Infekcna mononukleoza

Príspevok v téme: Infekcna mononukleoza
peterO

ZDAR!mam taky problem :D 19.feb sa mi koncila skola to jest spravenie skusok na prvy krat aby som mohol mat volno do konca februara a ist na lyzovacku 14.2.09. pred tymto terminom(19.feb) som casto krat ponocoval a byval hore aj do 4 . na 2 den som zacal mat sucho v krku a suchy kasel...v noci na intraku ma zacalo bolet hrdlo ale pohode som pil caj a myslel som si ,ze to prejde..porobil som vsetky skusky vsetko bolo v pohode a moja mala choroba stale bola len mala ...to kvoli nedostatku liekov na intraku myslel som si.Potom som prisiel domov..moja mamina je doktorka tam mi dala celskon ,ktory by som mal jest inak pravidelne rozen vytaminy a sprej do nosa.po par dnoch sopel nabral zelenu farbu a hrdlo tak bolelo ako keby som zjedol sklo...pri konzumaci jedla sa mi strasne tazko prehlta...tak sme presli na antibiotika a mama sa zacala strachovat ci nemmam mononukleozu v pondelok mi zobrala kRV.. vysledky jasne naznacovali ,ze pecen nieje v poriadku a potvrdili ,ze mam infk.mononukleozu odvcera mam prisnu dietu.ale aj predtym som pil citronovu stavu ,kloktal slanou vodou teraz jem rozne lieky na pecen v nemocnici zatial niesom a dufam,ze ani nebudem...sedim doma v kresle pri pocitaci alebo spim nesnazim sa moc hybat iba tak dat zradlo kanarikom umyt riad a spravit si jedlo.MOhol by mi niekto poradit ako sa mam zbavit tej strasnej bolesti hrdla? a mam sancu sa z toho dostat do 2 tyzdnov napr?JE skodlive chodenie?alebo by som mal 24 hodin v kuse lezat?POMOC:D

Fiťulo

Ahoj,som športovec, mám 17 rokov a 9.3. tohto roku som bol prijatí do nemocnice s infekčnou mononukleozou a pustili ma až keď mi klesli horúčky a to bolo 15.3. Doktorka mi povedala že nemám športovať, jesť mastné,ťažké a prehnane sladké jedlá. Momentálne chodím na odberi krvi kôli pečenovým testom ktoré sú že vraj už lepšie, no beriem tabletky 3x denne na regeneráciu pečene. Od prepustenia z nemocnice ubehlo už asi 29 dní a chcem sa spýtať, akú dobu ešte nebudem môcť zaťažovať organizmus ( napr. ľahšia posilňovňa ). Ďakujem za odpoveď. :)

peterO

STACI DODRZIAVAT DIETU...jest 3x denne essentailne forte N na pecen,celaskon,pit caj s citronom,vypit 2x denne velky pohar pomarancovo-citronovej stavy,pouzivat sprej do nosa,zo zaciatku tamtum verde ak moc boli hrdlo a Florasalmin...A mononukleozu som znicil 2 tyzdne:D!!!uz mi je odost lepsie ale klop klop na drevo

peterO

tamtum verde som pouzival kvoli tomu ,ze ma bolelo hrdlo;) dnes som bol na krvy a uz sammi zlepsil krvny obraz:D a dokonca nemam ani zvacsenu Slezinu takze 14 ficim lyzovat asi:D

RNG

Epstein Barr virus je v celom tele, nielen v hrdle a velmi nici pecen. Kloktanie ti na pecen nepomoze. Ale antiviralne doplnky do celeho tela ano
a taktiez protokol dr Berksona.

damian

Tantum verde NIE JE DOBRA VOLBA. Tantum verde obsahuje latky omamujuce nervy. POstupom casu si na ne clovek navyka a po opatovnom nasadeni tantum verde su uz bakterie rezistentne a aj nervy su rezistentne, t z ze nezabera. Nevidim najmensi dovod pozivat tantum, ked ezistuju spolahlive a neskodlive alternativy. Hlavne ked mas mononukleozu, telo vobec netuzi este po dalsej chemii z tantum verde.

peterO

NO DAKUJEM ZA RADY ...mamina mi doniesla tamtum verde,potom kloktam slanu vodu ,skusal som aj kloktat citronovu stavu,zarabim si cisto z citronovej stavy napoje,z pomarancovej stavy, do hrdla si striekam florsalmin,jem celsaskon,obcas si dam probio jogurt ziadne tuky,jem zeleninu ,mrkvo jablkove salaty,naranajky si vzdy spravim tvarohovu pochutku ;D NEMAM TEPLOTU :D A UZ MA NEBOLI hrdlo whoaaaaaa ZAJtra mi mama ide zase zobrat krv:D UZ sa mi odost lepsie spava a este beriem 3x denne lieky na pecen!dakujem pekne za odpovede vsetkym..a ASI BY som nemal robit' ziadny sport najblisie 2 mesiace ze?:Dbo 14.2 idem na lyzovacku .....na ktorej budem len sedet alebo sa prechadzat..ale aj tak stale sa pytam ako male dieta nemohol by som lyzovat?

Ivka 1

Peto rad tu mas viac nez dost a tak aj ja prispejem. Odporucila by som pitie
caju z aloe kvetu a lievivych bylin,aloe
vera gel, uzivat propolisove tablety a
cesnakove kapsule s tymianom.
Na regeneraciu pecene je dobre lycium a vceli pel.
Mas skratka smolu ale nevesaj hlavu,lyzovacka este bude a nielen jedna. V prvom rade sa musis dat do poriadku.

damian

JAJA, vitamin C vo vysokych davkach su samostatna veda pod nazvom Ortomolekularna medicina Nie zbytocne podavaju ludom aj 200000mg vit C denne VNUTROZILOVO.

Chapem Ta, co pises, kedze taka je dogma propagovana chemickou medicinou, aby ludia a odklonili od vit C.

Ale treba si uvedomit jednu vec, ak piseme o tom, ze vit C odchadza do mocu - a to, ze ani antibiotika si clovek nedokaze uskladnit a odchadzaju do mocu. A predsa sa predpisuju a nik nepise, ze su zbytocne. Rovnako ani vit C nie je zbytocny - vstreba sa do krvi, posobi v krvnom sere, naviaze sa na premnozene toxiny/patogeny a odchadza von.