Veľmi suchá pleť

Príspevok v téme: Veľmi suchá pleť
majkaM

moja tvár volá SOS !!! a neviem ako jej mám pomôcť...vždy v tomto ročnom období ju mám veľmi vysušenu...mám samé drahé a značkové krémy(lancom, vichi) ale ked si ich natriem pleť mi priam horí! mám suché flaky po tváry a ked prídem do nejakej vykurovanej miestnosti okamžite mi horia líca a som celá červená!!! kožná mi veľmi nepomohla...predpísala excipial ...ten ma síce neštípe po nanesení ale ochvílu mam po tvári zasa suché flaky!!! poradte mi prosíííím

oh.my.gosh

maji bioderma atoderm!! ale ta antirecidivna, je lepsia nez klasicka :) mne vyliecila atopicky ekzem na tele, excipial lipolotio sa moze strcit do zadku oproti atodermu. na ten som mala po pol roku alergicku reakciu a vysledky ziadne. ja si ho obcas v zime dam aj na tvar, hoci je to telove mlieko, ale maju aj pletovy krem. a ked nechces tuto biodermu, tak si kup proste nejaky krem na atopicku plet, to je najsuchsi typ pokozky, takze urcite ta to bude hydratovat. a vichy ma dost alergizujuce kremy. namiesto toho aby som sa ucila tu oxidujem, strasne so mnou :D

jajkafr

majka
nenapadlo ťa že pleť po natretí ti môže horieť aj z toho, že máš alergiu na daný krém? cena krému nieje všetko... niekedy lacnejší krém je lepší ako drahý napr. u vichi platíš za značku obal to čo je vo vnútri má hodnotu možno 40 sk sestra študuje kozmetičku a vraveli im, že dobre dobré značky sú napr. AB, ale neviem ja mám tiež problém s pleťou mám strašne suchú a citlivú pleť bojím sa experimentovať lebo zreagujem snáď so všetkým :( tak ako píšeš ty aj mne sa to v zime ešte viac zhorší mám pravdepodobne alergiu na chlad suchú červenú kožu ktorá štípe a strašne sa šúpe mám na ruchách aj tvári... vyskúšala som už všeličo (Garnier ružový, Nivea, Marina - po týchto sa mi začali tvoriť na tvári vyrážky :() po iných som zas dostala ekzém alebo hneď po nanesení som sčervenala, opuchla a tvár ma strašne štípala... a nič mi nezabralo naposledy som mala AB mandľový je mastný ale do hodiny mám pleť znova suchú a drsnú so šupinkami :( teraz som si kúpila v lekárni Excipial U Lipolotio je aj na voľný predaj stojí okolo 5 EUR premastí pleť, ale treba ho natierať viackrát do dňa....
niekto tu písal že používa na noc Framykoin ale to je predsa antibiotická masť a nie je vhodná na dlhodobé používanie....

sydney

pozuivam momentalne biodermu,ale ked bolo najhorsie,obycjana laciova masticka,ktora je priserne mastna a leskne sa z nej plet perfektne pomohla.daj si ju vzdy pred spanimleo budes sa lesknut ako zrkadlo,ale pomoze.plus sa z toho nerobia vyrazky a po polroku uzivania som mala uplne cistu plet:)

tatiana137

ahoj, ja som mala rovnake problemy vyskusala som rozne drahe kremy a nic. a nakoniec mi najlepsie urobila klasicka modra indulona:)a ako som sa dozvedela je zalozena na olejovej baze mozno preto.

sandra30

Vyskúšaj kozmetiku AAcosmetics. Môžeš si ju objednať cez -odkaz odstránený-. Tam ti aj poradia, ktorý krém je pre teba vhodný.