afty,afty,afty...proste stále

RNG

afta(canker sore) je sposobena kvasnou infekciou=candidou, ktora sa dostala cez prasklinu v sliznici do tela.
Praskliny v sliznici su casto nasledok odmastujucich zubnych past(pridavok SLS, SLES alebo ALS surfaktantov=mydiel, odmastovacov)
Ked ma telo vyssiu imunitu(pozri na -odkaz odstránený- ), hlavne ked ma dobru crevnu probioticku floru, aj napriek prasklinam sa infekcia neuchyti.
Imunity sa daju rozne posilnovat, na to je hromada potravinovych doplnkov
Samozrejme aj antimikrobialne latky pomahaju proti tymto infekciam, najma koloidne striebro, roztok citricidalu alebo oreganovy olej

lenkaaaaaaaa

mne sa dnes spravila afta - aspon myslim ze je to afta - taka bolava biela mala vyrazka na spodnej strane jazyka.. myslite zeby som nato mohla pouzit jox?

neonin

Zdravím odporúčam, zmeniť stravovanie, žiadny cukor,kava, alkohol a podobne. Vsetko co by zatazovalo zaludok a slezinu.
Doplnit minerali a vitamíny. Cumlat
biokalcium.Odporucim, napiste mi.

danielaj

Ja som mala tiež veľmi veľké problémy s aftami a to také, že som mala obdobia, kedy som mala aj 2-3 naraz, ani nie po týždni prišli dalšie. Chodila som s tým k zubnej, tá mi to liečila propolisom a potom aj triamcinolomom. Aj tak to nepomáhalo a stále sa v nepravidelných intervaloch vracali. Zubná ma poslala na vyšetrenie imunity, ktoré boli mierne znížené, ale stále v norme. Brala som rôzne lieky na zvýšenie imunity, ale výrazne mi nepomohlo nič.
Potom mi však známa poradila jednu zubnú pastu, s ktorou som si mala umývať zuby, vydržala cca 3 mesiace. Najskôr sa afty vyrojili v prvom mesiaci a potom už som nemala nič. Od vtedy mám pokoj, a to už je viac ako rok. Ked už aj mám pocit, že sa mi afta spraví, tak to väčšinou iba tak zasvrbí ale nevyhodí sa.

janusska

ahojte, ja som sa tiež trápila s aftami asi 5 rokov, mala by si navštívit imunologičku a dať si do poriadku imunitu, z vitamínov používam vit.sk B-forte, echinacea, septofort na cmúlanie, dobré sú aj vyplachy úst s propolisom, tabletky imudon bolimdobré ale asi 2 roky sa nevyrábajú.

vsevedka

V lekárni si kúp za cca 2 eurá Herbadent masážny roztok k ošetreniu ďasien a slizníc dutiny ústnej.Je to bylinkové . fytoterapeutikum, navyše obsahuje lokálne anestetikum, čiže pomôcť má nielen od zápalu ale i bolesti /si písala, že sa ti zle papá/.Tak prajem, aby afty skoro vymizli.

Ivka 1

Dievcata pomaha vystriekat ustnu dutinu
Aloe Firstom a pouzivat zubny gel aloe.
Cisti za pomoci enzymov obsiahnutych v aloe . Propolis posobi proti infekciam
Pomaha odstranovat zubny kamen.
Je to prve co doma pozijem ci na herpes
alebo zapal. Viac info na maile ak si chcete naozaj riesit svoje tazkosti.