workoholizmus vs. perfekcionizmus

Príspevok v téme: workoholizmus vs. perfekcionizmus
hmmmmmm

ahojte.neviem ktorou z tychto dvoch ako to nazvat poruch?diagnoz? trpim.vo vsetkom musim byt najlepsia vzdy musim mat vsetko dokonale spravene poslednou dobou aj doma musim mat nehorazny poriadok.vzdy musim byt dokonale nalicena oblecena.v skole ma stve uz len co jeden bod stratim na pisomke.som ma nervy zo skoly uplne vycerpana par kil som aj schudla.moja teta to hovorila svojmu znamemu, ktory je psychiater a zevraj by som mala brat lahke antidepresiva.teraz ma zas stve ze nebudem mat na konci roka 0 vymeskanych hodin lebo som ostala teraz 3 dni doma chora.ja sa niekedy ozaj nechapem ale proste vsetko musim mat na 110% spravene a vo vsetkom musim byt najlepsia.a ked ma nahodou niekto pochvali ja sa len zhadzujem.uz neviem co s tym :(

kori

podla mna sa najviac ludom okolo kazdeho paci ked i niekto vie uprimne priznat chybu,,,je to normalne a je to velmi ludske,ked sa budes hrat alebo respektive stale bdues chciet byt dokonalou budes si stale viac a viac odcudzoavt ludi okolo,lebo si budu od teba drzat odstup.podla mna by si nemala zivot brat az tak vazne.ono aj ked na nejakej pisomke stratis bod absolutne to nevadi,,,,podla mna vsak ti to moze byt jedno...pokial sa normalne snazis a ucis sa daco ked ma byt nejaka pisomka je to v pohode,,,neber vsetko tak vazne,lebo najlepsie roky zivota ti utecu tak,ze sa stale budes trapit a nebudes si zivot uzivat tak ako sa ma...pravidla su na to aby sa porusovali:)takze obcas by si ich mala aj ty porusit samozrejme v norme:)

liana

no ty si presny opak mna :)). ja co mozem, to odflaknem, co sa da, z toho sa ulejem, to odlozim, zalozim, odsuniem na inokedy... zakaslem a hned som doma cely tyzden. v izbe upratujem, len ked ma prist priatel. a ked ma nahodou niekto pochvali tak poviem "nuz, to som cela ja, vzdy perfektna"!
nuz, ale hadam, ze ty by si mala skusit vyhladat odbonu pomoc, aby si sa nezrutila. hadam, ze si este na SS, ked pojdes na VS, takymto pristupom by si skutocne mohla skolabovat...
drzim palec!