Histaminova intolerancia - alergia bez alergie

RNG

genesis, neobvinuj z toho prirodu. V mojom detstve pred vyse 55 rokmi sme boli 2 triedy v skole prirody na chatach vyse mesiaca, spolocne sme sa stravovali a veru si nepamatam, ze by niekltyo mal potravinovu alergiu. Kedysi to bolo velmi vzacne.
Takze to nie je priroda za to vinna,malo pravdepodobne aj genetika, ale konanie cloveka. Chemia, nicenie potravin, a v zamorovami maju znacnu ulohu aj patentovane lieky a vakciny.

Genesis

tieto intolerancie a alergie su strasna vec ... prirodu by som za take nakopal do riti ... ked to takto pojde dalej tak nakoniec nebude moct clovek jest nic

kebyze je clovek alergicky aspon na synteticke veci ktore sam vymyslel ... lenze 80 percnet alergii a intolerancii su na latky ktore sa v prirode bezne vyskytuju uz tisice rokov.

katkach

Viete čo je sranda? ja som pred 10 rokmi chodila pravidelne alergologičke a odmalička som mavala ohádzaný jazyk po orechoch rajčinách kyslej kapuste, ananase horčici,.. kiwach neviem čom všetkom a nikdy nikto nevedel prečo... teraz som sa pozerala do karty ze na co vsetko mam alergiu nasla si co to je vlastne ten histamín a tým sa všetko vysvetluje, len nechápem prečo to u mna nikdy nikto neriešil ani o tom nepovedali mame ani mne a to som bola ešte male dieťa ked mi robili alergologicke vyšetrenia a zistili to.... naozaj zaujmave, a teraz tiež neviem či to nejak riešiť alebo nehať tak a existovať dalej s jazvenym jazykom.. a neviem či aj to akné ktoré mi aj po 20tke pretrváva nie je z toho.. :(

RNG

Enzymy sa meraju podla aktivity, nie vahy v miligramoch. Tieto maju byt oznacene jednotkami HDU, ale firma Sciotec (Europska Rakuska firma) sa nijak neponahla oznamit aktivitu svojho vyrobku, aby sa nedal porovnat s produktom napr Histame.
Rad by som bol, keby to niekto vyskusal a napisal sem.
Madari sice pisu na Daosin ze ma 4.2 mg a do zatvorky davaju (36 000 HDU) ale kedze vyrobca sam nepise ani nikde inde nie je potvrdenie tohoto, je mi to velmi podozrive.
Cez internet sa zialbohu siri privela falosnych udajov. A vyrobcom zalezi len na predaji a su ochotni urobit cokolvek, co nie je priamo trestne

Martin K

Uz som zaregistrovany. Pomylil som sa v predoslom prispevku, opravujem chybny udaj...obsah DAO v jednej tablete DAOSINu je 4mg :-)
Martin K.

Martin K.

Damme, uzivam DAOSIN od noveho roku, pozorujem sa, skusam vynechat a sledujem reakciu potom skusim rovnake jedlo ale pol hodinu predtym si dam DAOSIN a sledujem efekt.

VYSLEDOK: funguje to pomerne dobre :-) Tzn. ze som sa vratil k cvojim oblubenym potravinam, a ked mam na ne chut tak si ich dam. A bez vaznejsich koznych prejavov ako predtym :-)

Samozrejme nieje to uplne dokonale, pretoze ja neviem kolko histaminu dane jednlo ktore sa chystam zjest obsahuje a jedna tabletka DAOSINu ma tusim okolo 4g DAO. Takze len skusam a snad sa mi podari casom najst system "koko tabletiek pred akym jedlom" ;-)

Prave vcera som bol u MUDr.Talana, len tak sa ukazat, vsetko som mu vyrozpraval, tesil sa ze to pomaha. Poradil mi ze uz DAO robia aj niekde v Madarsku, takze by to mohlo byt lacnejsie ako ten svajciarsky vyrobok :-)

RNG

Daosin neobsahuje umely ale prirodny enzym, diamine oxidase.
Povodne bol izolovany z prasacich criev, dnes sa uz vyraba z rastlin.
Podobny vyrobok v USA sa nazyva Histame, a zda sa , ze ho budu pridavat aj do roznych enzymatickych zmesi na pomoc traveniu a proti alergickym reakciam na jedla.

Marinam

Histaminoza mi bola zistena v 12.2010, som alergik cize popri antihistamik uzivam pred jedlom umely enzym DAOSIN. Napriek uvedenej liecbe a dodrziavaniu bezglutenovej diety pozorujem nadalej traviace tazkosti. Laktozovy test bol pri hodnote 14 udajne negativny. Travenie cukru myslim sposobuje mojmu telu problem. Ma z vas niekto prosm podobny problem eventuelne pre mna radu?
Vysledky dalsich potravinovych alergii sa dozviem koncom maja, doterajsie testy boli vsak vzdy az na jablko negativne

shva

Dobry den prajem. No ja mam tiez hist. intoleranciu. Bola mi zistena tak, ze som si ten test chcela dat spravit sama. Na nete som natrafila na tento clanok www.pluska.sk ked som zistovala co je to histamin, lebo alergiu nemam, imunitu dobru, ale histamin som mala silnu reakciu. Doktorka nevedela co so mnou, ked mi tieto dva testy vysli negativne a asi boli jedine co vedela poslat do blavy. tak som jej povedala o tom co som citala, tak ze dobre, skusime a zistilo sa ze mam vyrazne znizenu deamino oxidazu. cize keby som na to sama nedala podnet, tak mi nic nezisti... len by sedela a zalamovala rukami ze nevie.

no a "alergicke" reakcie som mala vzdy na nieco - resp. to byvalo slabe svrbenie. citila som ho napr v ustach po zjedeni jablka, lieskovcov, rajcin; aj na rukach pri krajani rajcin. mam akne na tvary a ramenach pricom uz som po puberte. najvacsi problem mi robi ale cukor - resp. mozno to bude len cokolada (ja som to tak zovseobecnila, ked som nevedela co mi je). Dalej viem ze ma z niektorych potravin naduva viac ako by sa patrilo - kysla kapusta - vianoce - nocna mora :) a asi aj ine... dalej zeny v rodine mali nejaky problem aj s cervenym vinom, co som ja nejak moc nechcela testovat, ked som videla ako dopadla raz moja segra :). musim si to odsledovat. Zacinam dnes, lebo dnes som sa dozvedela tuto spravicku o intolerancii.

Od dnes su moje najdolezitejsie veci, ktore budem mat vzdy zo sebou - blocek, mala ceruzka a par antihistaminik.