Prvykrat u gynekologa-par otazok

Príspevok v téme: Prvykrat u gynekologa-par otazok
milka_

Ahojte mam 18 a bud. tyzden sa chystam prvykrat ku gynekologovi,lebo chcem predpisat tabletky.Viete mi povedat co vsetko to bude obnasat ako dlho asi budem cakat kym mi tie tabletky predpise,ake vysetrenia musim absolvovat? ako ma bude vysetrovat a cim a podobne? :)A co mu mam vlastne povedat?Ze som prisla,lebo potrebujem hak?Dakujem za odpovede,trosku mam z toho strach,ale verim,ze ma upokojite,ze to nie je nic hrozne :)

Barb 26

Neprijemne je to samotne vysetrenie, aspon pre mna, ako som uz pisala, ked sa nevie zena dostatocne uvolnit a citi to vo vnutri...

quxi

ahoj milka, no nemusis sa bat, lebo je to clkom v pohode. Co mas robit a ako to bude prebiehat ti povie sestricka( teda mala by). Ona by mala s tebou vypisat aj tvoju zdravotnu kartu. Potom pojdes za doktorom a ten sa ta tiez nieco popyta, sadnes si na kozu a spravi ti vysetrenie. POdla mna je to dost neprijemne, ale netrva to dlho takze to prezijes. A tabletky, tak spyta sa ta ze ake chces a mal by ti ich hned prdepisat a mozes si ich ist rovno aj vybrat...:))) tak vela stastia..:)))

titi...

Barb 26 čo je na tom tak pekelne nepríjemné?Ja mám gynekologičku,nikdy sa pred nou necítim tak trápne.Potom aj to je pekelne neprijemné roztiahnuť si nohy a trápiť sa pri pôrode?Ja neviem,možno nemala som to porovnať,ale u mna to katastrofu nerobí.Aspon ked som u lekára a mám sa vyzliecť tak si myslím,že ma vyšetruje a ináč sa to nedá.No jednému sa teším,u gynošky sestrička nie je vnutri.Vonku sa porozprávam aj s nou.Je príjemná,ale lepšie sa cítim ked o mojich problémoch sa porozprávame medzi štyrmi očami.Keby doktorka mala taký zvyk,že by tam chela mať aj sestričku,tak by som to musela vydržať.Su na svete aj chulostivejšie veci oveľa viac treba vydržať a ide to ked chceme.

Barb 26

Milka, v podstate je to všetko o tom istom. Či už prídeš v sukni alebo nie, tak či tak tam budeš musieť roztiahnuť nohy a isto Ti to bude nepríjemné. Čo sa týka sestričky, je to u každého lekára inak, ako čítam. Sestrička u môjho gynekológa mu vždy asistuje, čiže je celý čas pri ňom - netreba to riešiť, je to jednoducho také vyšetrenie. Nepríjemné asi pre každú z nás. A nebudem Ti ani hovoriť pekné omáčky o samom vyšetrení - samo o sebe to bolestivé nie je, ale je to pekelne nepríjemné. Teda aspoň nepoznám nikoho, komu by sa to páčilo. Žiaľ, musíme si tým prejsť všetky a keď chceš mať istotu, že si zdravá, treba to pravidelne absolvovať..

LilaAbner

jaj,a este som zabudla,ze sestricka tam nikdy nevojde a ani by mi to nebolo prijemne.aj kamoska mi hovorila,ze u jej lekara sestricka nikdy nevojde dnu.ze raz len surne potrebovala zavolat na nieco lekara,aj to len tak bojazlivo strcila hlavu do dveri a hned sa pratala prec.

LilaAbner

no,u mojej doktorky je to fajn zorganizované.nemám pocit trápnosti z toho,že by som sa tam mala premávať s holým zadkom.totižto,prídem tam,sestra mi zoberie krv, chvílu si u nej posedím a ona zatial zoberie krv druhej babe.potom vyjde od doktorky predchádzajúca pacientka,idem tam ja.posadím sa,opýta sa ma,či mám nejaké ťažkosti,kedy bol posledný menzes atď.potom mi povie,aby som sa za plentou vyzliekla a ona si zatial niečo pripravuje alebo píše.zvyčajne si beriem suknu alebo dlhé tričko,ale aj keby nie,prejsť s holým zadkom ten meter by ma nezabilo.takze nie je to vobec trapne.ked ma vysetri,hned mi skontroluje aj prsia a potom sa idem obliect.a je to.

beji2

Vo februári idem na preventívne vysetrenie. Predtym som nikdy nenosila so sebou suknu, lebo mi nepovedal lekár vopred ze ma vysetrí. Ale teraz to viem. Neviem ci si zobrat aj suknu so sebou. Pre mna nebolo az také trápne ze som sa vyzliekala pred doktorom, radsej to, ze by som mohla pouzit pred intímne utierky..Ked si dám suknu, tak by to bolo jednoduchsie aj s utierkami..Ale nechcem tak vojst, ze rovno v sukni, pre mna je to trápnejsie, ze sa tak vopred nachystám na vysetrenie, je lepsie, ked to rychlo príde...prejde..:) Nemysliet az tak vpred na to..

beji

U nás je tak, ze vojdes do miestnosti, tam je len sestricka. V miestnosti sú dve kabínky, ktoré majú tiez vlastné dverá, cez ktorych vojdes do dalsiej miestnosti, kde je lekár. Teda kym jedna je u doktora, druhá sa zatial vyzlieka v druhej kabínke. Vyjde jedna od doktora, do kabínky kde sa vyzliekala, a druhá vojde zo svojej druhej kabínky, a vráti sa tam spat. Pooblieka sa spat a cez záclonu ide spat k sestricke.
Ja tiez nenosím so sebou suknu, vyzliekam sa pred doktorom, ked povie, ze by ma vysetril. On zatial pije kávu :-), alebo nieco robi na pocitaci, a tak caká..Lenze zatial som nevedela vopred ze ma bude setrit...Ale vo februári mám ist na priehladku a rozmyslam ci si dat suknu...

fialka_4

ano mate pravdu...je normalne,ze sestra smie pejst okolo...
tiez som si nemyslela,ze tam neni na to aby ma ocumovala...
ale raz dosla,ked ma doktor vysetroval,postavila sa vedla neho,pozerala mi tam a zacala hadat diagnozy...
odvtedy mam zo sestier neprijemny pocit
aj tak som sa skoro prepadla od hanby uz len pri doktorovi