Roaccutane

Príspevok v téme: Roaccutane
bambulka15

cawte!viem, ze o tomto lieku tu je toho dost ale nenasla som co potrebujem.chcem sa spytat, ti, co ste ho uzivali od zaciatku liecby ste pouzivali hydratacny krem?lebo tvar zevraj zacne byt sucha.ja to beriem este len tyzden a zatial nemam suchu, ale newiem ci uz mam teraz pouzivat ten krem alebo staci az potom ked sa mi zacne vysusovat.dikyy caaavte

Jozefe

Nehazardujte so zdravím.Roaccutane je nebezpečná chemikália.Ja som na akné použil vitamín B5 v dávke 5 gramov za deň a malo to rovnaký efekt ako roaccutane.Ostal som bez jediného upchatého póru.Výhoda je že B5 je pre telo prirodzený a telo ho vie rýchlo odbúrať.Použil som americký produkt od jarrov formulas kde 100 500 mg kapslí stojí 7 dolárov.To na slovensku nezoženiete ..myslel som ale dopredu a ostali mi dve balenia tak kto chce vyskúšať možeme sa dohodnúť..mne to už netreba.Exp 02/2018 neotvorené.0903446417

Jenna2696

Zdravím, mám 18 rokov a problémy s akné ma sprevádzajú už od detstva. Liečbu s týmto liekom som podstúpila asi pol roka dozadu, ale však trvala len veľmi krátko a tak mi doktorka odporučila opäť nasadiť roaccutane keďže sa mi akne vrátilo. Jediná vec čo ma odrádza je, že počas prvej liečby som sa dozdvedela o tom, ako výrazne môže liek poškodiť plod pri otehotnení dokonca aj niekolko rokov po dobratí lieku. Nevie mi o tom niekto povedať niečo bližšie? Nejaké názory alebo neviem, lebo k liečbe sa naozaj vrátiť chcem. Ďakujem.

Jenna2696

Zdravím, mám 18 rokov a problémy s akné ma sprevádzajú už od detstva. Liečbu s týmto liekom som podstúpila asi pol roka dozadu, ale však trvala len veľmi krátko a tak mi doktorka odporučila opäť nasadiť roaccutane keďže sa mi akne vrátilo. Jediná vec čo ma odrádza je, že počas prvej liečby som sa dozdvedela o tom, ako výrazne môže liek poškodiť plod pri otehotnení dokonca aj niekolko rokov po dobratí lieku. Nevie mi o tom niekto povedať niečo bližšie? Nejaké názory alebo neviem, lebo k liečbe sa naozaj vrátiť chcem. Ďakujem.

Mizmis

Ahojte, brala som roaccutane pol roka. Dlho som rozmýšľala či ho začnem brať alebo nie, pretože som sa bála vedľajších účinkov. Teraz, keď už roaccutane neberiem, som rada že som sa pre neho rozhodla. Jediné vedľajšie účinky čo som pocítila boli že sa mi vysušovali pery, no na tie som používala eucerin balzam na pery (odporúčam), ďalej pleť ktorú som si neustále krémovala (la roche krém) a vlasy, ktoré som si predtým musela umývať každý deň som si počas brania roaccutanu umývala raz za 3-4 dni. Občas som pocítila výkyvy nálad ale dalo sa to zvládnuť. Prikladám obrázok mojej pleti ako vyzerala pred užívaním liekov, počas užívania a teraz keď už lieky neužívam :) roaccutane odporúčam všetkým ktorí majú podobné problémy s pleťou ako som mala ja

nata24

Ahoj ja odporúčam namiesto toho jedu lieku, absolvovať Kyslíkovú dotykovú infúziu. Zápaly spomalí, akné krásne vyhnisá a ďalej sa nezapaluje. Mám odskúšané a nedám na to dopustiť. Robia to len v Trnave tu je na nich číslo 0915/937 241

roaccutane0102

Ahojte, nedalo mi to, podelím sa aj ja so svojím zážitkom z lieku Roaccutane.
Mám už od fakt nízkeho veku problém s akné, po 20-ke som skúsila 1 kúru týmto liekom. Doktorka mi len nariadila predpísanie antikoncepcie. Viac mi o lieku nehovorila, len že väčšinou zaberie 1 kúra, v málo prípadoch musí nasadiť 2.
Už po pár týždňoch som cítila, že sa mi menej mastí pleť, vlasy stačilo 1x do týždňa umývať, ale pery sa strašne vysušovali a aj telové mlieko som musela mastnejšie užívať.
Najhoršie, čo sa mi dialo, bolo že mi každé ráno tiekla krv z nosa, ako boli sliznice vysušené.
Až počas liečby som sa dozvedela o extrémnejších vedľajších účinkoch, že pri niektorých môže mať samovražedné sklony. Mne to našťastie na psychiku nijako nepôsobilo.
Po doužívaní, pár mesiacov po, mi strašne začali padať vlasy. Takže na 2 kúru som už nešla. Určite by som si to už nedala predpísať. Zmierila som sa s tým, že to budem mať stále, čistím si pleť, kozmetička, dobré krémy a je to znesiteľné.

Miš

Ahojte, roaccutane beriem už skoro mesiac. Píšem sem pretože sama som si čítala tieto fóra predtým ako som sa rozhodla ho užívať. Taktiež som sa bála vedlajších účinkov. Musím uznať že pleť sa mi naozaj zlepšuje. Mávala som problémové akné. Chodievala som ku kozmetičke a vyskúšala som už hádam všetky možné mastičky, brala som aj zineryt, ktorý ale stále beriem aj počas roaccutanu. Mávala som problémy s mastnou pleťou a vlasy som si musela umývať každý deň. No odkedy beriem roaccutane umývam si vlasy každý druhý alebo až tretí deň a vlasy sa mi výrazne zlepšili. Začala som s dávkou 30mg no stále sa mi točila hlava, bolela ma, bola som hrozne unavená tak som ju znížila na 20mg a teraz je to skvelé. Jediné mínus, ktoré pociťujem je že koža sa naozaj vysušuje čo pociťujem hlavne ma perách, ktoré sú extrémne suché a stále si ich musím niečim natierať. Najväčší problém u mňa je ale to, že sa mi na obidvoch stranách pier vytvorili bolestivé kútiky, ktoré mokvajú a nedokážem sa ich zbaviť.