Kozmetika - testovanie na zvieratách

Príspevok v téme: Kozmetika - testovanie na zvieratách
somzasadneproti

To je vám to fakt úplne jedno? Investujete tisíce mesačne do kozmetiky, ktorá je testovaná týmto nehumánnym spósobom, aj keď sú na trhu rovnako kvalitné výrobky ktoré netestujú. Veľmi Vás prosím, obmedzte kupovanie týchto výrobkov! Chápem, chceme byť krásne, máme svoje obľúbené značky, aleee... stojí to za to? Toľko utrpenia? Po internete koluje mnoho zoznamov firiem, ktoré testujú, ale veľa krát sa tieto firmy objavujú aj na netestovaných zoznamoch. Tak čomu veriť? Vybrala som značky, ktoré su najobľubenejšie a ktoré na 99% testujú:
COTY- ČIŽE RIMMEL, ASTOR, MISS SPORTY
COLGATE-PALMOLIVE
GILETTE
JOHNSON
PANTENE
ALWAYS
PAMPERS
CAMAY
REXONA
DOVE
LUX
TIMOTEI
MAX FACTOR
SCHWARZKOPF
LOREAL(OKREM MAYBELLINE- TÁ NETESTUJE, A GARNIER POUŽÍVA IBA IGREDIENCIE TESTOVANÉ NA ZVIERATÁCH)
Viac zoznamov si môžete vygoogliť.
Samozrejme, ale neverím, že všetky firmy ktoré prehlásili že netstujú to aj fakt dodržiavajú.
Vynasnažte sa kupovanie týchto výrobkov aspoň obmedziť!
Ja osobne som si obľúbila dekoratívnu kozmetiku Maybeline, ktorá pravdepodobne netestuje. A na telo používam RYOR ktorý netestuje vôbec.
INŠPIRUJTE SA!
ďakujem

sureves

nathalia- ano, clovek je viac ako zviera z bozskeho pohladu ale pochopila si to zle, ak si myslis, ze to znamena, ze zvierata nemaju hodnoty a mozme si s nimi robit co chceme.....zabijat sa maju len pre obzivu, tym neporusujeme nic, lebo tak ziju zvierata.....lenze to, ze ich vyuzivame na testovanie nasich svinstiev, to je len ludska sprostost! najdi si na nete video ako vzikne to, co potom putuje do kozusnictiev.....odvtedy co som to videl mam chut podpalit vsetky kozusnictva, ktore existuju a kazdu sprostu babu, ktoru v meste uvidim v kozuchu, by som zavesil za kozu niekde do vzduchu na taku hodinku minimalne nech trochu casu venuje aj uvazovaniu nad takymito vecami a nie len nad sebou!......vsetkych tychto primitivov by som mucil kym by nezmenili nazor lenze to by som mucil polku sveta, lebo take spiny su uz skoro vsetci ludia.....

ivikiwi

sweet_lolitta úplne sa stotožňujem s tvojim postojom ;) Je úžasné, nachádzať okolo seba ľudí, ktorí dokážu cítiť, vidia, čo sa skrýva pod povrchom a takisto vidia ďalej ako len za svoje pohodlie.

Som vegetariánka na tŕnistej ceste k vegánstvu.Hoci mäso nejem už dlho, netestovanú kozmetiku som začala uprednostňovať len nedávno.. Ten proces, kedy sa človeku začnú otvárať oči nie je naozaj nič príjemné.. Ale keď už ste raz v tom, niet cesty späť, aj keby ste sa veľmi chceli vrátiť nazad k tomu "povrchnému" spôsobu života, aký ste viedli predtým. No príde chvíľa, kedy si uvedomíte, že by ste to už vlastne ani nechceli, pretože tak ako je to teraz je to správne.

Je smutné, že aj do takejto témy sa zamotali indivíduá ako nejaká natalia, leerka či bingham či ako.. Príde mi to ako keby si na youtube vyhľadám video kapely, ktorú neznášam a začnem tam hádzať negatívne komenty. To má aký seans prosímvás?? Pokiaľ nie ste schopní prijať fakty, podotýkam fakty, ktoré vás donútia zmeniť podstatnú časť spôsobu vášho života, tak sa do takejto diskusie ani nenominujte. Lebo aj tak mám pocit, že "somzásadneproti" vytvorila túto tému pre ľudí, ktorým záleží okrem seba aspoň trošku aj na tom, čo sa deje okolo nich, pretože sa ich to TÝKA, pretože sú toho súčasťou a nikto iný ako oni to ovplyvniť nemôže!!!

Alebo pre vás "nezainteresovaných" to dám lopatistickejšie: zámerom tejto diskusie bolo radiť sa medzi sebou, ktorá kozmetika je a ktorá nie je testovaná a čím viac názorov a informácií, tým väčšie šance vyselektovať si z toho kvanta tú správnu, čiže netestovanú, alebo voliť aspoň menšie zlo. Comprende?

Lebo to viete, "every little helps"
A ešte na záver by som dala taký citátik, môj obľúbený, ktorý keby ľudia pochopili, tak by to tu pravdepodobne vypadalo "trošku" inak:

"NIKTO NEROBí VäčšIU CHYBU AKO TEN, čO NEROBí NIč V DOMNENí, žE TO MáLO, čO UROBIť MôžE, JE BEZVýZNAMNé."

