Histaminova intolerancia - alergia bez alergie

damme

ahoj:)
no u mna to je komplikovanejsie ako sa zda:D
Ano, Talan je alergolog - Stara nemocnica Juh v Kosiciach.
Zasiel som za nim, lebo som chcel zistit ci som alergicky na nieco/potraviny...alebo si to iba ja myslim. A z testov na koži mi zistil ze som alergicky na orechy, vajicka, alkohol, cokoladu, a mlieko - prevarene mlieko mozem:)
Ked som s nim prvykrat hovoril...zbadal na mne...ze nejako zvlastne dycham...poslal ma na testy - dychal som do takych trubiek nosom:d...a zistili, ze mam stredne tazke az tazke dychanie....Talan mi odporucil ist s tym na operaciu (prepažka v nose)...a dodal, ze problemy typu(akne, bolestive klby, slaba imunita) moze byt aj z nahromadenych bakterii v nose...
(nedavno mi zistili znizenu funkciu stitnej zlazi - to len tak na okraj:D)

Najprv som uzival Fixit....nedavno som to vymenil za Xyzal....su to antihistaminika....ano, liecim sa len tymto..a doporucil mi brat vitamin B6 + vitamin C (celaskon). Najprv mal podozrenie ze to moze byt ta histaminova intolerancia....ale z krvi sa to potvrdilo (to treba cakat viac ako 2 mesiace na vysledok)
Antihistaminika dost zaberaju..aspon mne..plet je lepsia, a mozem si dovolit jest viac "zakazane" potraviny:)...ale s nicim to neprehanam...alkohol a cokoladu radsej nekonzumujem vobec:)
A este mam zvyseny bilirubin (pecen)....a mavam uzkosti, ktore liecim tabletami.
Traviace problemy nemam vazne..ale sem tam vyjdu na povrch....sondu v zaludku som mal uz neraz:)
Navonok vyzeram akoze zdravo...ale toto co som ti popisal...tomu nenasvečuje:DD
Ale inak som mily a priatelsky..hihi

mariaj

A este nieco,ten p.doktor Talan je alergolog?A aku Ti dal liecbu?Lebo metabolicka porucha je porucha latkovej vymeny a alergia,co Ty hovoris,je nieco s imunitnym systemom.

mariaj

Uz som potom u toho doktora nebola,lebo ked nebola liecba tak sa mi to zdalo zbytocne k nemu chodit.Len jedno ma zaujima,ak pojdes doktorovi,tak sa prosim spytaj viac,ci je to ono toto,co som Ti pisala.A ak nezabudnes,v ktorom organe sa to odburavanie deje.Podla mna by to potom chcelo liecit ten organ,aby sa to odburavanie obnovilo.Tiez sa spytam.Zatial si liecim pecen,lebo mi to tam najviac ukazuje.Doposial som sa s nikym takym,co by take nieco mal nestretla.Ja uz si davam pozor,vyrazky som tiez mala.Avsak to co zostalo je ovela horsie.Radsej daj bacha a obmedz tie jedla a nahrad niecim rovnako vyzivnym,lebo to dokaze velmi cloveka trapit,ked sa to zhorsi.

mariaj

DAMME,som blizko.Ja to mam tiez take podobne,Mne doktor napisal,ze ma podozrenie,ze sa mi neodburavaju biogenne aminy.Prave je to toto asi.Len tych biogennych aminov je viac,podla toho,co som zistovala.Su to:histamin,tyramin,serotonin,noradrenalin,adrenal in,dopamin,triptamin.
Mne to sposobuje velke problemy,som velmi predrazdena,depresivna,mam velke traviace tazkosti,ktore sa prejavuju skor ako alergia.Neda mi az dychat.Doktor mi povedal,ze to je ale metabolicka porucha.Ze zdravym ludom sa to odburava a mne nie.Tiez mi spominal presne tie potraviny,co pises.Ako Ti to ten doktor zistoval.Bolo to z krvi,alebo nejakym koznym testom.Este mi doktor vravel,ze na to su lieky len antihistaminika,ktore mne vsak nepasovali.

damme

vysvitlo, ze som alergicky na potraviny obsahujuce histamin ! (alkohol-hlavne cervene vino, pivo, paradajky, kecup, jahody, maliny, citrusy, cokolada, tvrde syry, suche salamy, spenat, kysla kapusta)....po požití väčšieho množstva uvedenych potravin, ma za nasledok ze mam akné...ale niekto z toho moze mat zapchu, hnačky...takze kazdy inač.
Zistil mi to dr.Talán...v Kosiciach...je špička vo svojom obore...