Histaminova intolerancia - alergia bez alergie

RNG

Upchaty nos je zo vzdusnych alergii alebo z nakaz v prinosnych dutinach.
Na vzdusne alergie je dobre brat
quercitin(3 x 500 mg)
boswelin (2 x 500 mg)
vitamin C (3 gramu v delenych davkach)
a samozrejme rozne enzymi, napr bromelain(2x1000 GDU+)
Na nakazy/infekcie v prinosnych dutinach su kvapky roztoku citricidalu striedane s kvapkami koloidneho striebra , niekolkokrat denne.

ada 306

môjmu synovi taktiež pred pár dňami diagnostikovali HIT.mám pocit, že nemôže jesť nič. lekár mu zatiaľ predpísal nejaký sirup ale neviem...stále má upchatý noštek a tak má problém so spánkom. ako môžem zohnať tie prípravky s DAO, a sú vôbec účinné??? Ďakujem

Darka231

Ahoj Ján1,...mne doktor Lešťan z Prešova tento pondelok tiež diagnostikoval histamínovú intoleranciu...mala som viaceré problémi s telom a dlhodobú liečbu na imunológii no nejak sa mi stav nezlepšoval až som sa naučila používať nosné kvapky nonstop plus antihistamíny a stále som zaspávala večer s upchatým nosom a bolesťou hlavy pookial som nepoužila nejaké kvapky a lieky a nonstop som roky bola opakovane chorá... mali ste niekto podobné problémi pri tejto diagnóze? chcem sa ťa opýtať či by si mi nemohol na moju mailovú adresu poslať linky z kt. zvykneš kupovať Daosin?..mne to kamarátka teraz kúpila v rakúsku 30tabliet za 30 € a viem, že sa dá zohnať aj lacnejsie,....kto by vedel poslať linky kt. sú cenovo v pohode? na e-mail darka231€azet.sk....ďakujem veľmi pekne

mamkatka

ano to viem ze bez diety to nepojde syn berie aj sirup Xyzal dlhodobo vsade sa pise ze nemoze syry vsetky alebo len tvrde a ze kecup aparadjky nemoze a co tak pardajkovy pretlak ved to su tiez paradajky ved ja mu nebudem mat co dat jest pri bezlepke memoze vsetko a este aj histamin tam tiez musim davat pozor co mu dam a kde mam istotu ze mu tie lieky Daosin pomozu a to ked ich bude uzivat tak moze jest aj to co nemoze ci ako to funguje napiste mi prosim dakujem za kazdu odpoved

RNG

Histaminy sa v cerstvych jedlach nachadzaju velmi malo, ale rozne mikroby ich vytvaraju v nich.
Preto odstarnute masa, kvasene produktu(syry, vina sampanske) a ine produkty ich maju vela.
Cokolada sa napr vyraba z kakaovych bobov, ktore sa najprv fermentuju(kvasia) potom prazia, drvia, miesaju dni do hladkosti.V tom procese sa ale histaminy z kvasenia zialbohu nestratia.

damme

Martin K.
zdravim, ked sa ta mozem spytat, odkedy
uzivas ten DAOSIN...co sa zmenilo, co badas..ake zlepsenie alebo ine javy?..popritom uz neuzivas nic na alergiu?..ja si Daosin dovolit nemozem, beriem Xyzal, zabera aj ten, ale snazim sa vyhybat potravin, v ktorych histamin je...cize som v tomto dost obmedzovany..aj ked nie vzdy sa da nejest to-ktore jedlo..v malom mnozstve to ze vraj neskodi.Dr. Talan mi zistil aj intoleranciu na mlieko, mozem len prevarene, aj tak ho nepijem..lebo mi nejako mlieko nechuti.
Mozem potvrdit co pises, u Talana sa nacakate:) moj rekord je 4 hodiny..doslova uz zufalost:))
Vypisal ti aj potraviny ktorym sa mas vyhybat? mne ano..od citrusov, cokolady, cez kecup, horcicu, orechy, jahody,maliny az po spenat a kyslu kapustu.
Ale co som sinasiel, najvacsi obsah histaminu sa nachadza:
v rybach - hlavne tuniak
tvrde salamy, tvrde syry
paradajky, kecup
alkohol - hlavne cervene vino

Ján1

Mamkatka , ja mam skusenosti len s daosinom, ale ked je zlozenie rovnake aj pri iných liekoch - tak je treba ist po cene. Su rozne akcie, zlacnenia - ja vela veci kupujem cez net obchody, a nie je s tým problem.Vygúgli si cenu. Len sa netreba uspokojit s tým, ze mam liek a vsetko je v poriadku. Bez diety to nepojde, drzim palce!

mamkatka

ahoj Jan 1 aj som bola dnes zo synom u lek.Lestana a syn ma tiez bezlepku a alegiu na histamin citam ze si uzival lieky Daosin aj nam to lekar odporucil kde a ako si sa k nim dostal chceli by sme to objednat pre syna ked mozes napis adresu a kolko to stalo nepoculi si nieco o HISTRAME je to podobne ako DAOSIN ale vraj ze lacnejsie a este som dnes nasla vola sa to Novy liek na alergiu zatial dakujem

Ján1

Našiel som túto tému, , ked som vyhladaval vo vyhladavaci liek Daosin. Mne ochorenie diagnostikoval Dr . Lešťan z Prešova pred troma mesiacmi. po diete sa stav dramaticky zlepsil , teraz patrame po pricine stavu , kedze ako mi bolo vysvetlené , velakrát je pricina zníženie DAO najditelná.... ja mám napríklad opakovane v stolici kvasinky a teraz sme sa dohodli , ze vyskasma na 2 mesiace bezlepkovú dietu - kedze uz v min . pri vysdení muky sa stav zlepsil . 3 roky som bezvysledne chodil po gastroenterologoch , koznych lekárov. Radim vsetkym, najdite si dobreho alergologa , kt . bude s vami hladat pricinu Vaich problemov. Klobúk dole pred Dr . Lešťanom...

janka666

Zázvor je vynikajúci, ked sa nastrúha a zaleje horúcou vodou, pridá sa med a nechá sa vychladnúť...veľmi dobrý čajík..odporúčam.