Roaccutane

Príspevok v téme: Roaccutane
bambulka15

cawte!viem, ze o tomto lieku tu je toho dost ale nenasla som co potrebujem.chcem sa spytat, ti, co ste ho uzivali od zaciatku liecby ste pouzivali hydratacny krem?lebo tvar zevraj zacne byt sucha.ja to beriem este len tyzden a zatial nemam suchu, ale newiem ci uz mam teraz pouzivat ten krem alebo staci az potom ked sa mi zacne vysusovat.dikyy caaavte

Agnes998

zimka ked ma niekto akne, malokedy to ma len na tvari, vacsinou to ma aj inde po tele. A Roaccutane je ucinny na akne na celom tele.

zimka

Mozem sa prosim Vas opytat. Na celej ploche chrbta sa mi zacali vyhadzovat vyrazky ale nie vytlacitelne resp vycistitelne ale take podkozne tukove a musim sa ich zbavit. Kozna mi dala vodicku Zineryt ale nic to nepomohlo. Je roaccutan ucinny aj na chrbticu? Ci je to vyslovene urcene len na plet?
Dakujem.

Simmie

takže...ja sa ani nečudujem ľuďom, ktorých netrápi akné a dušujú sa, že by v ŽIVOTE NIKDY roaccutane/aknenormin nebrali...bola som taká istá...asi tak od siedmej triedy na základke som mala vyrážky a bola som z toho zúfalá a pritom to nebolo NIČ..len sem tam niečo na čele thats all...na strednú som nastúpila s úplne super pleťou až som sa čudovala a myslela som si že mojím "problémom" je koniec...to som fakt netušila, čo ma čaká....raz sa mi na líci vyhodila vyhodila vyrážka a už to šlo...stále horšie a horšie...stále som si nahovárala, že veď JA TO VYRIEŠIM ...sama... no určite :) ja nie som proti tomu, že strava má vplyv na akné ale začala som jesť ukážkovo, žiadne sladké, mliečne, vyprážané a bla bla..pila som žihľavový čaj, dávala som si na tvár bylinkové zmesi, potom som od prírody prešla na lacné, potom drahé krémy, zákroky u kozmetičky ale nič mi nepomohlo...a bolo to stále horšie nechcem na to veľmi spomínať...po dlhom čase som sa rozhodla ísť ku kožnej a tá mi okamžite predpísala roaccutane,,,brala som s tým aj antikoncepciu ale ako bolo povedané ..človek, ktorého trápi takáto forma akné spraví všetko len pre to, aby mal pleť ako kedysi...tak som to brala pol roka a výsledky sa dostavili :) jazvičky ostali, to sme vyriešili ako tak chem. pílingom /nie uplne samozrejme,:D/ a ja som KONEČNE prestala chodiť s kilami MAKE UPU.....ten pocit to Vám poviem ísť si po ulici bez make upu ...celé toto leto som bola na cypre... a bolo mi skvelo...poviem Vám, to je človek potom ako nový! nehanbila som sa ísť niekam, s niekým a určite sa to odrazilo aj na správaní potom :) ale čo sa nestalo? pár týždňov pred cestou domov sa mi zasa začali tvoriť vyrážky a keď som sa vrátila domov tak sa to spustilo už úplne :/ZNOVA..a som v tom znova.. ale povedala som si, že nebudem čakať, hneď som išla ku kožnej a teším sa na roaccutane, síce problémy sa mi vrátili po cca 1,5 roku...ale budúce leto chcem aby to bolo tak, ako to posledné...a aby som sa nemusela hanbiť..za seba...momentálne to nie je až v takom stave, v akom to bolo keď som brala roaccutane prvý krát, ale kožná mi na skúšku predpísala nejaké dosť silné maste /belakne a duac gel/ a dávam si to už dva mesiace a nič :/ takže si idem v stredu po recept na roaccutane ... viem, že všetko zlé je na niečo dobré a ako všetky lieky aj roaccutane má odraz určite na vnútorných orgánoch ale ako som už povedala, ..nechcem aby to zašlo opäť tak ďaleko...a zároveň chcem opäť ísť von bez strachu, čo ak sa mi niekto pozrie sem či tam...a ako jediné riešenie vidím roaccutane :)

Kristína

konečne som sa aj ja odhodlala ísť ku kožnej a ked videla v akom som stave, hned mi začala rozpravat o Roaccutane/Aknenormine. Dlho som váhala, či ísť alebo neísť ku kožnej, používala som všelijaké bylinky,mastičky, ktoré som si našla sama na internete, ale už som bola zúfalá.Kto nikdy nemal akné, nevie , aké to je. Vymenili by ste všetko na svete za čitú pleť.

