Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

MATURITNE OTAZKY SLOVENCINA... PROSIM

maťuša

no ani by som nepovedala, s matikou???? niektoré otázky zo sjl boli ťažké, ale v konečnom dôsledku ich tam nebolo veľa a neskôr sa ukázali ako relatívne jednoduché. stačí si prečítať otázku a pomocou logických spojok a predikátu ľahko zistíš, že otázka je ťažko položená, ale je jednoduchá. Ja som si navyše ešte dala aj maturitu z matematiky a to bola tiež dobrá chobotina, pretože mám pocit, že maturitné vysvedčenie je o ničom, nakoľko je to jednoduché. Na každom predmete, či je to sjl, ekonomika, anglina alebo matika; prídeš, sadneš, vytiahneš, pripravíš sa, povieš čo vieš (ak si sa pravidelne učil na strednej a dopĺňal si si vedomosti rôznou náučnou literatúrou - je jej neúrekom, alebo si len sledoval dennú tlač, čítal knihy, učil si sa predmety navyše.... ja som napr. na obchodnej akadémií nemala chémiu ani fyziku a veľmi ma to mrzelo, tak som poprosila otca, aby ma učil - on totiž prednáša na UK v Bratislave tieto predmety, tak som sa učila navyše a dokonca mi dával aj testy. a mamina ma zasa učila slovenčinu, ja som už na strednej vedela morfematiku a syntax na vyššej úrovni ako moji spolužiaci.)
Takže ide v maturite len o to, či sa človek snažil, učil a nie že chodil po diskotékach a opíjal sa každý piatok či sobotu - česť výnimkám.

sign

maťuša: neviem teda jaku uroven si mala ale Acko tak tam osobne z tej literaturay moc toho nebolo,sak tam boli uplne odveci otazky na tej pisomnej niektore co mali viac spolocne s matikou ako slovencinou

maťuša

čo keby si sa učila zo zošita? bude tam len to čo ste preberali. Ja som maturovala minulý rok a bolo to primitívne samozrejme, že som mala jednotku. Naj matura je zo slovenčiny, sloh je malina, a ten test? je somarina všetko sme sa učili na literatúre. Takže ak si sa učila poctivo celú strednú, tak teraz si to len preopakuj, prípadne ak ti niečo vypadlo, tak sa nauč. Veľa šťastia!

alexia

nie preco?? :D ako ja mam na mysli nejaky okruh tem z ktorych by som sa mohla ucit, uz len 2 mesiace do pisomnych :(

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

MATURITNE OTAZKY SLOVENCINA... PROSIM - Fórum - ZDRAVIE.sk