Vyklbene koleno

Príspevok v téme: Vyklbene koleno
xxxxxxx

dobry den, mam nasledujucu otazku: pri pade som si vyklbil koleno.do povodnej polohy mi ho dala az lekarka z RZP. lekar mi povedal, ze som si pravdepodobne pretrhol zkrizene vazy,a natiahol tie postranne, ale ze inak je to v poriadku. vravel mi taktiez ze nie vzdy je v takomto pripade operacia nutna. aktivne sportujem (thajsky box), chcel by som sa opytat, ako to je, ci tie roztrhnute vazy naozaj neovplyvnia moje sportovanie, napriklad ci sa nemusim obavat opatovneho vyklbenia a pod.

Dvakrat

Pred 8 mesiacmi som zle stúpila a vyskočilo mi jabĺčko úplne na bok kolena napravili mi to až v nemocnici .Nemyslela som si že to bude až taká práca dať sa dokopy keďže som tancovala a s tým som musela seknúť. Teraz pred dvomi týždňami som hrala futbal a pošmykla som sa na blate a ľavé jabĺčko mi vyskočilo zase.V nemocnici mi ho napravili a doktor povedal že operácia nieje nutná lebo som ešte mladá že sa to zrastie No takže pan doktor si myslí že ja budem ticho čučať a nebyť taká aktývna ako vtedy. Ja sa tiež chcem baviť športovať atď..
Mám pocit že naše slovenské zdravotníctvo je trochu postavené na hlavu nemyslíte?

BANANA

Zdravím..
Mám 15 rokov a stále mám problém s kolenom (konkrétne s pravým) ..pred dvoma rokmi som behala na olympiade a asi meter pred cielom mi vyskočilo koleno..odviezla ma sanitka a v nemocnici mi povedali že to bol len svalový kolabs..problémy však pokračovali a tak sme sa rozhodli vymenit nemocnicu..tam mi zistili že mám trocha praskle jablčk a vydranú chrupavku..do chrupavky mi davali vypln ineciou a na jablcko mi povedali že mám ešte málo rokou že to zrastie..asi pol roka po absolvovaní všetých výplní som mala kľud ale teraz to začalo zasa..raz sa mi vyklbilo ale nahodilo same späť a teraz ma velmi boli ale vyklbene nieje..mám pocit akoby to koleno bolo úplne volné akoby sa mi tam niečo povolilo..velmi ma to zaťažuje keďže aktívne tancujem ..nemáte nejaký typ kde nájsť dobrého a spoľahlivého doktora?

erwin

ahojte :D
moje problemy s kolenami zacali pred 3 rokmi a to pri futbale.lave koleno 3 krat vyklbene ale vzdy sa samo vratilo naspat a prave 2krat z toho raz ostalo naboku a museli napravat ale nastastie bol na blizku clovek co to vedel napravit.ukrutna bolest zakazdym.3 dni som to tajil ale opuch nezmizol aj po ladovych zabaloch a tak som siel doktory a skoncilo to tym ze tam mam pravdepodobne vodu ale nakonec z vody bola krv 15ml. a hned na operaciu a lietal som s tym este 3 krat medzi nou a nemocnicou lebo furt na nieco zabudla a nevedeli z papierov zistit co maju operovat kedze to tam nenapisala.nakoniec MRI a orteza na mesiac a bandaz na mieru ale po mesiaci ani rehabilitacie , ze mam rozchodit a teraz bol tomu rok a bolesti prichadzaju kedy ako.viem ze raz operacia bude nutna ale su to obydve kolena.vas nazor? dakujem

jablcko :)

