Histaminova intolerancia - alergia bez alergie

Weva

ahojte - a mozete i mne nieco odpovedat na moju otazku z predvcera ohladom intolerancie a tehotenstva...??? Dakujem :)

RNG

Jestvuje aj nieco medzi jedenim nezdravych priemyselne znicenych jedal a branim patentovanych chemikalii na predlzenie zivota a "behanim po lese a jedenim sisiek"
Su aj zdrave potraviny, prirodne doplnky a spravna zivotosprava, ktorwe zlepsuje zdravie a predlzuje zivot.Najma ku koncu zivota, ked dnesni civilizovani pacienti sice ziju, ale trpia. A mnohi sa stanu praceneschopni vo veku uz pod 50 rokov. Moj dedko aj otec pracovali do neskorych osemdesiatych rokov, bez brania 8 az 12 chemickych liekov na udrzanie zivota.

Genesis

jasne mobily chemia dnesna medecina malo pohybu sedenie pred pocitacom virusy z laboratorii uniknute, pesticidy a hnojiva :)

vobec si neuvedomujete ze vdaka tymto veciam mate co jest a ze sa ludia dozivaju daleko vysieho veku ako kedysy ?

som zvedavy ako by ste teraz behali po lese a papali susky a ako by ste boli celi stastni a zdravi ze ste sa vratili k prirode.

Ta mrcha by vas zabila len co by ste sa napili z prvej mlaky na ceste

myslite ze keby bola priroda taka super tak by sme nebehali po lese vsetci teraz stastni a zdravi?

praveze ta mrcha bola tak kruta ze sme sa jej museli ako rasa vzopriet aby sme dokazali prezit a zacat porusovat jej zakony ktore su proti ludskosti

osobne som na cloveka v tomto hrdy pretoze je jedinym nositelom ludskosti na svete a ako jediny sa vzoprel ten mrche

Genesis

RNG:

už ta vidim ako si v skole prirode a sledujes niekoho ci sa nahodou nevyhadzal z jedla :)

nepopieram ze si starsi to je jasne ale to este neznamena ze informacie ktore si nadobudol su pravdivejsie ako tie moje

mimo to ja som tiez este nezazil aby niekto chytil anafylakticky sok ked som bol v skole prirode :)

osobne RNG ja by som sa velmi rad mylil .. moje info co som za svojho zivota nadobudol zo studii a praxe bohuzial mi ukazalo ako je ludska bytost v tomto svete bezmocna proti krutosti prirody takze cim viac sa ja budem mylit tak tym tento svet bude lepsim miestom pre zivot

RNG

Veru tak, linajka. A toto sa vsetko deje pod kontrolov lekarov a ministerstva zdravotnictva, ktore odobruje vsetky, potraviny, potravinarske a priemyselne procesy atd z hladiska "neskodnosti" pre zdravie, a predsa sa zisti, ze to nakoniec skodi.

linajka

Ja som sa trápila s alergiou 3 roky, denne lieky. Všetky vyšetrenia boli neg.,lekári nevedeli čo spôsobuje alergiu. Všetci si mysleli , že potraviny, aj ja..div sa svete, ochorela som na angínu, bol mi predpísaný liek rovamycín a odrazu alergia je fuč..takže..aj veľmi maličká baktéria, ktorá robí v organizme chaos môže za alergiu a nemusí to súvisieť ani s potravou ani s pelom. Alergia = zápal v tele. co sa týka toho, že niekedy fakt ľudia nevedeli čo je to alergia, to vám povedia aj lekári. Ide o to, že nebolo toľko chémie a ovzdušie bolo čistejšie. Ludom už nezaberajú antibiotiká a tak budúcnosť patrí prevencii..niekedy sa všetko vyliečilo acylpirínom a penicilínom. Dnes to nezaberá. Naviac pribúdajú vírusy, ktoré možno niekde uniknú z labákov a my ich nevieme zneškodniť a na to všetko každý organizmus reaguje ináč. Ludia nemali pred 50 r. toľko stresov ako dnes a stravovali sa lepšie a veľa pracovali až dreli na poliach..dnes sedíme celé dni pri PC, telefonujeme cez mobily - samé žiarenie...dobre a veľa papkáme, čo je nezdravé, to chutí najlepšie, stresy, či zaplatím hypotéku, či uživím deti, či budem mať o týždenprácu, či v robote je denne mobing..atd..atd..ľudia ničia samy seba..imunitný systém zlyháva a potom sa čudujeme, že alergikov pribúda.

