Hernia disku 2 krat, operacia, 17r.

Príspevok v téme: Hernia disku 2 krat, operacia, 17r.
daniellllll

Ahoj všetci ochotní poradit.
Je tu niekto kto je po operacii hernie disku L4,L5 ?? Mam sice aj L5,S1, ale to mi nezoperovali, lebo mi pobieha Stavec L5 a museli by to srubovat, kedze rastiem, nemohli. lezim v posteli s notebookom(kedze pooperacii by som nemal sediet) .. a stale mam bolesti ale zvlasne, keby mi mohol nietko kto je po operacii presne opisat ako to za ten mesiac prebiehalo. Prosim, lebo ja si myslim, ze nieco nemam v poriadku, kedze tie bolesti su zvlastne. ako to u vas prebiehalo?? kedy prestali bolesti? atd. Je tu niekto kto ma 17 a ma ten problem?? dakujem

danielllll

Zacnem pisat svoj pribeh, ked sa v nom niekto najde, nech urcite napise v tej diskusii. Aj ked viem ze je tema na herniu disku na tomto webe, ale predsa len otvaram novu diskusiu.
Mal som ako dieta astmu, s tej som sa chvala bohu dostal... konecne som zacal zit ako kazdy zdravy chlapec, aj ked mi to lekari neodporucali, zacal som sportovat, rychlokorculovanie,s tym som musel prestat koli dychaniu, ostal som pri horskej cyklistike, ktorej by som sa stale venoval, keby sa neobjavili bolesti v krizoch. Som mlady chalan, ktory aj posedi za pocitacom,ale aj posportuje a po vonku stale lietam, aj robit dakde idem a tak... nesom proste domased. Ked som prisiel na strednu bolo menej casu na sport, na pohyb celkovo, studujem tazky odbor, vela casu travim studiom. A teraz k veci.
V juni 2008, mal som este 16, koniec skolskeho roka, pohar riaditela skoly. Zabehol som disciplynu 800 m a svedsku stafetu. Sadol som si a vtdy zacali bolesti v krizoch. Myslel som si ze to prejde, ze to je len neaky natiahnuty sval alebo nieco take, po dlksej sportovej necinnosti.lebo raz som nieco podobne zazil a preslo to o par dni. Do lekara som s tym teda nesiel. Hned zacali prazdniny a ja uz som cestoval za prigadou na zapadne slovensko, bolesti som mal stale, raz viac raz menej, zacal sa novy skolsky rok, a kazdodenne osemhodinove sedeie, bolo na nevydrzanie, vzdy som si hladal inu polohu na sedenie. Este aj povinna telesna vychova, bezecka abeceda, prudke pohyby mi tak zhorsili bolesti vzdy, ze som uz aj zacal trochu krivat, mama ma uz presvedcila, zeby som siel s tym do lekara. Obvodny ma poslal na FRA, snimky, elektroliecba, masaze, parafin, tablekty. nepomohlo. z FRA ma poslali na Ortopediu. Ten ortoped mal hrozny pristup. kazdehopacienta vybavil do 5 min. Vzdy na mna len pokukal, predpisal lieky pripadne obstrek. snimky boli v poriadku. Lenze v jeden den sa zacali take bolesti, ze ja som nemohol ani chodit, ani sediet, no hnsne to bolo. Volal som ortopedovi, povedal, ze mam prist, vezme ma prednostne. UZ som mu aj ja povedal na rozum. Tak ma poslal na neurologiu a urologiu, tam mi nezistili nic, tak ma ortoped poslal na ct... A uz to bolo hernia disku L4,5. Siel som s tym na hospitalizaciu na nervove. Tam mi dali infuzky, KTB, a prislusnu liecbu bolesti sa zmiernili,, odporucili mi ozon, po prvom vpichnuti, bolesti zmizli, to bol uz december, uz som mesiac nebol v skole a zacali prazdniny, lekari mi odporucili postupne zacat plnohonotne zit, lenze bolesti sa zacali vracat, medzi tym som bol objednany na MR, a tam mi zistili dlsu platnicku L5,S1, sekvester L4,5, podbiehanie L5 stavca. Odporucili mi konzultovat na neurochirurgii. Lekar bol udiveny, ze mam 17 a mam taky nalez, bolesti do noh som nemal,co sa doktor tiez divil, ze pri takom naleze by som mal mat do oboh noh. Pocitoval som len neustalu svalovu unavu, a to bolo to. nohy prestavali pracovat tak jak maju, kvoli utlaku na duralny vak. Verdikt znel jednoznacne OPEROVAT. tak som sa na to dal. dnes som uz 2 tyzdne po operacii a bolesti mam stale a ine nez pred operaciou ...PRECO mam take problemy v 17 uz dva meesiace som nebol v skole, a este mam mesiac pred sebou? Co mam sakra robit ? mam 17 ... urcite mam este caka operacia tej druhej platnicky L5,S1 ... s tym ze mi budu musiet uz srubovat.. co je uz na plny invalidny dochodok :( :( :( ked ma vyliecili s astmy som bol taky stastni ... nechcem urazit starsich ludi,ti maju vacsinou tuto diagnozu, ale starsi ludia uz maju aspon neaku tu cast zivota za sebou... ale ja mam cely zivot pred sebou