AHOJTE,
mne sa 1krat vyklbilo jablcko pre 13timi rokmu, na pohotovosti mi ho vtedy napravili, sadra, rehabilitacie a odvtedy bol klud, ani som nevedela, ze nieco take som mala. Az na den, ked sa mi pri nestastnom pohybe vyklbilo opat...opat mi ho az po nejakej hodine napravili na pohotovosti, dali sadru, na 2.den sadra dole, tahanie krvi, orteza a o tyzden opat tahanie krvi, tentokrat s primesou tuku, Mudr. sa tvaril, ze to bude OK, to rozchodim po 2 t fixacie, ze RTG je OK, na MR ma nechcel poslat. Tak som si vybavila doktora sama po znamosti - vysledok, artroskopia - a natrhnuty predny krizny vaz, odstiepene z jablcka, z chrupavky a odtrhnuty meniskus - ale ze ten mi neodstranil, ani nezasival, ze bol dobre ulozeny a ze ho necha zrast. Teraz po mesiaci od operacie a celkovo po 7t (prve 2t to bolo obdobie stratene pred operaciou a s inym doktorom) mi dali dole ortezu, noha uplne ochabnuta, koleno neviem skoro vobec ohnut, mam zacat pmaly bicyklovat na stacionari a po 1-2 t ist na rehabilitacie. tak som zvedava... takze drahi, neberte vyklbene jablcko na lahku vahu a neverte kazdemu doktorovi!!! mna by po tych ich mudrostiach, ze po 2 t dole orteza a bude ok, cakala asi plastika kolena, keby mi to vyskoci.... :(

Minthalia

Ahojte,
tak mne sa prvy krat vyklbilo prave koleno asi tak pred 10timi rokmi . Vzali ma do nemocnice a tam mi ho po dlhom trapeni napravili,opakovalo sa to este asi 3krat od vtedy si koleno napravam sama...bohuzial,sa mi zacalo vyklbovat a to lave. Mam s tym velke problemi dokopy sa mi vyklbili uz mozno aj 12krat ( pad zo schodov ,beh,pri otoceni) no a naposledy vcera . Kolena su moja nocna mora,nemozem korculovat ,utekat,nosit vysoke topanky niekedy mam stach z kazdeho kroku ktory spravim . Asi by som to už mala riešit operáciou

RNG

Zatial som este nepocul o takej operacii, kde by posilnili slachy a klby. Tosa da len zlepsenim cirkulace na to miesto, roznymi doplnkami na slachy a puadra, protizapalovymi latkami, treplom a infracervenym ohrevom(Laser infra) a pripadne provokovanim zosilenie sliach tzv Proloterapiou(proliferation=mnozenie) dnes kombinovanou aj s ozonom, kde sa malickymi vpichmi s nejakou jemne drazdivou latkou do tej oblasti vyprovokuje hojiva a regeneracna akcia. Opakovanou proloterapiou sa da dosiahnut az 40% zosilenie sliach a dokonca aj zhrubnutie okostice.

w.a.

Ahojte :D
Aj ja som mala vyklbené koleno.Mala som ho mesiac v ortéze (bandáži).
Doktor hovoril že keby mi ešte raz vyskočilo musím ísť na operáciu.A to mám len 14. :D
A z tej ortézy mám teraz atrofiu.
Tiež som si prvých 10 dní musela pichať Fraxiparín proti trombóze.

pepo61

dobry den cel som sa opytat? mam problem s kolenom uz po 4 krat mi vyskocilo jablcko
po prvy krat sa mi to stalo pri futbale
tak isto aj druhy aj treti krat na stvrty krat sa mi stym hral doktor a vyskocilo mi zas mas som aj krv v kolene okolo 60ml moj doktor povedal ze bespodmienecne operacia ze to je uraz a zas druhy doktor vravel ze to mam od narodenia ze sa mi mozme vyklbit aj druhe koleno ze je to dedene v nemocnici si ma stale prehadzuju z ortopedie na traumatologiu a nic stoho vedely by stemi dako poradit?

sisa 30

Ešte som zabudla, tie injekcie som dostávala aj ja prvých desat dní, to je proti tromboze, potom už nie.Ja teraz beriem výživu na klby Arthrostop, poradil mi to chirurg, je to dobré aj na chrupavku, opýtaj sa ked pojdeš.Ráno a večer jednu tabletku, počas troch mesiacov.Dobré je jest želatínu, huspeninu, alebo gumové medvedíky.Ten ochabnutý sval na nohe sa časom upraví, to som mala aj ja, mne ešte velmi puchol členok a chodidlo zo začiatku, ale potom to prešlo.Lekár povedal, že to preto, lebo tá noha sa nezatažovala.Na koleno som si dávala kostihojovú mast, alebo odvar z kostihoja a nechala som aj celú noc.