Weva

Ahojte,

chcela som sa tiez opytat na vase skusenosti... diagnozu intolerancie zatial potvrdenu nemam, ale kedze som prave tehotna, nechcela som experimentovat s jedlom prilis (ale zase ani to odkladat, aby to malemu neublizovalo, co ublizuje mne). Co myslite je lepsie?

Prejavy co ma viedli sa nad tym zamysliet bola necista plet (od vysadenia hak pred vyse rokom) a v poslednej dobe take dlhodobejsie hnacky (ziadne prehanky, len riedka stolica casto, lekarka mi vravela ze to moze byt i z tehotenstva)... samopozorovanim som mala pocit, ze som dost zacala jest jedla z tej problemovej skupiny (jahody, ananas, serano sunku, rajciny)a to ma doviedlo k tomu, ze ny to mohol byt histamin.

Zmiatlo ma vsak, ze vraj v tehotenstve vdaka placente a enzymom co produkuje priznaky vacsinou vymiznu... mate s tym niekto skusenosti? Plet sa mi trosku zlepsila, ale menej ako by som cakala keby to bolo ono...

Dik za odpoved...

RNG

Nuz ja poznam svoje fakty zo skusenosti a dost dlheho zivota. Neviem, kde beries ty tvoje.
Veru za mojej mladosti som nikoho nevidel dostat ziadne reakcie z jedla, akurat tak slabsie paly a bolenie zaludka,ako histaminovu reakciu alebo prejedenie, rozhodne nie pripady, ze by museli ist na pohotovost s anafylaktickym sokom alebo hroznou reakciou na celkom normalne potraviny.To sa dnes stava na pravidelmnom poriadku a vyse 50 % deti to dnes ma a pomaly sa zvysuje aj pocet dospelych s tymto problemom.

Ale ty si to zrejme pamatat z minulosti nemozes, lebo si v tom case este nebol ani naplanovany a tvoje informacie su len z dnes prakticky kompletne manipulovanych zdrojov informacii.

Genesis

RNG bohuzial takmer ako vzdy s tebou nesuhlasim.

Alergie a intolerancie boli vzdy ... len ludia jednoducho nevedeli za kym ist pretoze nik im s tym pomoct nevedel tak ticho trpeli a trapili sa ... mimo alergii rovnako ludia trpeli mnozstvom inych chorob sposobenych virusmi a bakteriami, geneticky, akurat o tom nevedeli ze z coho ich problemy pochadzaju ... Vela krat boli intolerancie nespravne diagnostikovane a pacienta liecili na uplne nieco ine a tak mu cely stav este zhorsili.

Osobne si myslim ze priroda nam nic dobre nedala... jedine co nam dala je nas rozum .. inak nam dala len hlad, slaby imunitny system, pomale reakcie atd. inak povedane kebyze nemame to co v hlave tak vyhynieme uz dávno ... dala nam nespocet chorob, virusov a bakterii ktore nás zabijali alebo nam znizovali kvalitu zivota

clovek sa len proti krutosti prirode vzoprel... choroby sa snazil liecit a snazil sa vyvijat vakciny, snazil sa pestovat plodiny a chovat dobytok aby sa vyhol hladomoru, snazil sa plodiny chranit pesticidmi pretoze priroda mu kruto isla po tom co si napestoval ... nase konanie vzdy bolo reakciou na krutost prirody aby sme sa mali lepsie co je uplne normalny logicky postup.

definicia prirody je v tomto pripade ale tazka ...za prirodu povazujem system v ktorom zijeme a ktory stvoril zivot ako taky - matematicky velmi nepravdepodobne aby zivot v takej podobe ako ho pozname vznikol nahodne ... je to sofistikovany program a podla mojho nazoru bol programovany ucelne a nie nahodne.

preto mi trha zily ked niekto napise ze to co je z prirody je zdrave a bezpecne ... mozete sa cely zivot stravovat korienkami co najdete v lese ale nic vam nezaruci ze na ne nechytite alergiu alebo ze vam to zaruci zdravie