Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

RNG

Boris nemoze. Prave naopak, je to prostriedok mna potlacenie vzdusnych alergii, ktore su hlavne dovody nadchy, okrem samozrejme roznych mikrobov.
Na vzdusne alergie je dobre brat quercitin, 3 x 500 mg.

Boris1994

Dobrý deň , môžem sa opýtať , či Vitamín C môže spôsobovať nádchu ? ... Pretože vždy keď užívam Vitamín C , po týždni , max. dvoch týždňoch som chorý ... čím to môže byť ?

Boris1994

Dobrý deň , môžem sa opýtať , či Vitamín C môže spôsobovať nádchu ? ... Pretože vždy keď užívam Vitamín C , po týždni , max. dvoch týždňoch som chorý ... čím to môže byť ?

PPatricius

rena23:
K vitamínu C z DMky. Jedna tá prťavá lyžička v balení je 120mg vit.C a to je tých 150%...no odporúčanej dennej dávky, nie podielu vitamínu ;)

Ale inak kupujem iba ten(kg stojí 19,80€), ale ak máte iný dobrý zdroj, podelte sa

BJ

Zase masiruju mozgy o tom, ako vitamin C nefunguje na prechladnutia, a ako ho staci 100mg a podobne.
Davam do pozornosti napr. tieto clanky.
www.vitaminc.co.nz

Napriklad taka hus si vyrobi v strese 100000 mg vitaminu C (100g) denne. A cloveku zijucemu v strese a smradlavom meste ma stacit nejakych 60mg denne??? Prijde mi to, ako masivna kampan, aby ludia ostali neustale v deficite vitaminu C a predavali sa tak lieky na choroby, ktore to postupne zacne vyvolavat.

RNG

Inac mrkol som si na firmu Cento Chem, je to len polsky distributor roznych chemikalii, nie vyrobca a pes vie odkial(hlavne iste z Ciny) kupuju svoje chemikalie.
Rozhodne sa nejedna o reputabilnu firmu na doplnky potravin, hoci na priemyselne chemikalie mozu byt dobri.
Niektori chemicky distributori distribuuju aj farmaceuticke kvality ale tie musia byt aj tak oznacene a aj tak by som im velmi nedoveroval, lebo to nie je ich specialita, ako to je pri doplnkovych vyrobcoch, ktori predavaju len a vylucne potravinarsku kvalitu doplnkov, bez moznosti kontaminacie.

RNG

Pozri napr na
www.chemistrystore.com, kde maju technicku kvalitu, ale aj 55 lb balenie USP(farmaceuticka kvalita)
Ale aj tak radsej kupujem od potravinarov a doplnkarov

RNG

Inac mrkol som si na firmu Cento Chem, je to len polsky distributor roznych chemikalii, nie vyrobca a pes vie odkial(hlavne iste z Ciny) kupuju svoje chemikalie.
Rozhodne sa nejedna o reputabilnu firmu na doplnky potravin, hoci na priemyselne chemikalie mozu byt dobri.
Niektori chemicky distributori distribuuju aj farmaceuticke kvality ale tie musia byt aj tak oznacene a aj tak by som im velmi nedoveroval, lebo to nie je ich specialita, ako to je pri doplnkovych vyrobcoch, ktori predavaju len a vylucne potravinarsku kvalitu doplnkov, bez moznosti kontaminacie.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vitamin C - Kolko, kedy a preco? - Fórum - ZDRAVIE.sk