen na aktivitu (0-40, 40-80, >80), ale aj na koncentraciu.

Aktivita meria ucinnost DAO v tele, je vsak ovplyvnena pritomnostou vitaminu B6, C, magneziom a medou (vsetky tieto su potrebne pre spravne fungovanie DAO).

Koncentracia naopak hovori o tom, kolko enzymu si telo vie vytvorit. Hodnoty su 0-5 (pravdepodobna HIT), 5-10 (mozna HIT), >10 (nepravdepodobna HIT).

Mozete tak mat napriklad aktivitu v norme a koncentraciu zlu (ta horsia varianta, telo proste nevie vytvorit dostatok enzymu), alebo aktivitu zlu a koncentraciu v norme (ta "lepsia" varianta, mozno staci len pridat vitamin B6, C, magnezium ci med). Kombinaciou tychto vysetreni ziskate presny obraz o vasom type HIT. Mozno budete moct jest vsetko, len v mensich porciach a zriedkavejsie...

DAOsin pomaha len pri niektorych potravinach - tych, ktore maju vela histaminu (kysla kapusta, syry). Potraviny ako vsetok alkohol (ten je pri HIT najhorsi), vacsina druhov ovocia (najma citrusove plody), mlieko ci Ecka nemaju vela histaminu, ale vedia ho uvolnit vo velkom z tela - a tu je DAO bezmocne.

RNG

Ludia, zacnite pouzivat konecne rozne enzimy proti potravinovym alergiam.
Nie lieky a vyhybanie sa a trpenie, ale potrebne enzymy. !!!!
Necakajte , az vam to doriadi cele telo.

anonymkacolett

Ahojte :) no bohužiaľ aj ja mám HIT k tomu laktózovú intoleranciu a hit mi spôsobila astmu, problémy so srdcom, akné, tráviace problémy, občasné depresie, nervozitu, bolesti pri menštruácii, migrény, a to mám 18 a neviem čo bude za pár rokov ...