Histaminova intolerancia - alergia bez alergie

wikush

ja doktorom moc nedoverujem, ale ked tu tolko ospevujete dr. Talana, tak by som to s nim mohla skusit.. ale problem je, ze budem na slovensku len dva tyzdne.. takze sa vas pytam, ci sa treba u neho dopredu objednavat - na vysetrenie, ci mi spravi testy do tych dvoch tyzdnov.. vysledky testov nebudu asi tak skoro, tak ci ich potom moze prevziat niekto z rodiny za mna.. poradte prosim, nech tam pridem uz naostro :)

infika

prosím vás, ako sa prejavuje tá histaminová intolerancia??? Ja chodím už tri roky k lekárom s hnačkami a zatial mi nič nezistili, a to mi porobili všeliaké vyšetrenia, testovala som sa aj na potravinovú intoleranciu - vyšlo mi len kravské mlieko, ktoré ale nejem už roky ani žiadne potraviny obsahujúce stopy mlieka. Zredukovala som svoj jedálniče na 4 základné potraviny - zemiaky, ryžu, kuracie mäso a banány , chvílu bolo dobre, ale potom to zasa začalo. Ja už neviem, čo mám robiť a pri tom chudnem...Môže to byť histaminová intolerancia? poradte prosím

maruš

Bola som informovana, ze existuje uz aj nahrada enzymu, ktory sa stara o odstranovanie prebytocneho histaminu z tela, a vola sa DAOSIN. Ale je zatial dost drahy.

maruš

Ahojte ludia, mne tiez p.doktor Talan zistil syndrom histaminovej intolerancie.
Vlastne som mala aj helikobaktera, ale toho znicili anitiotikami, takze mi ostal "v rieseni" iba tento syndrom.
Odmietla som brat antihistaminika, takze beriem raz za rok vyzivovy doplnok Energy Q spektrum (lebo je tam meď), denne vitamin C a vitamin B6.
Potraviny,kt.sa nedoporucuju jest, lebo su bohate na histamin: alkohol (zvlast cerv.vino), ryby (najma konzervy z tuniaka), tvrde syry, cokolada, suche salamy, orechy, paradajky, kecupy, banany, jahody, maliny, ribezle, citrusy, ananas, kiwi, vacsie mn.kyslej kapusty, spenatu a octu.
Casopis Bajecna zena cislo 46 tuto problematiku rozobera laickym sposobom
www.bajecnazena.sk

mariaj

DAMME,su aj doplnky v lekarni aj namiesane bylinkove caje tiez v lekarni,alebo aj samostatne,najma na pecen.Ja si pomaham takto alternatine.Je to zdlhavejsie,ale pomaha to.Ked budes hladat aj tu na stranke "zdravie",vselico najdes.A udrzis si zdravie.Samozejme nepodcenujem ani liecbu od doktora ,ked Ti to pomaha.

damme

mariaj
stitna zlaza - noo.liecbu urci endokrinologicka...spytam sa aj na jod, diky.
No keby som mal na vsetko brat nejaky liek alebo vitamin, aby u mna vsetko fungovalo ako malo, tak od rana nic ine nerobim. len sledujem co kedy mam zobrat :DD

damme

mariaj
nemas zaco:)..ano z krvi...aaa..sam mi hovoril, ze to trva aj 3 mesiace to vysetrenie..alebo som zle pocul?:)...no brali mi krv v novembri...a bol som tam pred tyzdnom....takze tak, nepytal som sa kedy presne uz boli vysledky:)
Dumbier - tj zazvor ze?..no ja som si aj kupil raz...ze si pokrajam a cerstvy budem jest...no ked som ochutnal..hned som to vyplul:D....ostre jak svina a chuti ako citron..po prve..stiplave nemozem a po druhe...citron je citrus- to tiez nemozem:D.....ale kazdy mi hovori..ze zazvor nie je citron a mal by som ho vyskusat...ale ja sa bojim..heheh...vidis, Talana som sa nespytal aky ma nazor na zazvor..joooj..ta nabuduce:)

musska
aj ty si u neho?:D

musska

talan je fakt asi najlepsi odbornik na taketo veci, nelieci len symptomy ale hlada suvisloti, je fakt namakany, lepsieho ani nemozes mat:)

mariaj

A este.Na stitnu zlazu treba vraj jod,aby dobre fungovala a tej peceni by trebalo tiez pomoct.Ono to vsetko v tom tele spolu suvisi.

mariaj

DAMME,dakujem za odpoved.Chcem sa len spytat,to sa Ti potvrdilo z krvi ta histaminova intolerancia?A trvalo to 2 mesiace nez boli vysledky?.Lebo to bezne co robia,tak to je hotove do tyzdna.Tak mam rozumiet?
Vyskusaj si,ci by Ti nebol dobry dumbier/dostat v hypermarketoch alebo v ovoci zelenine/alebo kurkuma/velmi podobne.Su to tiez antihistaminika.pokrajaj dumbier na 3-5 mm platky 15 min povar v cukrovom roztoku a usus rozlozene na plechu v rure pri 100 stupnoch.Ja to susim tak necelu hodinu a este necham par dni volne dosusit a schovam do papieroveho vrecka.Trochu pomaha.Avsak ja to mam horsie.Ja jem takmer vsetky potraviny varene.Surove ovocie zeleninu obmedzene.A vsetky potraviny velmi striedam.Ak by bolo nahusto,tak mam priserne priznky,ako by som bola natrovena.