Prvykrat u gynekologa-par otazok

Príspevok v téme: Prvykrat u gynekologa-par otazok
milka_

Ahojte mam 18 a bud. tyzden sa chystam prvykrat ku gynekologovi,lebo chcem predpisat tabletky.Viete mi povedat co vsetko to bude obnasat ako dlho asi budem cakat kym mi tie tabletky predpise,ake vysetrenia musim absolvovat? ako ma bude vysetrovat a cim a podobne? :)A co mu mam vlastne povedat?Ze som prisla,lebo potrebujem hak?Dakujem za odpovede,trosku mam z toho strach,ale verim,ze ma upokojite,ze to nie je nic hrozne :)

Dadusa4

ach sakra... tak potom ja uz neviem co... lebo ludia mi neodpurucaju tabletky normalne ...myslim ze nejako na ,,N,, sa volaju..preto som cela nejaky iny sposob... :(

Rebeca6

Holky mám jednu otázku, keď som bola ja prvykrát u gynekológa, tak ma vyšetroval s kliešťami (neviem akými) a to som bola panna, vlastne ešte som a doteraz to tak robí. No stalo sa mi raz, keď už začal takto vyšetrovať, tak akoby ma trhalo a potom sa ma spýtal či som panna, a ja že áno a prestal. Čo si mám myslieť? A nikdy to nebolo tak, žeby som tie kliešte cítila v sebe len akoby na začiatku...aj tak neviem či je bežné či nie...

matamata

dadusa vitamin C je velmi nespolahlivy, na tvojom mieste si niesom taka 100%ista ze si oodialis menzes..mne napr nikdy nepomohol, ani trosku

Dadusa4

a ten vitami C mi normalne predaju v lekarni ze?? cize staci ked si ho napriklad v piatok kupim a zacnem uzivat 2krat denne az do 13juna??cize pohodke?? a pomoze :D? a dufam ze potom ked ho vysadim nebudu mi kramy trvat nejake 2tyzdne :)

jajkafr

daduska myslím tým, že začneš teraz a skončím hneď ako prídeš z výletu domov. že to nebudeš užívať napr. pol roka v kuse... vit. C sa vylučuje močom čiže predávkovať sa ním nemôžeš, ale vo veľmi vysokých dávkach veľmi dlhú dobu niekoľko mesiacov až rokov môže spôsobiť poškodenie obličiek. Ja mám problémy s menštruačným cyklom rovnako ako ty raz dostanem po 22. dňoch raz po 35... a tak mi blbol menzes akurát vtedy keď som mala ísť k lekárovi a nemohla som mať menzes začal mi meškať tak som nasadila vit. C asi 2 týždne predtým ako som mala ísť k lekárovi keď som prišla na to, že menzes mi vychádza akurát v tom čase a vysadila som ho po kontrole... vtedy som si cyklus predĺžila asi až na 48 dní a bála som sa či vôbec menzes dostanem ale prišiel :) a odvtedy ho mám akýsi pravidelnejší, ale pochybujem že cyklus upravil vit. C :D

Dadusa4

jaaaj a to neuskodi ked budem furt jest citrona zapijat tonicom??ci to do toho mam vytlacit?? vitim C? a ako je podla teba ze nie dlha doba?? napriklad ze zacnem od zaciatku vyletu ??

jajkafr

Daduska
cez konečník vyšetruje lekár tak, že ti do konečníka strčí 2 prsty a druhou rukou tlačí na bruško... nemáš sa čoho báť, nebolí to...
no a s tým citrónom a tonikom ak chceš, aby to bolo ozaj účinné začni už teraz a pi dokým neprídeš domov z výletu :)alebo si kúp tablety vitamín C s predĺženým účinkom a užívaj ich 2x denne, ale nie dlhú dobu :)

Dadusa4

Katka81
Dakujem hehe.. tak pockaj co bude teda do mna pchat keby nahodou isiel cez konecnik ???
no ale ako ma pouzivat ten citrona tonik?? teda viem ze pit :)ale proste ja neviem kedy presne dostanem cize si nemozem odpocitat ze dva dni pred tym..lebo ja mam raz tak a raz tak.. ako raz to ma na 21den nekedy na 24a 28den ako paradicka lenze teraz som mala na 32 a to mi vsetko posunulo..
alebo este uvazujem ze co by bolo lepsie : nieco na oddelenie menzesu alebo na vyvolanie..lebo celkom pohode aj keby som ich dostala dneska..by bolo lepsie a aspon by som si bol aista ze kramy potom na vylete nedostanem...