Histaminova intolerancia - alergia bez alergie

Martin K.

Histame je to iste ako DAOSIN, len je to znacka pre americky trh, ale vyrobca je ten isty :-) a v americke je iny system dani preto vsetko co kupujes v amerike je lacnejsie ako v europe... len neviem ked priratas postovne aka cena ti nakoniec vyjde a kedy ti to prijde...uz si to skusal objednat? ja som z nizsie spominaneho online-shopu dole objednal 3xDaosin v nedelu vecer a vcera na obed mi to doniesol domov kurier, ani som nedufal ze pred Vianocami to stihnu ;-)
Martin

RNG

Je aj iny zdroj, lacnejsi na hisrame, pod $ 21 za 30 kapsul
herbspro.com
Zrejme, ako aj u kazdeho noveho produktu aj tohoto budu ceny klesat casom.

Martin K.

Som cerstvo indetifikovany MUDr.Talanom na Hist.Intoleranciu. Predchadzalo tomu podobne ako u statnych rozne kozne reakcie pri konzumacii potravin s obsahom hoci len stopovym mnozstvom orechov...zistil som to sebapozorovanim asi pred rokom a pol, neriesil som to a pripisoval stresu. Nakoniec ma moja lekarka "donutila" ist k MUDr.Talanovi...urcite Vam odporucam vyuzit poplatok za objednanie sa na cas (telefonicky) za 5€ ak zrovna nemate volne dni na niekolko pokusov na skusanie to v jeho cakarni.

Pan doktor ked zistil po vykonani vsetkych moznych testov na alergie ze jeho uloha ako alergologa skoncila a odporuca mi navstivit Dermatologa a skusit sa na tie kozne reakcie pozriet z tohoto pohladu. ...ALE kedze casu nejak nemam a posledne dva mesiace vobec k ziadnemu koznemu lekarovi som nesiel a zrazu minuly tyzden sa mi ozval pan doktor...nedalo mu to a venoval sa patraniu aj bezomna...a nasvete bol vysledok, 6nasobne nizsia uroven DAO ako u normalneho jedinca a diagnoza bola na svete, co je z jedneho pohladu velmi dobra sprava ale zarovne zla sprava...vyliecit sa to totiz zatial nevie.

Takze tymto mojim pribehom chcem len poukazat na profesionalitu snad najlepsieho imuno-alergologa na Slovensku nakolko sa lisi od ostatnych vysokym zaujmom o pacienta a najma patra po suvislostiach.

Odporucil mi vsetko co ste uz spominali, vratane zatial jedineho pripravku ktory sa prave zameriava na doplnanie hladiny DAO v krvi, ktora stiepi a odburava histamin a to DAOSIN. Aktualna cena z online shopu kde som to kupil ja www.reviwell.at je 37€ za 60kapsulove balenie. Ten vsak je len vyzivovym doplnkom takze lahka DIETA je nevyhnutna sucast zivota tych co to maju identifikovane...zatial, ved medicina ide dalej a DAOSIN je pomerne novy poznatok.

Uz len doplnim k diskusii dole, MUDr. Talan je sukromny lekar, Jeho spolocnost ma nazov OKIA, s.r.o. a na poliklinike JUH je ako vacsina lekarov len v podnajme. To vsak znamena len to ze si je sam sebe panom ale kedze ma Zmluvy so vsetkymi troma Zdravotnymi poistovnami je to uplne jedno :-) a vezme kazdeho pacienta.

Takze ho vrelo odporucam kazdemu kto si nevie rady.

Martin

damme

Lenka S., Matvijka

neviem o tom, ze by sa to dalo celkom vyliecit, zrejme budeme do konca zivota na liekoch, resp. ak na to máš (DAOSIN) tak ze vraj s tymto liekom mozes konzumovat vsetko, bohuzial, pre mna je to drahé.
Ja uzivam Xyzal, potraviny obsahujuce histamin sa snazim nejest, ked sa tomu neda vyhnut, tak len v malom mnozstve. Stav pleti sa mi zlepsil, ale zase kolko veci - vitaminov a vyzivnych latok mi telu chyba ked tieto potraviny nekonzumujem:(

Fedo
Dr.Talan nie je sukromny, ordinuje na Poliklinike JUH v Kosiciach. Ale ked si u neho zalozis kartu, tak si vyzbroj pevnymi nervami a trpezlivostou - pri cakani ked si objednany :)) ma vela pacientov a nestiha....moja maximalka co som tam cakal je 3,5 hodiny...zošedivel som:)ale zato rozoberie s tebou vsetky detaily, bavi sa s tebou, je ochotny, je dobry.

kukucka173
ahoj, a aky mas dôsledok tvojej alergie?..ja mam z histaminu akné na tvari..takze je to dost blbe....aj ked zjem nieco co obsahuje histamin len v malom mnozstve...tak skoro stale (nie vzdy) sa mi nieco na tvari vyhodi....po tvrdom alkohole ani nehovorim...preto sa zo mna stal abstinent:)

kukucka173

Ahojte, ako som sa tu dočítala, tak môžem papať všetky potraviny, len tie, ktoré obsahujú histamín požívať v obmedzenom množstve.
A čo tak tvrdý alkohol?
Taká dobrá slivovička - pre zdravotné účely? :-)

RNG

Celkove odmorovanie tela znizi vyrobu histtaminov, protihistaminove jedla a doplnky znizia este viac, takze je to adresovatelne celkom ucinne a prirodnymi doplnkami a pripadne obmedzenim niektorych jedal, tj ich kvantity, nie kompletnym vylucenim.

Matvijka

Histaminova intolerancia mi bola zistena pred tyzdnom. Neviem este co to vsetko obnasa. Znamena to ze cely zivot budem musiet byt na liekoch? Je to vyliecitelne? Je aj iny liek ako Daosin, kedze je dost financne narocny? Budem musiet sa cely zivot obmedzovat v potrave? Som z toho trochu mimo.

eliska555

Ak objednávate so stránky iherb.com môžete použiť mojho referral code: LUD452
odpočíta Vám to zľavu 5% z objednávanej sumy. Kod treba napísať do okienka, posledný riadok v objednávke-
New Customers: If you have a Referral Email or Coupon Code, enter it hereand then click on "Update".