Histaminova intolerancia - alergia bez alergie

ada 306

ako som tu už raz písala, aj môj syn má s tým problém- jemu opuchuje nosná sliznica a potom hlavne v noci ťažko dýcha. A už rok kombinuje antihistaminiká spolu s daosinom. berie jednu denne a ako sa lekárka vyjadrila- to nieje záležitosť 1-2och rokov ale doživotne. a to má len 4 roky

tatrabanta

Ahojte, snažím sa zozbierať informácie o tejto chorobe, a kontakty na ľudí s podobným osudom.

Zakladám teda blog: histaminovaintolerancia.tumblr.com

a vyzývam všetkých aby sa nejakým spôsobom podielali, mám záujem aj o založenie občianskeho združenia, ak bude záujem.

matvijka2

Mne HIT bolo diagnostikované pred rokom, hodnotu som mala 9 čo sa doktorka čudovala ako môžem mať takú nízku hodnotu. Diétami, Daosinom a antihistaminikami som sa dostala s enzýmom na hodnotu okolo 80, čo je už OK, ale kožné výsevy stále pretrvávajú, dokonca mi oveľa častejšie puchnú pery. Vôbec neviem čo mám s tým robiť. Vôbec sa to nedá kontrolovať. Nemusím ani nič zjesť ani nič vypiť a stále mám problémy. Vie mi niekto poradiť odborníka v Košiciach? Ďakujem.

Mia17

Ahojte,

po dlhšom podozrení na histamínovú intoleranciu som si v polovici augusta dala urobiť krvné vyšetrenie a prišli mi výsledky, ktoré moje podozrenie potvrdili. Z odberov zistili, že moja hladina je len 40, pričom optimálna norma u zdravých ľudí je 80 a viac.
Alergologička mi predpísala dlhodobú liečbu (1 alebo až 2-ročnú) Daosinom /2x denne 1 tabletka/ v kombinácii s Aeriusom /taktiež 2x denne 1 tabletka/.
Dostala som kompletný zoznam potravín, ktoré nesmiem jesť a dodržiavam prísnu diétu + mám aj intoleranciu mlieka.
Medzi moje sprievodné znaky vždy patrila rozsiahla alergická reakcia na tele po konzumácii danej potraviny a opakovane sa mi tvoria podkožné zapálené vyrážky na tvári, prípadne na chrbáte. Prešla som viacerými neúspešnými liečbami akné, preto už nevedia, akú inú liečbu by mi mohli nasadiť a tak momentálne používam len Aknemycin.
Prosím, vedel by mi niekto poradiť, ako mám ďalej postupovať? Má tiež niekto z vás takéto akné pri HIT?
Vopred ďakujem za pomoc :)!

Charlotka

Tiez mi bola diagnostikovana HIT... vie niekto aka je optimalna hladina - DAO pri vysetreni z krvi, ja som sa docitala ze 80 a viac, ja mam 79(bez uzivania antihistaminik), takze sa mi to nejak nezda.. Aku mate vy, ked vam diagnostikovali HIT? mam aj ine potravinove intolerancie....

džuls

vcera mi prisiel vysledok a tiez mam tuto histaminovu intoleranciu...
chcela y som sa opytat ked beriem antihistaminika 2krat do dna aj probiotika a ked zacnem uzivat daosin,nedaju sa obmedzit potom tie antihistaminika?
ja mam silne kozne prejavy spojene s atopickym ekzemom a je to hrozne proste vyzera to ako popaleniny.....

Mona2211

Aj mne zistila doktorka histaminovu intoleranciu asi pred pol rokom, problemy take ako pisete vsetci (hnacky,krce v bruchu,zla plet...), berem stale antihistaminika aj probiotika, ale aj napriek tomu sa musim vyhybat potravinam ktore mne osobne robia problem (alkohol,rajciny,odstate nealko napoje). mam vsak jednu otazku, moja obvodna doktorka mi pri poslednych dvoch odberoch krvi zistila zvysene CRP aj napriek tomu ze som nebola chora,ani prechladnuta. mate niekto podobnu skusenost? Sposobuje tato choroba zvysene CRP?

Weva

Dik, poradim sa s lekarkou co konkretne a v akej kombunacii mozem brat v tehotenstve...

Ako to je s cerstvymi produktami - rajciny, jahody, ananas su tiez na zozname problemovych...

RNG

weva, histaminy v potravinach su len v kvasenych alebo odlezanych produktoch, nie celkom cerstvych.
Ale alergie su nielen na histaminy, ale aj na rozne ine potraviny. v tom pripade samotne telo vyraba svoje vlastne histaminy. Antihistaminicke potraviny a doplnky su najma quercitin, dumbier a rozne enzymi. Toto sa da brat bezpecne aj v tehotenstve.
Stresve hnacky treba adresovat potlacanim stresu.
A pripadne crevne nakazy treba potlacit probiotikami