mango.tree

ano, akne je zalezitost aj hormonalna, aj nespravneho travenia a to vsetko sa da napravovat postupne. niekto moze do seba ladovat aj nezdrave veci, ale moze mat lepsie travenie (enzymaticku cinnost a pod.), ako niekto kto jedava zdravo, nakolko tie organy moze mat oslabene od narodenia ci po nejakej viroze atd. ja som mala akne vzdy (ale nie az take hrozne) a teraz mam hladku plet, akurat pri menzese zopar vyrazok a potom zmiznu. okrem zdravsej stravy si ale napravam travenie, crevnu floru, treba brat vela enzymov na lacno (ale riadne ucinnych, nie take o nicom davky ako v slovenskych obchodoch) na cistenie tela, jod na tvorenie enzymov (da sa brat extra ucinna forma, mne stacilo brat len riasy - chlorellu a spirulinu). niekto ma akne napr. preto, ze ma nejaku skrytu intoleranciu nejakej potravy atd. vyrazne akne je chorobny stav, svedci o tom, ze nieco v organizme nie je v poriadku a treba sa to snazit adresovat, je to dosledok nejakej nespravnej cinnosti niecoho a nie nechat to zviest na genetiku alebo co a patlat na to vodicky od vymyslu sveta ci si davat roa

Emily opat

Akne je velmi vazny problem. Ma to nesmierny vplyv na psychiku cloveka. Absolutne to cloveka zdepta a ja sa necudujem ludom, co siahnu aj po takomto lieku. Uprava stravy.... Mozno niekomu pomoze, mnohym nie. Poznam ludi co jedia zdravo, vela zeleniny, ovoca, nic tazke ci vyprazane a plet katastrofalna. Ini co maju aj obezitu, laduju do seba tie najhorsie veci, plno sladkosti, sladke napoje, fast food a plet maju krasnu ako novoredeniatka. Takze tolko.
Kozni lekari su casto bezradni, vypisuju jednu masticku ci vodicku co pomoze nachvilu alebo vobec. Moja sestra trpela na podkozne vredy na tvari, nepomahalo nic. Plakavala zdeptana ako ma vyjst medzi ludi. Zacala uzivat tieto silne lieky a ma pokoj.
Uvedomte si vsetci ti, co zatracujete tieto lieky, ze su ludia, ktori sa kvoli akne rozhodli radsej nezit. To nie je marnivost pre ktoru sa rozhodnu ich brat, to je zufalstvo.
Prajem vsetkym s akne aby sa vyliecili, sama mam problemy s pletou d 12 rokov, teraz mam 31 aj ked nie nastastie take vazne. Ja myslim, ze akne jev prvom rade geneticka a hormonalna zalezitost.

mango.tree

ja by som to nebrala. teraz si myslite, ze vas najvacsi problem su vyrazky, ale riskujete ovela horsie problemy. ja som brala "len" antidepresiva, ktore maju tiez x vedlajsich ucinkov (a nie priamo az tak moc na travenie ako roa), po 2 rokoch uzivania mi velmi poskodili zaludok a uz dlho si ho liecim a stale nie je uplne ok. dodnes lutujem den, ked som tie idiotske pilule zacala brat, mala som to riesit uplne inak.

a naozaj, statistiky a sudne spory ktore sa vedu kvoli poskodeniu zdravia roaccutanom v USA, to je tiez nic? teraz vam moze byt fajn, tvar hladka a za par rokov mozte mat Crohnovu chorobu alebo inu lahodku (najma v crevnom a celkovo traviacom trakte, pozrite si vlastne ako posobi ten slavny roaccutan, co robi so sliznicou criev a spol), to budu tisickrat horsie problemy aj na psychiku ako aknozna plet. bezne vyrazky sa daju riesit aj upravou stravy, napravanim travenia atd. a ak by som mala take tie fialove uzle, tak by som isla napr. za L. Albertovou, viem o niektorych, ktorych zbavila tazkeho akne, ale tiez si to vyzaduje aktivnu spolupracu, nie ze dam si jednu tabletku a aj nadalej sa budem tlacit cipsami a podobne. zvazte si to, co vam za to stoji, zdravie mate len jedno (a aj plet v hroznom stave svedci o tom, ze zdravi nie ste, tak na tom treba pracovat a nie cakat zazraky od pilule, ktora je este horsia v konecnom dosledku)

ebi7777

ahoj martin vitaj v klube :)
i ja beriem roaccutane, a ľutujem, že som ho už nezačala užívať pred rokmi, ušetrila by som seba od utrpenia na duši ;-)
ja už pomaly končím liečbu, teda ma čakajú ešte dva mesiace,, tvár mám už celkom peknú, ale ešte trošku tomu treba,,, držím každému prsty, kto berie roacc. :)