idem so sebou nieco robit-potrebujem len rady :)

Príspevok v téme: idem so sebou nieco robit-potrebujem len rady :)
odhodlana

Ahojte, chcela by som poprosit o radu tych, ktori sa skutocne vyznaju a vedie poradit.

Som dost silna, mam 172 cm a 103 kil. Lekarka mi odporucila schudnut na 69kil. Len neviem ako na to. Mam hlavne problem s velkym bruchom, hlavne v oblasti zaludka.

Sladkosti nejem, mozno tak raz za tyzden dostanem chut na nejaku tu tycinku, ale to je vsetko.

Je pravda ze nemam cas na pohyb. No rozhodla som sa to zmenit, len potrebujem akysi "navod". No vsak ako chudobna studentka nemam moc penazi na caste chodeie do fitiek :) to mozem tak 1 krat tyzdenne, ale privitam aj nejake alternativne rady-mimo fitka.

A ako na stravu? Viem ze dolezita je pravidelnost, ale neviem si to rozhodit, co mozem, co nemozem, a co s cim nekombinovat.

Dakujem za rady

peggy123

ani ja už dávnejšie nepatrím medzi "násťročných" a po zdravotných problémoch, ktoré v poslednom čase mám, viem aké je zdravie dôležité. preto chcem aj ja niečo so svojou váhou robiť. odhodlanie by teda bolo, len keby pevná vôľa zostala čo najdlhšie. to bude asi to najťažšie.

Alternativa

Jasne, Peggy, stale sa treba ucit, ako si zabezpecit zdravie. Vies, podla mna je chyba, ked strata vahy sa spaja s postavou. Je to o zdravi a nie postave. Ta pride tiez a to je fajn. Som vyrazne starsia ako vacsina vo fore a aj preto mam zdravie vyrazne vyssie ako postavu :o). Ale cim nas tu bude viac, tym lepsie, pridaj sa tiez, treba zacat a vydrzat :o)

peggy123

Alternativa, máš pravdu, nie je to o radách.. ale možno by nebolo na škodu trochu sa motivovať od skúseností iných. aj ked najdôležitejšie je, ako píšeš naše odhodlanie...

Alternativa

Peggy, nepotrebujeme vela rad, ale musime ich postupne zacat aj uplatnovat. Nerozmyslajme, co este... ale to, co vieme, zacnime realizovat, hned. Kazdemu vyhovuje nieco ine, alebo z casti ine. Dolezite je rozhodnutie a hned konat :o)

peggy123

ahojte... ja by som sa k vám tiež pridala. som silnej postavy - 176 cm, mala som 97 kg. momentálne je to viac, pretože beriem kvôli štítnej žľaze euthyrox a priberám z neho. pomôžme si navzájom k úbytku na váhe. pridajte sem ešte nejaké rady.

Alternativa

V strave je viac "teorii", napr. delena strava tiaz funguje. Treba drzat aj dobry pitny rezim /2-3l tekutin denne/, nie lepive vody typu cola, ale cistu vodu, neperlivu mineralku, bylinkove caje. Vela cerstvej zeleniny a ovocia /ovocie najlepsie cca do 11.00 hod/. Tym je vhodne zahanat velky hlad hlavne v zaciatku. Pohyb primerane veku a moznostiam je vsak nevyhnutny. A budte na seba prisne ale sucasne laskave... nepodriadte cele svoje myslenie tomu, ze chudnete. Budte vesele, mile a ohladuplne k inym aj k sebe. A mohol by Vam pomoct aj Mesiac. Ked cuva, lahsie sa chudne, pri jeho splne si strazte, aby strava bola lahka. Drzim palce a tiez som s Vami na tejto lodi :o). Nejde predsa o kg ale o zdravie na dalsich 100 rokov :o) ) )

[zruseny8]

no vidis, tak takymto pristupom sa ti to urcite podari..este raz drzim palce nech budes so sebou spokojna a potom nam daj vediet ako si dopadla resp. ako ti to ide

odhodlana

toto co si napisala mi celkom vyhovuje :)

maso ine ako kuracie alebo morcacie nemam rada, takze kuracie uplne vyhovuje...

a chleba jedavam len tmavy- sama si robim doma v domacej pekarni, to je asi este zdravsie ako to z obchodu :)

a planujem s kamoskami jeden den do tyzdna chodit plavat a jeden krat to fitka- to je samozrejme len v hrubom, budem sa snazit aj doma nieco cvicit, snad si aj na to po case zvyknem...