Kozmetika - testovanie na zvieratách

Príspevok v téme: Kozmetika - testovanie na zvieratách
somzasadneproti

To je vám to fakt úplne jedno? Investujete tisíce mesačne do kozmetiky, ktorá je testovaná týmto nehumánnym spósobom, aj keď sú na trhu rovnako kvalitné výrobky ktoré netestujú. Veľmi Vás prosím, obmedzte kupovanie týchto výrobkov! Chápem, chceme byť krásne, máme svoje obľúbené značky, aleee... stojí to za to? Toľko utrpenia? Po internete koluje mnoho zoznamov firiem, ktoré testujú, ale veľa krát sa tieto firmy objavujú aj na netestovaných zoznamoch. Tak čomu veriť? Vybrala som značky, ktoré su najobľubenejšie a ktoré na 99% testujú:
COTY- ČIŽE RIMMEL, ASTOR, MISS SPORTY
COLGATE-PALMOLIVE
GILETTE
JOHNSON
PANTENE
ALWAYS
PAMPERS
CAMAY
REXONA
DOVE
LUX
TIMOTEI
MAX FACTOR
SCHWARZKOPF
LOREAL(OKREM MAYBELLINE- TÁ NETESTUJE, A GARNIER POUŽÍVA IBA IGREDIENCIE TESTOVANÉ NA ZVIERATÁCH)
Viac zoznamov si môžete vygoogliť.
Samozrejme, ale neverím, že všetky firmy ktoré prehlásili že netstujú to aj fakt dodržiavajú.
Vynasnažte sa kupovanie týchto výrobkov aspoň obmedziť!
Ja osobne som si obľúbila dekoratívnu kozmetiku Maybeline, ktorá pravdepodobne netestuje. A na telo používam RYOR ktorý netestuje vôbec.
INŠPIRUJTE SA!
ďakujem

bodynka

kaciatko_7 mas na vyber nie? Tym ze prestanes kupovat znacky hore uvedene neznamena ze prestanes o seba dbat. Vyber je velky aj nadalej :
Biersdorf AG - Nivea
de Miclén -Dixi,Barbus,Fyto,Oli,Nubian..
Dermacol
DM výrobky / balea, jessa/
Eucerin
Gabriela Salvete
Helada
Christian Dior
Juvena
Lush
Mary Kay
Maybelline
Oriflame
Pupa
Ria
Ruby rose
Sensodyne
Tomi Hilfinger
Yves rocher
Balea
Body basic
Jessa
Dr. Ulrich
Dr. Baumann cosmetic
Marks & Spencer
Co-op
The body shop
Doliva

Prírodná kozmetika
kontrolovaná prírodná kozmetika

Lavera
Welleda
Logona
Sante
Urtekram
Nobilis tilia
Saloos
Sonett
Bior
The body shop

Plus kozmetika ktorá sa dá zohnať v DM- Ecover, Frosch, Alverde

kaciatko_7

myslim si ze vylucenim tejto kozmetiky, ktoru si tu vymenovala, z nasich policiek boj proti testovaniu na zvieratach bohuzial nevyhrame... clovek je uz od prirody egoista, je to podstata cloveka, a tak si neviem predstavit, zeby nikto nechcel byt pekny, nechcel vyzerat dlho mlado, nechcel sa pacit inym... tiez si neviem predstavit, co by dokazalo nasu spolocnost tak radikalne zmenit

Karina

...necitala som si celu temu, ale len niekolko prispevkov... kazdopadne by som k tomu povedala len tolko, ze extremizmus je nezdravy v akejkolvek podobe - neznasam moralistov, ktori su schopni skritizovat kohokolvek, kto nie je ako on a nedrzi sa rovnakych "principov" a pritom oni sami ich porusuju, ale si to bud nepripustaju alebo to ignoruju... nesuhlasim s testovanim kozmetiky na zvieratach, nesuhlasim s tyraniou, ktora sa vyvija na svete voci COMUKOLVEK zivemu - ci uz je to macka, pes, bambus, dazdovy prales alebo dazdovka v zemi... ale cela tato masineria je uz taka rozbehnuta, ze taketo snahy (musim sa pousmiat) o odpor jednoducho nicomu a nikomu nepomozu - ludstvo musi prejst globalnou sebareflexiou a potom mozme zacat budovat lepsiu spolocnost...

zakladatelka temy a vsetci na "jej strane" - moralizovanie, moralizovanie, moralizovanie... bez antiperspirantov, kremov proti vraskam, liekov, kozmetiky a ostatnych vyrobkoch (okrem ineho) testovanych na zvieratach by sme sice boli moralne cistejsi ale fyzicky teda urcite nie... ja som zvyknuta na isty zivotny standard a urcite nevyhodim o 100% viac penazi za sampon, ktory ZEVRAJ podla "zdrojov" na zvieratach testovany nie je... ako vravim, je to cele jeden globalny komplex a jedna mala revolta nim neotrasie...

tolko moj nazor, mozno trosku "radikalnejsi", ale o tom je diskusia :)

mnamka257

ellie ja som im to tiez hovorila...ale oni su asi vazne chori...ja viem ze sa to da obmedzit, ale nie uplne zastavit...ved co ludia uplne zastavili co vymysleli co im pomaha ale vedia ze to nici zem alebo skodi niekomu inemu-zamyslite sa...

ellie

uz ste sa niekedy vy vsetci zamysleli aj nad tym, ze aj lieky su testovane na zvieratach? a teraz som zvedava, ci ich tazko chori zastancovia netestovania na zvieratach prestanu brat..

mnamka257

to co tu niektori pisu, ze ludia by nemali jest zvieracie maso je hovadina.vola sa to potravovy retazec a ludia su na jeho vrchu-tak ako nemozeme zakazat lastovickam aby jedli hmyz a tigrom aby jedli mensie cicavce, tak nemozu zit ludia bez masa-teda zit mozu ale je to "proti prirode".keby sa zive tvory navzajom(poviem to kruto ale je to tak) nepojedali bolo by tu nenormalne vela hmyzu, krys, a proste vsetky zivocichy by boli premnozene.zvierata boli stvorene na obzivu ludom a suhlasim s tym ze nie na testovanie kozmetiky.ale uz sa stalo , a ten kto to zastavi, tomu mozu dat rovno nobelovu cenu...

mnamka257

to co tu niekto povedal, ze clovek nie je prisposobeny na jedenie masa, je hovadina-clovek je vsezravec a za to ze nema pazury to nic na tom nemeni.clovek si uz od svojho pociatku hladal a lovil zvierata nastrojmi ktore si zhotovil. a suhlasim s dee ktora napisala ze je alergicka-u mna je to tiez tak-mam silnu alrgiu, ktoru mam skrizenu s ekzemom a ked zjem nejaky emulgator, alebo pouzijem nespravnu kozmetiku, vyhadzu sa mi natvari cervene vacky a flaky ktore sa supu, ktorych sa zbavujem vyse dvoch mesiacov najsilnejsimi kortikoidnymi mastami, ktore su urcite testovane na zvieratch-ale nemam na vyber-ked som tak raz prisla k doktorke, nevedela co ma so mnou robit, takze myslim ze som velmi nemala a ani nemam velmi na vyber ci budem pouzivat kozmetiku testovanu na zvieratach alebo nie.a tie tresty za tyranie by mali dat take ako ked tyraju cloveka!