Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

sekta

Príspevok v téme: sekta
šakal

poprosím vás o radu,lebo už som zúfalý, tak moja priateľka s ktorou som mal doteraz veľmi dobrý vzťah, super sme si rozumeli, spoznala nejakých sektárskych bláznov a odvtedy to ide s nami dolu vodou, už sa s ňou nedá ani normálne baviť stále len toto nemôžeš sekta to neschvaľuje, tam nemôžme, to sa nesmie- no ovplyvnili ju ako hovado a sa mi vidí, že aj u nej v práci to začalo krívať- tí sektársky blázni jej tak vymyli mozog no je toto normálne, a ako som sa snažil jej vo všetkom vyjsť v ústrety, ale tu sa už nedá
dík za rady

šakal

a ako sa volala tá kniha, vlastne je to aj tak jedno, ona ju nebude najskôr vôbec čítať
morena to tam musí byť fakt potom, keď si tam dlhšie nepríjemné
asi urobím ako mi radíte, všetko chce svoj čas

morena

To čo som ti už napísala je všetko čo môžem k tomu povedať.Drž sa!Si statočný a páči sa mi,že sa radíš a hladáš cesty

morena

Šakal,prepáč,ale nemôžem ti tu písať konkrétne ako to bolo,dosť sa ešte bojím,že znova začnú,ja neviem,kto všetko si toto číta a možno by niekto vedel o koho ide.Oni sú všade.

..................

to mi je luto.bohuzial,jediny cielom ziskania novych clenov je aby sekta prosperovala.castokrat zmanipuluju ludi, ze im davaju napr.desiatky. 10%z vyplaty, niektori i viac.alebo ine sluzby v prospech sekty.za protisluzbu ti vacsinou slubuju bezpecie a vykupenie od tvojich starosti,riesenie na tvoje problemy, co je uplny nezmysel.opantaju tvoju mysel i telo.kedysi som citala velmi dobru knizku, bol tam prehlad vacsiny siekt, vratane hara krishna.plus zivotne pribehy, vacsinou rodinnych prislusnikov ale i byvalych stupencov, ktori pochopili a odstupili/co vacsinou nie je lahke/to by bolo dobre keby si dievca precitalo.ak ju nechces stratit a chces jej pomoct konaj.ale bud opatrny.

šakal

vieš najhoršie je, že nepočúva ani rodičov, tak som im to aj hovoril a nič tuším, že im aj vynadala, že čo sa do nej starajú, že je dospelá a môže si robiť čo chce už ju asi úplne ovplyvnili sa mi zdá, a najsmutnejšie na tom je, že vševedka je to presne ako si to popísala

wewa1

sakal, mas to tazke, verim ti, mam jednu z rodiny co je v nejakej sekte..strasnee,co im tam vtlkaju do hlav,ja by som tam iny bordel isla narobit..no len ci by mi to bolo platne,ze? musis jej pomoct jedine ty, musis byt silny, vyslobod ju z tych pazurov, kym nieje neskoro.vela stastia

.

Šakal a čo jej rodičia,alebo najbližšia rodina.Pokiaľ sa čo najskôr odtiaľ nedostane,tak fakt cesta späť bude veľmi ťažká až vôbec nejaká cesta späť bude.Oni jej úplne vymyjú mozog.

vsevedka

Skoro každá sekta tvrdí, že nie je vlastne sekta, chce len "pomáhať" ľuďom. Vystriehne si jedinca, väčšinou labilného /napríklad takého, komu niekto blízky umrel, toho kto stratil povolanie, o kom vedia, že trpí na ťažkú chorobu, toho, kto je naivný alebo príliš dôverčivý, kto sa sklamal a pod. A vymývajú mozog a vymývajú...
Šakal, snaž sa svoje dievča čím skôr vymaniť spod ich chápadiel! Hmm...Ale ako? Tak na toto neviem ani ja presnú odpoveď, neviem nakoľko je váš vzťah pevný, či sa poznáš dobre s jej rodičmi.
Ja by som ti radila snáď sa spojiť práve s nimi, porozprávať sa otvorene a spoločnými silami /rodičia, priatelia/ bojovať proti sekte.
Vo svojom okolí som sa 2x stretla so silou sekty - raz to bol kolega v práci, ktorý im podľahol tak, že jedného dňa predal vlastný jednoizbový byt /bol slobodný/ a peniaze daroval sekte a išiel bývať nevedno kam, s "nimi".
A druhý ešte smutnejší keď som ako študentka VŠ praxovala na psychiatrií, tak tam ležal jeden mladý človek, predtým zdravý a podotýkam i vzdelaný, po pôsobení sekty bola z neho troska, liečil sa z bludov a halucinácií, bol nešťastný, plakal, snáď sa z toho dostal, i keď myslím, že len čiastočne. Oporou mu bola práve jeho rodina.
Tak Šakal veľa trpezlivosti a ozvi sa!

berushka

Urcite potrebuje skôr pomoc lebo zle skončí dievča. Nevie reálne posúdiť na čo sa to dala. To je banda magorov, často ani nevieš ze ide o sektu - niektoré sekty dokonca vlastnia obchody, firmy, personálne agentúry, robia akože školenia a lapajú nič netušiacich ludí. To sú podomoví jehovisti slabý odvar.
Ak sa tam už raz dostaneš ťažko je návratu, nepustia ťa, psychicky deptajú, zastrašuju.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

sekta - Fórum - ZDRAVIE.sk