odlucenie na dlhsiu dobu....a co vztah?

Príspevok v téme: odlucenie na dlhsiu dobu....a co vztah?
zjuzjika

ahojte, takze naskytol sa takyto problem...priatel sa pred par dnami dozvedel, ze sef ho posiela do zahranicia rozbiehat pobocku ich firmy, to znamena, naucit ich vsetku robotu a potom robit administrativu....problem je vsak v tom, ze to pre nas znamena, ze bude prec asi rok, mozno viac, mozno menej.... lebo nikto z nas nevie, kolko trva rozbehnutie takej firmy....vraj by mal chodit domov kazde dva tyzdne, ale to je otazne, nikto neive, co sa moze vyskytnut...a preto sa bojim o nas vztah, bojim sa toho, ze toto nase odlucenie mu nepomoze...aj ked kamaratka mi hovori, ze nam to mozno len prospeje, neverim tomu..... sme spolu vyse styri roky a teraz spolu byvame skoro denne...spolocnu domacnost nemame, kazdy zije este doma....takze by som vas poprosila, co si o tom myslite....boli ste v podobnej situacii a ako to dopadlo?mam strach len z toho, ze uz to nebude take ako to byvalo....a mam pocit, ze nas vztah by chcel neaky impulz, napr dieta alebo svadbu...lenze priatel sa teraz k tomu neak nevyjadruje, ....viem,ze ak by osm ostala tehotna, nevykaslal by sa na nas a bol by s nami, .....no neviem, a diky za odpovede

Piskotka783

Zjuzjika ja som zazila podobnu situaciu,moj byvaly priatel hraval hokej a rok hraval v Cechach,nebolo to sice extra daleko ale aj my sme sa videli maximalne 2x do mesiaca niekedy menej a velmi nam to prospelo,boli sme spolu vtedy tri roky a uzivali sme si kazdu chvilu ked sme boli spolu..ale potom ked po roku opat prisiel domov a boli sme spolu castejsie zacali aj castejsie hadky a pod.-predsa len ked som mala viac volneho casu venovala som sa svojim veciam a kamaratom a ani nam to potom dlho nevydrzalo..(ale rozchod nebol v dosledku tej odluky,tam boli ine zalezitosti..)co samozrejme nemusi byt tvoj pripad..uvidis ako sa veci vyvinu,len na neho netlac ani so svatbou ani s detmi,skor mu vyjdi v ustreti a sam si uvedomi co vsetko v tebe ma a ako mu chybas..vela stastia a neber to odlucenie tragicky ale ako skusku vztahu alebo novu prilezitost zacat robit nieco co si vzdy chcela ked budes mat viac volneho casu..papa:)

lila22

noaa vidis, tam nechces ist lebo nevis jazyk a do vecera by si ho ajtak nevidela, takze to mas jedno, tak ci tak ho uvidis az cez vikend

zjuzjika

tak aby som upresnila informacie, situacia si zatial tak trosku vyriesila, lebo vraj zatial nikam nejde, lebo firmy krachuju a neoplatilo by sa mu to, takze jeho odchod je na neurcito odvolany.....
inak dakujem vsetkym, ktori mi tu radili...

vear

zjuzjika, ja mám podobný prípad. Ja som začala chodiť s priateľom a po 4 mesiacoch sa mu naskytla práca v zahraničí, kde chcel ísť už asi 5 rokov, ale nejak mu to nevychádzalo, a tak teda, keď dostal takú príležitosť, tak som mu v tom nebránila, ale bolo mi to veľmi ľúto, aj som veľmi plakala, nevedela som čo bude ani nič. Už je preč vyše roka, bol doma raz na 2 týždne, a musím povedať, že to náš vzťah len posilnilo. Každý deň sme na skype, voláme spolu aj 5-6 h denne. Nehovorím, že je to super, to nie, ale chodím ešte na VŠ, tak to až tak kriticky neberiem. A radšej nech je teraz preč, ako by mal byť potom, keby sme sa zobrali. Trpezlivosť ruže prináša.

zjuzjika

susurka, on tam samozrejme chce ist, ja mu v tom branit nechcem, je to jeho prilezitost....a ja nechcem aby mi to v buducnosti vycital...a aj keby som mu povedala, ze nikam nejde, tak by siel aj tak....

zjuzjika

huhuh, no on ide rozbiehat firmu v ktorej teraz robi, a popritom si on este otvara vlastne podnikanie, takze tam toho bude mat naozaj dost......akoze nebojim sa ze ma tqam podvedie, len mi ide o ten cas, vies, ze je to dlha doba...a tak dlho sme od seba neboli....