Amalganove plomby, kolko ich este mate v ustach?

Príspevok v téme: Amalganove plomby, kolko ich este mate v ustach?
1BEN1

Na internete som nasiel zaujimavy clanok o udajnej skodlivosti amalganovych plomb na zdravie cloveka. Rozhodol som sa, ze si zostavajuce amalganove plomby dam postupne nahradit plombami bielymi. Urobili ste tak uz niekto? Ste s tym spokojni? Spozorovali ste nejake zdravotne zlepsenie? Kolko takychto plomb mate este vo svojej ustnej dutine?

1BEN1

Parker a ta metoda vyberu plomb pomocou ultrazvuku sa uz aj realne vyuziva? Nemaju s tym nasi stomatologovia problem to uskutocnit a hlavne nevies nahodou aka ciastka sa za takyto ukon doplaca, ci to nie je prehnane drahe oproti beznemu vrtaniu?

parker

1BEN1 - Je jasné, že ortuť je pre telo toxická, ale určite by sa nenachádzala v amalgánových plombách, keby dané množstvo negatívne ovplyvňovalo zdravie.

Ja sosobne mám 2 amalgánovky a 3 biele. Pred 5 rokmi mi jedna biela vypadla, ostatné všetky držia bez probléomov. Osobne si myslím, že amalgánové plomby nie su pre organizmus výrazne odlišné riziko, napríklad raz sa mojej známej stalo, že zjedla hubovú polievku, takú odstatú jeden deň, a mala 3 dni problémy, bola absolútne malátna, potila sa, teploty, nauzea. Internista jasne povedal, že to bolo z nahromadených ťažkých kovov akými sú kadmium a spomínaná ortuť. Čiže týmto chcem ukázať, že takto vypadá nepriaznivý vplyv ortute. V našich ústach problém prakticky nerobí. A už aj je nová ultrazvuková technológia, ktorou sa dá plomba odstrániť bez jediného vŕtnutia, ale zatiaľ nad tým neuvažujem, resp. počkám si, kým sama odpadne (ak vôbec) :)

1BEN1

Tak potom fajn, ved na to taketo fora su, aby si ludia navzajom vymenili informacie, ktore maju a potvrdili alebo rozohnali pripadne dohady.

tasina

Presne tak,ako pisete viaceri.Mne tewn zubar povedal to iste,ze hoci dava iba biele plomby,tie amalganove su lepsie v tom, ze neprenikne ku nim kaz,bakterie,nakolko su ako ochrana proti bakteriam, kdezto biele naopak, pritahuju bakterie a ked su zle urobene tie biele plomby, tak je to tak na 100%.Takze mi vravel, ze je tazke povedat, co je dobre a co zle.Zevraj aj na roznych seminaroch stomatologov su pol na pol za tie plomby.A ze tie dnesne amalgany su uplne v pohode.A to,ze po vyhodeny amalganovej plomby treba dat vypln a iba po 1/2 roku zaplombovat sa iba pousmial a povedal, ze je to riadne prehnane.

RNG

desinfekcne ucinky amalgamu su nie kvoli ortuti, ale striebru.
Mnohe kompozity obsahuju urcite mnozstvo striebra.Tie su rovnako ucinne proti bakteriam ako strieborny amalgam.

RNG

tasina, koriander je bezna korenina, nemlete semena celkom slusne klicia, ked su cerstve.
Preparaty z nich vyrobene(suseny prasok tabletovany) je zbytocne drahy a dokonca menej ucinny.
Z cilantra sa da urobit pesto(natierka) , ktora obsahuje olivovy/kokosovy olej, cilantro, cesnak, piniove jadierka alebo tekvicove a koreniny ako dumbier, cierne korenie a sol podla chuti.

1BEN1

Inac na tom, ze amalgan menej pritahuje kaz a bakterie asi nieco bude, kedze mnoho ludi maju take plomby v ustach casto mnoho rokov, bez toho aby ich napadpl kaz a casto sa vymienaju na ziadost pacienta alebo preto, ze uz je vhodne ich vymenit. Ja som si vedomy, ze maju aj svoje vyhody len je otazne, ci ich nevyhody nahodou vyrazne neprevysuju ich vyhody.