Angelika236

ano a este aby som nezabudla. existuje este dost kozmetik ktore maju osvedcenia o tom ze sa netestuju na zvieratach. tie znacky ktore to len o sebe tvrdia neznamena ze o tom maju aj osvedcenie. neznamena to, ze vsetky ostatne znacky musia byt drahe. a tak isto som citala ze vyrobne naklady lacnych znaciek su preto take nizke pretoze nepouzivaju prirodne latky, a prejdu milion lisovaniami, takze nic dobre v tom nie je. ale ak ma byt kozmetika kvalitna a napr. prirodna tak vyrobne naklady su samozrejme vacsie pretoze spracovat takyto vyrobok bez minimalneho lisovania esencialnych olejov, rastlin, atd je narocnejsie.
samozrejme ze su aj znacky kde platite skor za meno ako za kvalitu, ale su aj znacky kde sa cena = kvalite a ziadna reakcia z toho nehrozi. treba sa o to len viac zaujimat a nie iba domnievat sa ze nieco je tak alebo inak

Angelika236

suhlasim s \'bodynka\'
bohuzial vela ludi nema vedomost o tom, co vsetko sa do kozmetiky pridava a ako sa testuje. a ked sa to ludia dozvedia, nechce sa im verit, ze to tak je. potom sa len cuduju preco maju akne, vyrazky, flaky atd...boli by ste prekvapene, ze co vsetko sa do niektorych znaciek pridavaju za humusy. napriklad Carmin Red alebo Cochineal (CI 75470) – farbivo pochádzajúce zo zabitých a vysušených samičiek hmyzu žijúceho v Južnej Amerike a častiach Mexika. Vo veľkej miere používané v rúžoch, leskoch, make-upoch a iných kozmetických, ale aj potravinových výrobkoch. Nájdete ho aj pod značením „natural colorant“, „prírodné farbivo“. Potom z toho ludia mali alergicke reakcie a dokonca aj anafylakticke soky. Kludne si skontrolujte svoje znacky ci to obsahuju. Taketo umeliny maju cca 70% kozmetickych znaciek a preto to testuju na zvieratach aby zistili ci ich to \'nezabije\' :-) ja osobne som pouzivala tiez predtym hocijaku kozmetiku, ale nie som ani vegetarian, ani nic, len proste mi zalezi na sebe samej, aku kozmetiku pouzivam. A to ze ludia ziju v nevedomosti ako sa testuju produkty a co obsahuju tak to ma mrzi. Len nech sa potom nestazuju ze im nieco nerobi dobre a potom sa roky nemozu zbavit akne alebo inych zapalov v pleti...

esmika

...nenapadlo vás, že zoznam kto testuje a kto nie, môže byť skreslený aj tým, že napr.konkurencia "bonzne" niekoho aj keď to nemusí byť pravda? tak hor sa nakupovať exkluzívnejšie značky, ktoré majú troška iný výskum a nemusia ísť tou "lacnejšou" cestou - testovania na zvieratách. ceny začínajú od 50,-
a dúfam, že ste všetky vegetariánky:)lebo keby ste vedeli ako týrajú zvieratá, len preto aby fungoval potravinový reťazec...

Karina

nikto tu neobhajuje celosvetove korporacie a predpokladam ze si ani nikto z tu pritomnych priepievatelov (dufam) nemysli, ze zvierata necitia bolest, netrpia, ze su "kamenne"... takze si myslim, ze tahame vsetci za jeden povraz a preto nevidim dovod na hadky - to, ze niekto nezdiela rovnaky nazor (bodyka, !!!, ... ) este neznamena, ze nie je inteligentny alebo ze je dokonca necitlivy...

mna by len zaujimalo - tak ako je vehementne tvrdene, ze ti a ti testuju na zvieratach, tak su aj tvrdenia opacne - ze zas ti a ti netestuju... KDE beru niektori prispievatelia istotu, ze prave TI ich vyvoleni pokusy na zvieratach nevykonavaju? niekde to citali? nebodaj na internete? alebo v zenskom casopise? nove postupy v testoch na organickych materialoch (umelo dopestovana koza a pod.) su tiez vystavane na zakladoch, ktore su dlazdene trpiacimi zvieratmi... tym chcem povedat, ze VSETKO (aj tie vsethy hifi revolucne postupy) museli byt najprv vselijakymi sposobmi testovane za pomoci zvierat... informacie treba castokrat delit troma alebo piatimi - dnes a v nasledujucich rokoch to bude platit x-nasobne viac... apropo - aj Fico sluboval a sluboval - nebodaj mu niekto inteligentny aj veril?

mnamka257

Karine a kaciatko suhlasim s vami. a len tak pre vasu informaciu, clovek ma od prirodzenia vlastnost spoznavania a objavovania novych veci..zvierata ani nie.to preto letime na mesiac a podobne veci.keby sme to nerobili, nemohla by si svoj nazor napisat ani na tuto internetovu stranku pretoze by si: 1.necedela citat
2.nemala pocitac
3.nemala internet