Diabetes insipidus

Kameň

Pre Alic.Zaujímalo by ma či si sa úplne vyliečil a ak ano tak ako prebiehala tá očistná kúra.Ja mám DI už nejakých 14 rokov a mám tiež skúsenosť s tým že po rozných bylinkách som na krátku dobu nepotreboval brať hormón.Neskutočne krásny pocit.Preto viem,že sa to vyliečiť dá.Najlepšie som to pochopil podla čínskej medicíny,prečo som ochorel i ako ovplyvniť únavu a ako zlepšiť stav očí.

alic

Ahoj ja mam tuto diagnózu už 10 rokov užívam MINIRIN MELT.Teraz som si dal očistu kuru podla Rudolf Breuss a nieviem čo sa stalo a ja už neužívam 10 deň ten MINIRIN MELT.

diabetička

Ak máte D. Insipidus - ten sa lieči ambulantne na Endokrinologii, ambulancie sú vo všetkých väčších mestách a ešte je aj špeciálny liečebný ústav v Ľubochni, kde vám spravie všetky vyšetrenia krvi moču a zistia v akom štádiu choroby ste. Pri pití toľkého množstva tekutín vám za chvíľu odídu obličky. Napíšte či ste už niečo podnikla a navštívila endokrinologickú ambulanciu.

jannulkaaa

ja mám už niekoško rokov problémy s tým , že denne vypijem 7 litrov vody a v noci asi 5 litrov vody, pociťujem silnú fyzickú slabosť, mám nízky tlak, neviete kde sa to presne lieči , na ktorom oddelení, vopred ďakujem

smutnamamina

Chcela by som vas poprosit o nejake radi ohladom diabetes insipidus. Mojej 6 rocnej dcere minuly rok diagnostikovali diabetes insipidus. Predtym bola uplne zdrava a plna zivota. Teraz sa to vsetko zmenilo, v noci sa zacala pocikavat, budi sa 4 - 5 x pre potrebu pitia, co unavuje nas, ale hlavne ju. Cez den je potom unavena.Doktor povedal, ze mozeme byt radi, ze mozog ma v poriadku, nedal jej nijake lieky, len moduretic a kaldium,ziadne lieky do nosa ani nic. Pri kontrole doktor vzdy len povie, ze musime byt trpezlivy, ale tento rok ide dcera do skoly, a bojim sa ako to vsetko zvladne. Ak mate niekto poobne skusenosti, prosim dajte mi vediet na moj e-mail martinab11@azet.sk dakujem velmi pekne

maceta

Ahojte, pod dlhej dobe som si znova prečítala príspevky ku chorobe diabetes insipidus a našla som tam otazky na tehotenstvo s touto chorobou.Takže vás chcem trocha upokojiť, ja mám tri deti , chorobu mám 12rokov a najstarší syn má 9rokov, takže som už tri roky brala lieky ked som otehotnela.Čo sa týka choroby, myslím že na tehotenstvo to nemá žiadny vplyv, nemala som žiadne problémy, no ked som čakala syna stále som mala chut tiež piť a jesť mi nechutilo, pri dievčatách bolo všetko v norme.A mám zdravé deti, kojila som všetky tri a poslednú až 1a1/2roka.Len pri jednom porode som mala problem že mi nechceli dať piť počas pár hodín pred pôrodom, že keby náhodou som išla rodiť cisárskym rezom, že vtedy nesmú dávať piť.A až na veľkú prosbu a v posledmom štádiu skoro dehydratácie(ked som skoro odpadla)zavolali doktora a dali mi infuziou 1l vody a o 1hod som rodila, po porode mi doktor povedal že keby mi nedali infuziu tak neporodím.Píšem to preto že môžete to mať napísané v karte, i tak to neberú vážne a treba stále na to upozorňovať.Takže všetky budúce mamičky budte v klude, myslím že to je choroba ako ste písali s ktorou sa dá bez problémov žiť iba treba brať lieky, samozrejme rovanko i ked ste tehotné.

jarmila jelenakova

Ja sa liecim na diabedes insipidus od malicka nie je to nic strasne a da sa z tym zit,ale bez liekou to neide.Teraz cakam babetko a musim povedat ze mam velke obavy pred par mesiacmi saom bola tiez tehotna no potratila som moja lekarka mi povedala ze moja choroba z tym nemala nic spolocne,ale myslim ze to nebola celkom pravda pila som 3*viac ako bezne po minirine teraz uz nic nenechavam na nahodu ak je tu nejaka zena z nasou diagnozou a bola uz tehotna prosim nech mi napise dakujem

janula218

Ahojte, ako sa dívam, tieto príspevky sú dosť staré, ale dúfam, že mi niekto odpíše. Mám cystu na hypofýze a mojou diagnózou je diabetes insipidus. Užívam 2x do dňa tabletky Minirin 0,1. Prešla som už aj Adiuretinom a Minirin sprayom. Rozmýšľame s priateľom o bábätku, ale bojím sa toho kvôli mojej diagnóze. Prosím Vás ak bol niekto tehotný a mal taký istý problém ako ja, ozvite sa.

anonymne

K diabetes insipidus. Čítam tu o „možných komplikáciách“ s nádorom v hlave, s očami a pod. Ja mám diabetes insipidus 22 rokov. Žiadne takéto problémy s očami. Vystriedal som lieky adiuretin kvapky, potom tablety minirin 0,2mg a teraz najlepšie sa cítim s minirin melt 120 mikrogramov (tablety pod jazyk). Aby bolo všetko ok, je nutné dodržiavať dávkovanie, inak pri zvýšených dávkach môže dôjsť k bolestiam hlavy a pod. Ak má človek pocit, že mu lieky neúčinkujú ako majú, treba navštíviť svojho endokrinológa (zmena dávkovania). Dá sa s tým žiť. Ale bez liekov to už nepôjde. Ak by boli nejaké otázky napíšte. Mimochodom, počul už niekto o úspešnom obnovení problémovej časti mozgu? Čítam tu o liekoch na obnovu. Ďakujem