PITYRIAZA ..pomoc :(

monsinor

Uz to musim vydrzat, co uz. Ja som bral teraz antibiotika, bol som dost chory, asi dva tyzdne, chripk alebo co. Vraj je to hubove ochorenie a pri ATB sa premnozia kvasinky, tak mozno preto, neviem, ale nikdy som nemal kozne problemy a ma to stve..a tebe sa to uz nevratilo?

adriana

Na internete som čítala,že to býva aj vírusové, čiže to môžeš chytiť...suepr,odteraz mám strach skúšať aj oblečenie v obchode,ktovie,kto ho skúšal predo mnou..mne lekárka pvoedala,že to vzniká aj ako podráždenie pokožky, najčastejšie z tmavého, hlavne čierneho oblečenia,alebo z umelého vlákna,a pod. Mne veľmi pomohla tá masť, čo som písala (trianycinolon + Canesten), na to zatrieť tekutý púder..jasné, že to špiní oblečenie,preto treba nosiť staršie veci,a hlavne svetlé a bavlnené. Tou masťou sa to pekne vysuší.

monsinor

Mne kozna ten primarny flak ani nenasla, dufam ze urcila spravnu diagnozu:) Predpisala mi neaky tekuty puder tiez, mi namiesali v lekarni. Ale cele oblecenie mam od toho spinave, je to dost huste, vobec sa to nevpije. Neviete z coho to vznika??a vdaka za komenty

adriana

Presne tak, nosiť bavlnu, žiadne umelé vlákna, a ešte mi kožná odporučila vyhýbať sa čiernej, resp. tmavej farbe, toto vraj tiež veľmi dráždi. Držím palce, nech to čím skôr prejde, je to fakt nepríjemné.

sdfsdfsd

aa vlastne, mne ecce kozna odporucala, resp. prikazala nosit len bavlnene tricka, svetre, ziadne silonky a pod.. lebo tie miesta boli strasne citlive a tym ze sa to skriabalo, by sa to roznasalo dalej....

aa ked si dobre paametam, ja na zaciatku asi tyzden dva - som to tiez mala ako keby kiahne, a vobec ma to nesvrbelo az potom ako sa to zacalo roztahovat po tele smerom hore aj dole (zacalo mi to na ruke - 1 vyrazka) a nasledne brusko sa zacalo vyhadzovat ..mno a tak dalej... treba vydrzat mno, v kazdom pripade je to strasne neprijemnee...

sdfsdfsd

ano presne, treba najst prve lozisko, to by malo byt najvacsie,...ja som to mala na ruke ako zvyknu brat krv - na tom mieste ... podla toho kozna zistila o co ide, a tiez som pouzivala tekuty puser ale mne strasne smrdel a este ma na to upozornovala aj koznaa, no ale pomohol, to fakt........ale co uz no daako som to prezila :) ale uz nikdy viac toto necem :( fakt...

adriana

Ahojte,ja som mala tiež to isté, trvalo mi to našťastiem iba tri týždne,ale ešte mi ostali malé fliačiky...mne lekárka predpísala takú masť, zmes Trianicinolonu a Canestenu, a navrch tekutý púder, a vôbec to nesmrdí, a aj dosť pomáha...odporúčam, dá sa to dokonca aj kúpiť v lekárni, ale potrebuješ od kožnej lekárky uviesť správny pomer ingrediencií.

monsinor

no ja to nemam nejak strasne, skor to vyzera ako kiahne a ma to nesvrbi. Na nete bolo ze vraj by mal byt neaky primarny, velky, lenze ja taky nemam..Tu mast uz mam doma, fakt to smrdi, dufam ze to zmizne, neznasam to

sdfsdfsd

ja som mala "phytyriasis rosea" ... bolo to hrozne, lieci sa to od 4-6 tyzdnov, nesmie sa to skriabat, lebo sa to roznesie, umyvat len cistou vodou a natierat nenormalne smradlavou mastou, smrdi to ako benzin s niecim - do auta :(( smrdi to aj cez oblecenie :((( ale co uz prezila som (mala som to kvoli znizenej imunite)

farmaceutka

Pityriaza je plesnove ochorenie koze. Lekari odporucaju antifungalny gel Micetal naniest na postihnute miesta podla navodu, da sa pouzit aj Nizoral sampon.