Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hernia disku 2 krat, operacia, 17r.

Príspevok v téme: Hernia disku 2 krat, operacia, 17r.
daniellllll

Ahoj všetci ochotní poradit.
Je tu niekto kto je po operacii hernie disku L4,L5 ?? Mam sice aj L5,S1, ale to mi nezoperovali, lebo mi pobieha Stavec L5 a museli by to srubovat, kedze rastiem, nemohli. lezim v posteli s notebookom(kedze pooperacii by som nemal sediet) .. a stale mam bolesti ale zvlasne, keby mi mohol nietko kto je po operacii presne opisat ako to za ten mesiac prebiehalo. Prosim, lebo ja si myslim, ze nieco nemam v poriadku, kedze tie bolesti su zvlastne. ako to u vas prebiehalo?? kedy prestali bolesti? atd. Je tu niekto kto ma 17 a ma ten problem?? dakujem

merror

Ahojte! Chcem sa opýtať ako fungujete po operácii, či ste plne aktívny a pracujete alebo ste stále na PN a ako dlho alebo na invalidnom a tak. Rád by som vedel lebo mi odporúčajú operáciu hermie disku L4/L5 a neviem čo potom, rád by som normálne fungoval ďalej, neviem si predstaviť že budem 3 mesiace na PN. Ďakujem!

merror

Ahojte! Chcem sa opýtať ako fungujete po operácii, či ste plne aktívny a pracujete alebo ste stále na PN a ako dlho alebo na invalidnom a tak. Rád by som vedel lebo mi odporúčajú operáciu hermie disku L4/L5 a neviem čo potom, rád by som normálne fungoval ďalej, neviem si predstaviť že budem 3 mesiace na PN. Ďakujem!

mesika

Ahoj Carlos,
ďakujem za tvoju odpoveď a podporu. Budem sa musieť naozaj pousilovať dať tú moju psychiku na správnu mieru, pretože ma to úplne niči, zatiaľ sa moje myšlienky iba točia okolo toho, čo ak sa niečo stane.
Tak Ti ešte raz ďakujem a určite sa ozvem.

carlos

MESIKA,upraviť životasprávu znamená prijať tzv. režim vertebropata, t.j. vyhúť sa väčšej námahe v predklone,/ pre chlapa je dosť obtiažne/,čo najmenej sedieť,ak sedieť, tak ,,správne",veľa chodiť,a hlavne cvičiť špec.cviky, tzv.brnenskú zostavu,vedieť sa napr.aj správne zohnúť, atď.Je o tom veľmi dobrá publikácia od od dr.Gutha.Z nemocniice som šiel autom, ale som ležal na zadnom sedadle.Tie dva mesiace po OP je dobre dodržať minimálne sedenie,aj obed som mal ,,na stojáka".Je to veľmi dôležité, lebo neskôr už chyby spôsobené snahou čo najskôr byť ,,fit", nenapravíš!!!A bolesti po OP sa neboj,ja som už na tretí deň prestal užívať lieky a bol som OK.Veľmi dôležitá je tiež psychická pripravenosť pred OP,treba sa zbaviť strachu a myslieť len na pozitívne výsledky OP.Držím ti palce,ak chceš ešte nejaké rady, kľudne píš,odpoviem, viem ako dobre padnú info od človeka, ktorý to už preskákal.

ivana23

ahojte, mam 23 rokov a dlhe roky problemy s chrbticou. Pred rokom mi na MR zistili protruziu platnicky L4/L5 7mm a extruziu L5/S1 12mm so smerovanim vyskoceneho jadierka na miechu a tlakom na koren. Pochodila som uz vela lekarov (ortopedov, neurologov,...) a jediny zaver je taky, ze stale chodim iba po rehabilitaciach (elektroliecba, masaze, specialne cviecenia), ktore mi ale vobec nepomahaju. V poslednej dobe, mi v tych miestach zacalo velmi neprijemne a bolestivo akoby pukat, na co mi neurolog povedal, ze je to normalne. Je podla vas takyto pristup lekarov normalny? je tu niekto, kto bol s takouto diagnozou na operacii a pomohlo mu to?

mesika

Ahoj Carlos,

ďakujem Ti, že si mi venoval pár riadkov, ktoré ma povzbudili, len by ma ešte zaujímalo ako si musel upravil spôsob života. Takže asi 2 mesiace nemôžem sedieť, iba ležať a chodiť? A ako si išiel domov z nemocnice, ak si nemohol sedieť? A posledná otázka-mal si bolesti po operácii?
Prepáč za toľko otázok.
Prajem Ti pekný deň.

carlos

Ahoj Mesika, ja som cca 2,5 roka po OP L5S1, predtým som si,,užil\" 1/2 ročné peklo, hernia disku,13mm.Operácie som sa nebál,lebo som ju bral ako niečo, čo ma zbaví bolesti,/po nociach, keď prestali účinkovať infúzie a lieky som sa zhováral s vlastnou nohou...prosil som ju aby nebolela, nechcel som si pečeň zničiť silnými liekmi...no peklo/.Keď sa zdalo, že to prešlo a doktorka konštatoval,že som unikol operácii, sa to vrátilo znovu, pri obyčajnom sadaní si!Takže OP bola nevyhnutná.OP prebehla v poriadku,treba sa vyhnúť sedeniu aspoň 6 týždňov, po 5 dňoch som začal cvičiť v nemocnici, potom som 2 mesiace chodil na rehabilitácie, kúpele a pravidelné cvičenie priniesli výsledok.Opakujem,
správne cvičenie pravidelne je základom ďalšieho života relatívne bez problémov. Jasne,že treba upraviť spôsob života.Dnes absolútne nelutujem že som sa dal operovať.Držím palce!!!

mesika

Ahojte,

mne sa blíži termím operácie hernie disku L4,5 v Nitre a tak strašne sa bojím, že už neviem v noci späť a mám také bolesti žalúdka- určite zo stresu.
Prosím Vás, kto bol operovaný napíšte pár slov (hlavne pozitívnych), ako to prebieha, či Vám je po operácii lepšie a koľko ste boli doma na PN.
Moc mi to pomôže. Ďakujem a prajem Vám skoré uzdravenie.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.