Histaminova intolerancia - alergia bez alergie

eliska555

Ak objednávate so stránky -odkaz odstránený- môžete použiť mojho referral code: LUD452
odpočíta Vám to zľavu 5% z objednávanej sumy. Kod treba napísať do okienka, posledný riadok v objednávke-
New Customers: If you have a Referral Email or Coupon Code, enter it hereand then click on "Update".

RNG

Samkaa, Swansom produkt Histame ma ale 30 kapsul za tu cenu, tj je podstatne lacnejsi, nez Daosin alebo Camucin.Hlavne pri dnesnej vymene.

slamkaa

Ako Daosin je i liek Camucin 20 kapsúl cca 25 € - ale nie na SK. Swanson ma produkt Histame za 30 dolárov (ten čo nižšie spomínal RNG).

RNG

cerstve ryby neobsahuju vysoke davky histaminu, Ten sa v nich tvori mikrobialnou cinnostou a priemyselnym spracovanim
Kvalitne rybacie oleje zo severskych ryb maju zanedbatelne mnozstvo histaminu, najma ked su molekularne destilovane, co sa robi hlavne na odstranenie takych kovov. Rybacie oleje vseobecne su mierne protizapalove ciastocne potlacanim histaminu a najma leukotrienolov, ktore su zodpovedne za zapaly.
Quercitin, bromelain, vitamin C a boswelicka kyselina su silne antihistaminicke.
Protizapalove su najma curcumin, dumbier, GLA a uz hore menovane

Denz

JCVD-
IOGÉNNE AMÍNY
- Biogénne amíny majú dôležitú fyziologickú úlohu u cicavcov a vysoké množstvá niektorých exogénnych amínov v ľudskej strave môžu vyvolať široké spektrum toxických účinkov. Tieto amíny sa bežne nachádzajú v mnohých potravinách, najmä vo fermentovaných, ako syr, mäsové výrobky, pivo a víno. V poľskom pive sa zistili koncentrácie 16,15 mg/l. Najvyššie koncentrácie sa zistili pri spermíne (8,43 mg/l), spermidíne (3,37 mg/l) a putrescíne (1,75 mg/l). Nezistili sa rozdiely medzi rôznymi typmi piva (lager, pilsner, silné, nealkoholické). Záverom autori zhodnotili situáciu s tým, že vyššie množstvá biogénnych amínov ako je tryptamín, kadaverín a histamín v pive by mohlo slúžiť ako indikátor hygieny a mikrobiálnej kontaminácie počas výroby piva (Eur. Food Res. Technol., roč. 215, 2002, 308-383).
- Biogénne amíny (BA) v potrave môžu vyvolávať u ľudí rôzne toxické účinky (alergie a pod.). V syre Feta sa zisťuje po 120 dňoch histamín (85 mg.kg-1), putrescín (193 mg.kg-1), tyramín (246 mg.kg-1), kadaverín (83 mg.kg-1), tryptamín (5,7 mg.kg-1) a fenylalanín (4,9 mg.kg-1). Celkovo to je 617 mg BA.kg-1. V syre Feta nedochádza k tvorbe BA v množstve, ktoré by bolo rizikové z hľadiska poškodenia zdravia človeka, ale aj napriek tomu je potrebné dodržiavať technológiu zrenia syrov a nízku teplotu ich skladovania.
- Nedávno sa usudzovalo, že amíny v potravinách ako alkohol, čokoláda, arašidy, mäso, zrelé syry môžu aktivovať bolesť hlavy. Najnovšie výskumy však prinášajú iné závery.
- Biogénne amíny sú dôležité pre mnohé fyziologické funkcie, ale ich konzumácia vo vyšších množstvách môže byť škodlivá. Intoxikácia histamínom je hlavným zdravotným problémom spojeným s vysokým obsahom biogénnych amínov v rybách. Aj ďalšie amíny, ako je putrescín alebo kadaverín, môžu byť nebezpečné, pretože zvyšujú toxicitu histamínu. Vznik biogénnych amínov v rybách úzko súvisí so spôsobom spracovania. Ak sa z ančovičiek pred spracovaním odstránia vnútornosti, vo výslednom produkte sa nachádza menšie množstvo BA ako v rybách, ktorým sa črevá odstraňujú až neskôr, počas začiatočného štádia zrenia (Eur. Food. Res

JCVD

RNG
ak budes mat cas, tak by som rád vediet......ci histamin ako taky, sa nachadza aj v rybom tuku, alebo len v rybach a vyrobkoch z nich??....lebo teraz citam, ze ryby tuk (omega3 mastne kyseliny) je dobry na imunitu aj na klby, co ja dost potrebujem.
Toto som sa este nestihol pána dr. Talana opytat:)

P.S.:na potraviny obsahujuce histamin som alergicky (patria tu aj ryby - najmä tuniak a ine konzervovane ryby)

diky moc

JCVD

ahooooy

ssssisssa
dr.Talan nie je vsemohuci, ale vie toho viac ako dost....a s tym histaminom ti neviem povedat, ci to vedia zistit aj iní alergologovia z krvi...

sssisssa

ahojte chcem sa pridat do temy a opytat sa ci to intoleranciu na histamin nevie zistit pomocou odberu krvy aj kazdy jeden alergolog? osobne dr. talan nepoznam ale neverim ze vie vyriesit kazdy jeden problem...

JCVD

serus (inak som aj damme) :D

maruš!..tak potom si na tom presne ako ja...od Talana a vsetky tie vitaminy a antihistaminika...beriem ako ty:DD

jj, uz je DAOSIN....1500 sk 1 balenie...dakujem, zatial nejsom taky bohaty:D