Hernia disku 2 krat, operacia, 17r.

Príspevok v téme: Hernia disku 2 krat, operacia, 17r.
daniellllll

Ahoj všetci ochotní poradit.
Je tu niekto kto je po operacii hernie disku L4,L5 ?? Mam sice aj L5,S1, ale to mi nezoperovali, lebo mi pobieha Stavec L5 a museli by to srubovat, kedze rastiem, nemohli. lezim v posteli s notebookom(kedze pooperacii by som nemal sediet) .. a stale mam bolesti ale zvlasne, keby mi mohol nietko kto je po operacii presne opisat ako to za ten mesiac prebiehalo. Prosim, lebo ja si myslim, ze nieco nemam v poriadku, kedze tie bolesti su zvlastne. ako to u vas prebiehalo?? kedy prestali bolesti? atd. Je tu niekto kto ma 17 a ma ten problem?? dakujem

mamina42

ahoj daniellll a ostatní spolutrpaci.Mohla by som byt sice Vasou maminou,ale aj tak prispejem do tejto diskusie.Vy ste mladí, tkaze zrejme ku hernii prisli nadmerným sportovaním, pretazením, úrazom. Ja som prisla ku nej opotrebovaním,takze mne sa to uz bude zrejme len zhorsovat, kdezto Vy ste mladí-vy sa este zregenerujete. Urcite Vam lekari hovoria,ze treba cvicit.A verte im!!!! ja som minule na STV2 pozerala super relaciu-medicina a hostom tam bol športová lekár a on to tak zrozumitelne vysvetlil, ze aby stavce a platnicky boli obalené "svalovým korzetom", ktorý sa dá vypestovat cvicením - pilatesove cviky. Ja cvicim Brunkowovej cviky,su podobne a plnia ten istý účet a naucili ma ich v kupeloch v Kováčovej. cvicim ich pravidelne cca 20 min.3-4 týzdenne a mne to velmi pomaha!!! dolezite su dychacie cvicenia,ktoré posilnuju hlbkove svaly.takze ked sa pozbieraate po operácii zacnite cvicit!!

leika

Ahojte operovaní, ako dlho treba byť v nemocnici po operácii hernie disku? Mamku to čaká na budúci týždeň.

janiu

presný názov bol olistéza L5/S1, operaciu mi robili v Brne (fakultna nemocnica Brno-Bohunice), keďže pracujem v ČR.Dôvod operácie bol:posun L5 ventralne o 75 %.

janiu

Ahoj,
volám sa Jana a mám 23, som 4 mesiace po operacii L5/S1, čiže mi žošrobovali kovovými tyčkami platničku, bolesti nemám, opercia dopadla dobre, takže sa tej dalšej operácie neboj.Mala som zakazané prvé tri mesiace sedieť a veľmi si musim dávať pozor na to čo robím, nesiem sa prudko pohybovať a zaťažovať.Po troch mesiacoch som išla znovu ne rengen a teraz čakam na vysledky od doktora. Dúfam že sa vyzdravíš a držím ti palce. Nezdávaj sa !!! Treba veriť že to bude lepšie.

mrska

Registrovaný používateľ mrska
Včera 14:14
Ohlásiť adminovi mily daniel,ano je to tak s lekarmi,ja mam 33 a tieto problemy od 10/2008,asi mesiac som mala pokoj a cez vianoce sa to zhorsilo,mne to vystrelovalo do lavej nohy,ale stale som sa stazovala ze ta noha je slabsia,potom zacala trpnut,sklbat v nej,a doktorka na mna pozerala ako na UFO,ze co asi chcem,bola som 12 dni v nemoc.a nic,a to vysetrovanie,no horor,moja dcera by ma viac vysetrila,bola som aj na CT,mam tam centralne hernieL5-5,L5-S1 s miernym tlakom na duralny vak,osteochondrozu L5-4,doktorka ze to je male,prisla som domov a posledene 4 dni krivam,nedam nohu na stolicku,neurobim drep,noha je stale napnuta a v krci,teraz mi doktorka povedala ze sa to zhorsilo,tak si tu tak trpim,chodim ako babka,3.2.09 idem na MR,tak uvidim,to co sa deje v tej nohe je des...napisem ako som dopadla,a ty sa liec,drzim moc palce...ahoj.

marcela77

Ahoj, pozrela som si tvoj text tak zbežne, ale viem asi čo preživaš. A veta: mas zivot pred sebou, presne s tymto istym som sa potykala ja. Je to tazké s tým žiť, ale nemame na výber. Si krátko po operácii, ono sa to časom zlepší, neboj. I ked nikdy to nebude ako predtym. Zivot nam prinaša do cesty bremená ale držím sa tohoto: Pán Boh naloží každému len toľko kolko unesie.