zivotny sen

majka_

vzdy som snivala o tom, zeby som sla studovat na vysoku skolu odbor Osetrovatelstvo, ale to sa mi nepodarilo a ani nikdy uz nepodari. z akeho dovodu? z toho, aky uviedol ROBOTIK: je tu realita. a viem, ze na osetrovatelstvo by som sa nedostala, pretoze som vystudovala Obchodnu akademiu a tam som biologiu ci chemiu a ine predmety nemala. venovali sme sa ekonomii. teraz studujem socialnu pracu a i ked je to praca s ludmi (aj pre toto som chcela osetrovatelstvo), nie je to to, po com som vzdy snivala. preto uz na taketo sny a im podobne neverim a ani nechcem uverit. ak by som aj sla na druhu skolu, tu by som si uz platila a z platu socialneho pracovnika, ktory sa pohybuje od 10-12 000 sk to neni bohvieco, ked sa uz ako dospela chcem starat o seba a platit si ucty za seba (i ked nie su velke, ale prispievanie na domacnost dost zabera... ale zvladam to aj ako studentka). podla mna, ludia by si mali davat do buducnosti skor realne sny a ciele a nie to, co by som chcela atd... teda zeby som sa chcela vydavat v dlhych bielych satach, mat 100 ludi na svadbe atd. (ked viem, ze proste peniaze na to mozno nebudu, ked vidim, aka je situacia v sucasnosti). bol to iba priklad, ale aj taketo ciele sa mi zdaju totalne nemyslitelne a nerealne.